Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem fura ez egy kicsit?

Nem fura ez egy kicsit?

Figyelt kérdés

Teljesen névtelenül adott egy házaspár, 40 körüliek az igazán tehetős fajtából. Férjnek élszerboltjai vannak, feleségnek ruhaüzletei a prémiumabb fajtából, pár misi biztos befolyik hozzájuk.

Csüt este voltam náluk, házukról még inkább feltűnt, hogy komoly pénzek vannak itt, hatalmas ház, focipálya méretű kert medence meg kis halas tó, garázs előtt egy X6-os meg egy 750-es, ránézésre pár évesek a rendszám alapján.


Beszélgettünk, mígnem szóba kerültek az ékszerek, nekem pedig eszembe jutott egy gyűrű amit neten láttam, és elég értékesnek látszott, és meg akartam kérdezni a véleményét, hogy szerinte mégis mibe kerülhet, egyúttal mondtam, hogy ha esetleg van egy számítógép meg is mutatnám, hogy megnézze.

És itt ért egy kisebb sokk, teljes nyugalommal felelte, hogy számítógép nincs, mert se neki se a feleségének nincs rá szüksége.

Aztán itt picit azért rá is tértünk erre a témára, óvatosan kérdeztem, hogy egy üzletembernek a számítógép manapság nem létszükséglet? Erre azt válaszolta, hogy nincs olyan üzleti ügy amit személyesen, telefonon levélben vagy faxon ne lehetne megoldani, és ennyibe is maradtunk, nem akartam erről kérdezősködni többet.


Csak ez valahogy nem fura, mármint náluk szerintem egy számítógép nem egy olyan kiadás, ami akár csak meglátsszon a költségvetésen, még ha szökőévente egyszer is használják, és még sincs?

Meg valahogy akiknél ekkora pénzek meg értékek mozognak, az mégis mivel rendszerez meg dokumentál stb. ha nem számítógéppel?



2014. márc. 1. 04:02
 1/6 szupermari válasza:
93%
Hát szerintem nem. Nem tudhatod, hogy nap közben mennyit ül elötte, otthon örül ha nem kell. Az ügyeit meg ugyis a könyvelője végzi. Szerintem egyáltalán nem az ára miatt, hanem az elvek miatt nem tart otthon, én megértem.
2014. márc. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Nekem egyáltalán nem furcsa. Sőt szimpatikus.

Bizonyára úgy szocializálódtál, hogy a bölcsődet is pc ringatta, így aztán el se tudod képzelni, hogy más értékrend szerint is lehet sikeresen élni.

Olvastam már itt olyan kérdést, hogy az ismerős 860 facebook ismerőséből miért csak 859 látható. Ki lehet az az egy?

Már állítólag helyesírást nem kell tanulni az iskolában, a helyesírás ellenőrző úgyis kijavítja a hibákat.

Ez a trend, de vajon szerinted jó ez így?

Hová vezet?

2014. márc. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztos megvan a személyzete arra, hogy intézze a levelezéseit, a cég honlapját, stb.


Itt biztos nem pénzről hanem elvekről van szó.

2014. márc. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2: Nem kell állandóan a gép előtt ülni, de aki az üzleti életben forog, annak tudnia kell, hogy a vásárlói esetleg a neten rákeresnének a boltra, és onnan vásárolnak, amelyiket megtalálják, amelyiknek meg tudják nézni a nyitvatartását, amelyiknek tudnak emailt küldeni. Vehetem büszkén a mellem, hogy bezzeg nekem nem kell semmi új technológia csak postagalambbal levelezek, de ha a partnereim elvárják, akkor vagy alkalmazkodok, vagy elfogadom, hogy csökkenhet a bevételem.
2014. márc. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem, én sem vagyok PC mániás, simán a fentebb is említett okok miatt vol fura, oké elvek, meg igaz, könnyen lehet erre is emberük.
2014. márc. 1. 16:56
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én PC, és net mániás vagyok, de még nekem se fura! :D

Sőt...nekem is szimpik!

2014. márc. 14. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!