Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A "régi" férfiaknál az önállót...

A "régi" férfiaknál az önállótlanság az oka,hogy köztük sok az alkoholista, illetve hajléktalan?

Figyelt kérdés

Ezt még édesanyám mondta.

Azt, hogy az ő korosztálya (45-50+) férfiak baromira önállótlanok.És nem tudnak létezni nő nélküli és itt elsősorban nem tesi vágyak kielégítésén van a hangsúly.


Hanem az életben maradáshoz, kell nekik a nő.

Ugyanis, ennél a korosztálynál, a nők váltak a családban a "vezetőkké", többnyire ők kezelik a pénzügyeket, gondoskodnak az élelmiszer-ellátásról, kvázi mindent ők szerveznek, rendeznek.Úgy,hogy mellette dolgoznak is.



A férfiak ezen korosztálya nem főz vagy tud főzni vagy degradál nekik.A mosás, vasalás, szintén.A bank ügyek rendezése, biztosítások rendezése és a hasonlók már magas nekik.


Nagyon erős a hajlam az alkoholizmusra náluk.

Sőt, az a jellemző,hogy isznak is, csak az asszonytól félnek és visszafogják magukat.

De, ha jön egy válás, utána nincs, ami visszafogja őket, aztán belőlük lesznek a hajléktalanok.



Az előttük levő generáció meg még rosszabb volt.

Én nem tudtam hova tenni,hogy a nagymama mosta a nagypapa haját.


2020. szept. 14. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Ez a nők hibája.


Hány anyukától hallottam a felháborodást, hogy a menyük elvárja, hogy a kicsi fiacskájuk is mosogasson, stb. Hány lány panaszkodott már, hogy neki kell mindent takarítani otthon, mert ő a lány. Ráadásul az anyja engedte a fiú tesót herét vakarni házimunka helyett, mert ő fiú, neki nem dolga az, ami a lánynak.


Munkahelyemen a férfit, aki nekiállt felsöpörni, felmosni kiröhögték a nők.


Amelyik pasi gyerekekről akar gondoskodni és szívesen lenne mondjuk óvobácsi, azt lepedofilozzák. Amelyik ki meri mutatni az érzéseit, azt lehomizzák. Kisfiúként sem babázhat.


Akkor mégis miről beszélünk ?! Nőként írom, hogy a nők egyék meg, amit főztek.

2020. szept. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

#1 akik ezeket megszólják vagy kiröhögik, úgy nőttek fel, hogy férfit nem láttak házimunkát végezni.

Szerencsére egyre több apuka veszi ki a részét az otthoni munkában és a gyermeknevelésben. Sok apuka viszi reggel oviba a gyereket, megy velük vásárolni stb.

Az én fiú gyerekem is szokott babázni. Először furcsa volt, de mondta, hogy ő Apa. És igaza volt, mert az apukája ringatta, pelenkázta stb. Vagyis babázott vele. Szóval ő már úgy nő fel, hogy természetes neki, hogy egy fiú "babázik".

2020. szept. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Vagy azért, mert sokan nem spóroltak, minimálbérre voltak bejelentve, a többi zsebbe ment és most kevés a nyugdíjjuk. Így eladósodnak, majd utcára kerülnek, ahol elkezdenek piálni.
2020. szept. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem inkabb eletuntsag, depresszio, szellemi leepules, es ezek keverekerol van szo. Nincs, illetve sosem volt eletcelja, es kizarolag a kulso kenyszerek tartottak valahogy szinten. A munkahely, csalad, gyerekneveles, feleseg valamennyire iranyitottak szabalyoztak, korlatoztak, de magatol nem tud, es nem is akar kulonosebben letezni. Ha nincsennek ezek a kulso kenyszerek, akkor osszecsuklik mint egy marionett babu.

Szerintem kb ezek vannak a haterben, mert mosni, takaritani, fozni barki egyedul is megtud tanulni.

2020. szept. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ők voltak az itolsó generáció akik elhitték, hogy majd nyugdíjba mennek és későn eszméltek hogy nem fognak tudni megélni belőle.
2020. szept. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"az ő korosztálya (45-50+) férfiak baromira önállótlanok"


Ugyanez elmondható más korosztályról is nemtől, kortól függetlenül. Vannak önállótlanok, voltak, lesznek is. Akár férfiak, akár nők. Másrészt inden korosztálynak megvannak az "átlagos" emberei meg a sikeresek is. Lásd cégvezetők, felsővezetők, vállalkozók akik tipikusan a 40-50-es korosztály.


Nem mindegy a mintavételi hely sem. Szabolcsban egy világvége faluban nyilván más arány lesz mint egy Budai villákkal teletűzdelt részen.


A "kell neki a nő" részben érthető és igaz, de messze nem a felsorolt okok miatt. Nem az a gond, hogy "nincs aki főz" meg "nincs aki beosztja a pénzt". Egyszerűen ez a generáció még erősen a családalapítás, családközpontúság irányába volt nevelve, "minden a család" jelszóval. Egész életükben ezt kapták, hogy ha nincsen család nem érnek semmit. Nyilván pár nélkül nem lesz család sem, és innentől az életük vélt vagy valós értelmét veszítik el.


Az sem mindegy, hogy nevelték beléjük a "férfi a családfő, családfenntartó" gondolatmenetet. Mindeközben a világ átalakult, és átlag ember örül, hogy meg tud élni. Átlag magyar fizetésből nem lehet csodát tenni, és nyilván elveszítik a célt az emberek, ha azt látják, hogy rabszolga munkát végeznek a semmiért.

2020. szept. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%

A válás megint egy külön téma, hiszen természetes, hogy padlóra vágja az embert mind anyagilag, mind idegileg.


Kezdjük ott, hogy alap esetben a gyerek az anyával marad, az apa meg örül, ha láthatósági jogot kap. Nem lehet részese a saját gyereke életének, az anyák egy része erősen vissza is él ezzel és a saját sérelmét, sértettségét bosszulja meg a gyereken keresztül.


Másik, hogy elég csak belegondolni, van egy vidéki házad ami az otthonod, de anyagilag nem ér semmit, felét örökli az asszony, te kapsz jó esetben valamennyi pénzt érte, vagy semmit. Aztán felnőtt emberként kezdheted nulláról építeni az életed.


Valahol ez lehet a menekülés oka az alkoholba is. Elítélem, de bizonyos esetekben megértem, hogy vannak emberek, akik nem viselik jól, ha az addig épített kis életük egyszer csak összedől.

2020. szept. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
97%

"Én nem tudtam hova tenni,hogy a nagymama mosta a nagypapa haját."


Az a baj, hogy semmi értelme a régi életet, régi világot mai szemmel nézni.


Hiszen ma átlag ember nem tudja elképzelni, milyen sorban állni alap ételekért, vagy milyen a pottyantós wc, a nyári konyha, állatot tartani, disznót vágni, vagy 5-6-an lakni egy szobában.

2020. szept. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!