Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ítélnek el egy alkoholis...

Miért ítélnek el egy alkoholistát aki a gyereke halála miatt lett az?

Figyelt kérdés

Egy 40 éves barátomról van szó. Pár éve öngyilkos lett a 16 éves fia egy lány miatt. Azóta ital nélkül nincs meg a barátom. Irodai jó állása van, ott még bírja a dolgot, bár egy felessel indul el reggel is. Az autót eladta szerencsére annyi esze volt. Kb senki nem próbált meg segíteni rajta, mert nem is merik a dolgot szóba hozni, kellemetlenek a körülmények mindenkinek. Inkább úgy csinálnak a rokonai mintha nem is lenne semmi. Munkaidő után mindig van egy ital a kezébe. Nem is értem hogy dolgozik így másnaposan. Nekem azt mondta ő akkor lenne másnapos ha nem inna, neki az italtól lesz olyan a napja mint nekem.

Próbáltam vele én is beszélgetni sokszor, elhívtam kirándulni, sportolni, mindenhova. De neki sajnos az ital segít egyedül. A rokonai, más barátai emiatt elfordultak tőle. Én abban támogatom, hogy sokat vagyok vele, csitítom az ivászatban, elterelem a figyelmét hogy kevesebb csússzon le neki.

Azt látom hogy teljesen úgy bélyegzik meg mint egy alkesz csövest aki nem hajlandó dolgozni és azért jutott oda. Senki nem nézi az okát! Én azon csodálkozom hogy nem végzett még magával, nem tudom hogy bírja ezt a fájdalmat. Egyébként faluból származó régimódi emberről van szó, pszichológusi segítséget soha nem kérne mert az náluk a legnagyobb szégyen amit el lehet képzelni, főleg egy férfinek.


2020. okt. 25. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Annyira szomorú amikor valaki jobban szényenli azt ha segítséget kér, mint a szenvedélybetegséget. Vidd el másik faluba/városba ahol tudnak segíteni neki, senkinek sem kell tudnia róla, egyedül nem valószínű hogy tudsz rajta segíteni.
2020. okt. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szakemberre van szükség, de sajnos már pszichiáterre, elvonókúrára. Ehhez te, de még egy pszichológus is kevés már sajnos. Az alkoholizmus egy súlyos betegség, de csak akkor lehet rajta segíteni, ha a beteg is szeretne meggyógyulni.
2020. okt. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Ahelyett, hogy aszisztálsz az alkoholizmushoz, miért nem viszed el/kíséred el egy szakemberhez?
2020. okt. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
Minden alkoholista ráfogja vmire miert iszik..
2020. okt. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Alkoholista vagyok, nekem is volt már olyan, hogy csak a konyháig bírtam elmenni reggel alkohol nélkül, muszáj volt egy picit innom, de ha ez rendszeres lesz, előbb-utóbb elveszti a munkáját, ami egyenes út lehet az "alkesz csöves" élethez Az általad alkesz csövesnek hívott, dolgozni nem akaró emberek zöme dolgozott valamikor, csak az ital legyőzte és már csak egyetlen dolgot akar - inni Ha nem szeretne szakemberhez fordulni, akkor Anonim Alkoholisták gyűléseire is el lehet menni, vannak nyitott gyűlések is, ahová bárki mehet, nem csak a függő, régebben jártam én is, visszaestem, mostanság fontolgatom a leállást újra, valszeg visszamegyek majd Neked, kérdező ajánlom a hozzátartozóknak való Al-anon gyűléseket, ahol JÓL segíteni is meg lehet tanulni

Ui egy alkoholista azért alkoholista, mert rabja a szernek, mindegy mire fogja, rossz gyerekkor, szar munkahely, haláleset stb ezek maximum a kezdő okok, egy idő után a pia irányít

2020. okt. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A barátai és a rokonai szerintem azért fordultak el tőle mert nem bírták nézni ahigy tönkreteszi magát.

Ha tényleg törődsz vele rábeszéled egy elvonóra és egy szakemberre. De ha egyedül él akkor nagyon nehéz lesz.

2020. okt. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam már 20x elvinni. Nem akar. Nála elvi kérdés ez. Falun fontosabb az hogy mit gondolnak az emberek és ő férfi maradjon az ő értékendje szerint. A kórház, kezelés férfiatlan dolgok az ilyen embereknél sajnos.
2020. okt. 25. 19:19
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor sajnos nincs mit tenni. Egy rákos beteget sem cibálhatsz orvoshoz, ha ő maga nem akarja kezeltetni a betegségét.
2020. okt. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

"Minden alkoholista ráfogja vmire miert iszik.."

Nyilván, hiszen az emberek nem ok nélkül csúsznak bele szenvedélybetegségekbe. De nem hittem, hogy ez 2020-ban még új infó.

2020. okt. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%

7

Most nem azért de ezzel a felfogással a fiának sem lehetett egy stabil megbízható apaképe. A falu szája számít neki meg az "értékek" amitől férfias. Milyen értékek? Igazából ezek miatt nehéz sajnálni, az ember inkább haragudna rá.

2021. jan. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!