Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nem lehet, hogy...

Szerintetek nem lehet, hogy egyes pszichológusok csak azt mondják, amit gondolnak/amit megéri nekik mondani/ami a hatalomnak kedvező?

Figyelt kérdés
Szerintem lehet, hogy igen, mert több olyan pszichológust láttam már, aki azt mondta, hogy nincs olyan, hogy introvertált ember, és elkezdte sorolni, hogy miért nem normálisak az introvertált emberek. Mit gondoltok?

2017. febr. 12. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos, hogy van olyan pszichológus azt mondja amit gondol. Az a gáz, ha nem így teszi.
2017. febr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Lényegében egyetértek azzal, hogy introvertált ember nincs. Vagy csak ritka. Biztos a felsoroltak között szerepelt az is, hogy az ember az társasági lény, és annál jobban érzi magát, minnél inkább egy közösség része. Csak van aki család, vagy múlt eseményei miatt megsérült, és könnyebb azt mondani hogy introvertalt vagyok, minthogy igen is tudok barátkozni, és odafigyelni a másikra. Nem olyan nehéz ám, egy időben engem is depressziós hangulatok környékeztek megfelelési kényszerem miatt, de igazából rájöttem, hogy mit számít hogy az emberek mit gondolnak, én úgy se fogok akkora hülyeséget csinálni, hogy elítéljenek.
2017. febr. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
ez a kérdés hülyeség....
2017. febr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A véleményed csak a saját korlátoltságodat mutatja, 2-es... Igen, az ember társas lény, de nem mindenki ugyanannyira, pl. lehet, hogfy valaki keresi a társaságot egy héten pl. 8 órában, de a többi 160-ban nem.
2017. febr. 12. 12:09
 5/10 anonim ***** válasza:
2-es: Te nem tudod, mit jelent az introvertáltság! Az nem azt jelenti, hogy valakinek nincsenek barátai, hanem az, hogy a társas interakciókban kifárad, és gyakrabban van szüksége egy kis egyedüllétre, hogy fel tudjon töltődni. Az extrovertált ennek az ellentettje, aki képtelen otthon ülni egyedül, és folyton eljárkál találkozni másokkal, mert ő meg emberek között tud feltöltődni. Ennyi a különbség. Mindkettőnek vannak barátai meg van szüksége emberi kapcsolatokra, csak nem egyenlő mértékben!
2017. febr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Minden pszichológus azt mondja, amit gondol. Csak nem éppen minden pszichológusnak van igaza... De az ellenkezőjét nyilván nem fogja mondani annak, mint amiben hisz.
2017. febr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hülyeség azt állítani, hogy a pszichológia nem ismeri el az introvertáltságot, ötven éve kutatják ezt a területet, és a statisztikákon túl mind találkozunk vele az életünkben. Nekem az az érzésem, hogy nekik mással van bajuk. Nem adtál elég infót ahhoz, hogy ítélkezzünk. Írják konkrét példát kontextussal együtt.


Nyilván azt mond, amit gondol, de ez csak akkor ér valamit, ha az megalapozott. Ha nem tudja alátámasztani a véleményét, akkor nem hiteles szakember.

Nem értem, hogy a hatalomnak ehhez mi köze van. A társadalom várja el valamennyire az extrovertáltságot. Oldalakat lehetne írni arról, hogy hol hibádzik a jelenlegi hozzáállás, de alapvetően szükségünk van extrovertált skillekre az érvényesüléshez.


Hogy normális-e? Ezen is sokat lehet vitatkozni, mivel igen sokakat érint és van jó és rossz oldala is. Abban viszont biztos vagyok, hogy ha gondot fordítunk erre a nevelésben, önképzésben, akkor látványos eredményeket is el lehet érni, azaz ez nem egy betonstabil állapot.

2017. febr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezt eddig is tudtam :'D nehogy azt hidd, hogy ez az első számú elterelès.
2017. febr. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
En coachingon voltam es ott a coach a sajat nezetet próbálta ram erőltetni.
2017. ápr. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy pszichológus, akit megfizetsz, tekintettel van arra, hogy milyen lassan vagy gyorsan lehet haladni. Ha túlterhel és olyannal való szembenézésre kényszerít, amire nem állsz készen érzelmileg, soha többet nem mész hozzá, tehát nincs pénz. A Csernus-féle durva jelenetek a tévébe valók, kedélyborzolónak. A valódi életben szerintem úgy megy, ahogy az elején leírtam. Hogy ez helytelen-e vagy sem, nem tudtam még eldönteni, pedig eleget jártam már terápiába. A fenti elméletem alapján ha az állami rendszerben vagy pszichológus, se ebben, se abban nem vagy motivált, hiszen nem teljesítménybérben vagy, így is, úgy is beutalnak hozzád klienseket, akikkel beszélgetsz, így is, úgy is eltelik a nyolc órád és a hó végén ugyanannyi pénzt kapsz. Esetleg valamivel motiválhatod magad arra, hogy magánpraxist nyiss. De ezek csak az én gondolataim, mások gondolhatják máshogy.
2021. ápr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!