Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális hogy minden napom...

Normális hogy minden napom azzal kezdődik, hogy megnézem a koronavírus halálozási listát és betegesen aggódom a szüleimért?

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok, munkanélküli és a szüleim tartanak el. Ez már önmagában hatalmas tragédia, az meg pláne, hogy mindannyian krónikus betegek vagyunk (én autoimmun, ők magas vérnyomás/keringési problémák). Magamat nem féltem bármikor nyugodtan feldobhatom a bocskort, de félek, hogy szüleimet előbb fogja utolérni ez a vírus és akkor itt maradok tök magam, nincstelenül és várhatom az éhenhalást, lerokkanást és a megfagyást. Már látom előre, hogy jönnek a tanácsok: menj el akárhova dolgozni azonnal. Nos, jelenleg csak fizikai munkákat van lehetőség nagyobb eséllyel betölteni, de a krónikus betegségem miatt azokat nem tudnám elvégezni. Ismerőseim nincsenek akik tragédia esetén pártfogolnának így csak reménykedem, hogy el tudok hamarosan helyezkedni és a szüleim is elkerülik ezt a sz**t. Nagyon bele vagyok betegedve és mindennapom azzal kezdődik, hogy megnézem a COVID-ban elhunytak listáját, vajon hány szüleimhez hasonló életkorú és betegségű elhunyt ember van. Közben járok pszichológushoz, de az is csak a pénzt viszi el és nem érzem, hogy segítene valamiben is. Mit tegyek, hogy egyenesbe hozzam az életem?

2020. okt. 26. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Megnézni normális. Betegesen aggódni nem normális. A lehetőségekhez mérten óvatosnak lenni normális.
2020. okt. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen szinten mindenki szorong a helyzet miatt, mindenkinek van félnivalója, van aki bevallja, van aki nem. Azzal nem sokat segítünk magunkon, hogy ráfeszülünk a hírekre. Ki kéne szakadnod abból, hogy állandóan a halálozásokat bújod. A legrosszabb amit csinálsz.
2020. okt. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
13%
Hű, nekem ebből az jön le, te nem értük aggódsz, csak a megélhetésedért...
2020. okt. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%

1.lépés: SOHA ne nézd meg azt a kamu listát!

2.lépés: SOHA ne a manipulált médiából tájékozódj!

3.lépés: Mit tesztek napi szinten saját egészségetek megőrzéséért?

4.lépés: A félelem, az aggódás, a stressz ezek mind-mind gyengítik az immunrendszeredet és ezért önmagadat betegíted csak meg nemcsak fizikálisan, de pszichésen is!

5.lépés: Kezdj el meditálni!

6.lépés: Fogalmazd meg magadban, hogy mit is szeretnél az életben kezdeni magaddal és csak erre fókuszálj, tegyél azért, hogy legyen munkád!

7.lépés: Nem akkora nagy a probléma, mint hinnéd, csak mivel a médiából tájékozódsz, ezért elhiszed, hogy katasztrófa van, pedig, ha megnéznéd pl. a KSH halálozási adatait, akkor láthatnád, hogy ebben az évben jóval kevesebben haltak meg, mint az elmúlt években és Cilike néni is kijelentette, hogy:

[link]

"Magyarországon mindenki, aki elhalálozik és pozitívnak bizonyult valamikor is koronavírus tesztre, azt hozzászámítjuk a halálesetek közé."

És őket, akik BÁRMIBEN meghaltak, de valaha is volt pozitív tesztjük, őket adják be a tévén keresztül ijesztgetett jónépnek, mint a "Covid" halálos áldozatait.


Tehát, ma miben lehet csak meghalni? Covidban, mert ezt sulykolják, az már ugye mellékes, hogy többféle alapbetegsége volt, fél lábbal már így is a sírban volt, de azért covidban halt meg, ugye? :D


8.lépés: NE HIGGY EL FELTÉTEL NÉLKÜL MINDENT, AMIT HALLASZ!

2020. okt. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

"Magyarországon mindenki, aki elhalálozik és pozitívnak bizonyult valamikor is koronavírus tesztre, azt hozzászámítjuk a halálesetek közé."



Lehet, hogy ezt mondta, de marhaság. Sajnos autóbalesetben meghalt két poz ismerős, éppen a nyaralóba mentek, karanténba, nem akartak a szülőkkel maradni. Nincsenek a listán.

2020. okt. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%

#5

Nem vetted még észre, hogy bármit mond ez a nőt, bármit mondanak a szájába az mind marhaság és értelmetlenség? Megalszik közben a tej a szájában. És azt hiszik nagyon sokan, hogy ez az igazság, amit ő mond? :D

2020. okt. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#3: Is is.
2020. okt. 26. 12:50
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor bejött a koronavírus Iránból, én is aggódtam, hogy elkapom-e. De ahogy múlott az idő, egyre kevésbé foglalkoztam vele.
2020. okt. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8: Jóhogy nem aggódsz, mert nem vagy krónikus beteg, de mi (szüleim és én) igen.
2020. okt. 27. 10:40
 10/12 A kérdező kommentje:
#10: Akkor imádkozzon, hogy ne kapja el, mert a krónikus betegek túlnyomó többségét elviszi a vírus (a maradék meg 1-2 éven belül belehal a szövődményekbe).
2020. okt. 27. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!