Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legtöbb üzletember miért...

A legtöbb üzletember miért jön át úgy mint elviselhetetlen, nagyon kellemetlen ember akivel nem jó egy légtérben lenni hacsak nem az üzletről van szó?

Figyelt kérdés
2020. okt. 25. 11:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
45%
A sikereseket meg nem érdekli a sikertelenek magyarázkodása, hogy miért nem fontos a pénz. Csak ők ezzel nem foglalkoznak. Neked is így kellene tenni
2020. okt. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

11


A sikeresek nagyon szánalmasak ha így gondolkodnak. Csak érzelmi fogyatékos és/vagy gyerekkorukban molesztált embereknek fontos a pénz és, hogy bizonyítsanak. Vagy mert nagyon kicsi a kuki.

2020. okt. 25. 13:01
 13/19 anonim ***** válasza:
84%

#12: Nyilván.


Tehát a te érzelmi világod rendben van, nem molesztáltak, a farkad is nagy.

Ennek ellenére mérhetetlen frusztráció van benned, és degradálod azokat az embereket akik karrier/munka fronton messze többre vitték mint te. És mivel nyilvánvalóan nagyon messze állsz ezektől a köröktől, csak valamiféle elékpzelésed van róla, hogy ők mit és hogyan értékelnek, mi a fontos számukra.

2020. okt. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

13


Nem állok annyira messze képzeld. Forogtam ilyen körökben. Elég előítéletes emberek, főleg a szegényekkel szemben. És kellemetlenek, nem lehet egy kellemes párbeszédet folytatni velük, idegbetegek, nem tudnak relaxálni és élvezni az életet.

2020. okt. 25. 13:23
 15/19 anonim ***** válasza:

Szánalmas és átlátszó a siránkozásod.

Mindenki azzal haverkodik, akivel akar. Ha neked nem jön be a stílusuk, nem kell a társaságukba tartozni. Ennyi. Felnőtt ember ezt teszi, nem itt rinyál. Biztos nem fognak sírni utánad, ne aggódj. Nem is tartozol oda, mint látszik is, nem egy vízben eveztek. Az, hogy ők hogyan viselkednek, ahhoz neked semmi közöd, felnőtt emberek, az ő életük, úgy élnek ahogy akarnak. Ahogy te is azt csinálsz amit csak akarsz. Nem kell itt rinyálni, mint szomszéd Pannika néni, mert irigy a Bözsi nénire, mert neki magasabb a nyugdíjja. Kiröhögteted csak magad. Azt hittem mindenki számára világos, hogy a saját dolgaival, életével foglalkozzon. De hát az irigység nagy úr. Inkább igyekezz te is jobban, ne csak csorgasd a nyálad más eredményes élete után.

2020. okt. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

15


De leírtam, hogy nem érdekel más mit ért el vagy nem. Én csakis jellem alapján kategorizálom az embereket. Vannak jó jelleműek, vannak közepesek, vannak rossz jelleműek. A legtöbb üzletembert akivel találkoztam az utóbbi csoportba helyezhetem.

2020. okt. 26. 12:12
 17/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt, hogy te nem szeretsz velük lógni, míg mások szeretnek. Én pl a hülye kérdezőkkel nem szeretek lógni, meg egy csomó más emberrel sem. Kifejezetten csak nagyon kevés emberrel szeretek szabadidőt tölteni, sőt ha lehet, akkor egyedül megyek.
2020. okt. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

És ki mondja meg, hogy kinek milyen jelleme van? Te?


Te hogy szoktál relaxálni és élvezni az életet?

2020. okt. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Válasz: ne használd ezt, hogy "jön át úgy", mint az angolban a come across tükörrodítását. Írd azt, hogy benyomást kelt, megmutatkozik, stb.


2. Aki magas pozícióban levő üzletember, az általában jó érdekérvényesítő. Jordan Peterson szokott a Big Five skáláról beszélni, ez egy ötdimenziós személyiségleíró modell, ahol az egyik dimenzió az agreeableness, ezt magyarul barátságosságnak szokták fordítani, de helytállóbb lenne az, hogy "simulékonyság", kompromisszumkészség, együttműködési készség. Az élet azt mutatja, hogy azok emelkednek bármilyen területen magas társadalmi pozícióba, akiknek ez alacsony, vagyis akik konokok, nem meggyőzhetők, nem engednek a nézeteikből, egyszóval jó érdekérvényesítők. Ezért van az a jelenség, amiről kérdezel.

2020. okt. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!