Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki zárkózott, visszahúz...

Ha valaki zárkózott, visszahúzódóbb személyiség azt meg lehet változtatni pszichológussal?

Figyelt kérdés
Pl hangosabbá, extrovertáltabbá, asszertívabbá tenni?

2020. okt. 17. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Formálgatni lehet, de alaptermészetet nem lehet megváltoztatni.
2020. okt. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem, miért kéne megváltoztatni !?
2020. okt. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Igen! Aránylag elfogadható állapotú embert egy emberironccsá változtat.
2020. okt. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hogy jobban elfogadjanak, beilleszkedjek.
2020. okt. 17. 22:38
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolában még nem feltetlen értik az ilyen embereket, magaddal foglalkozz inkább.

Nem kell mindenkinek megfelelni.

2020. okt. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Először döntsük el, hogy szorong/szociális fóbiás vagy csak introvertált. Ha utóbbi, akkor mondjuk valószínű, hogy nem is zavarja, de azért megkérdezem. Az extra/introverzió 80%-os genetikai meghatározottságú. Értelemszerűen nem létezik olyan, hogy te bizonyos biokémiai anyagok termelődésén drasztikusan változtatsz egy pszichológussal. Az előbbi kategória meg egy betegség és valóban, azon lehet és kell is dolgozni.
2020. okt. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szociális szorongásos zavarral diagnosztizáltak a pszichiátrián. Járok is terápiára.
2020. okt. 18. 00:56
 8/10 anonim ***** válasza:
30%

Na igen azt érdemes kezelni.

Ajánlom a coach-okat (gestart terápia, azt hiszem így hívják), esetleg a kineziológiát.

Sok sikert!

2020. okt. 18. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A kommentek között szorongásos zavart írtál. Azt meg lehet változtatni, és a pszichológus rengeteget segíthet, hogy idővel feloldódj más emberek között, és jól érezd magad. Ne hagyd abba, ez hosszútávú dolog.
2020. okt. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
én is nagyon zárkózott voltam és nem barátkoztam/ismerkedtem. Aztán úgy fél éve valami oknál fogva eldöntöttem hogy elég volt ennyi és nyitni fogok mindenki felé. Azóta pozitív vagyok és mindenkit elárasztok a jókedvemmel. Többet kommunikálok és sokkal jobban is érzem magam. Még pár éve jártam pszichológushoz, de nem voltama lelki fejlődésre vevő, így semmit nem ért, csak rosszabb lett. Oszd meg a barátaidat a pozitív gondolataiddal, jól fogod magad érezni és a barátaidat is feldobhatod. Kitartás, szorítok!
2020. nov. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!