Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt köztetek olyan, aki...

Van itt köztetek olyan, aki biztos benne, hogy minimum 70 éves koráig élni fog?

Figyelt kérdés
A koronavírus járvány miatt jutott eszembe, mert sok okostojás puffogtatja a "krónikus beteg volt úgyis meghalt volna" szöveget meg veri a mellét, hogy "velem semmi rossz se történhet, mert sportolok és egészségesen élek". És ezért kérdezem, hogy köztetek van-e olyan, aki most 100%-ig biztos, hogy min. 70 éves koráig gond nélkül élni fog, mert annyira biztonságos, steril és kiszámítható élete van? Kicsit részletezzétek is, hogy mi alapján gondoljátok ezt és légyszi egy nemet ill. életkort is írjatok! Köszi.

2020. okt. 27. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen, hogy kiszámítható élet. Holnap elüt egy busz, megkéselnek a metrón, elcsúszol a fürdőben és bebszod a fejed, félrenyeled a nokedlit egy óra múlva és megfulladsz. Soroljam még? Agyoncsap a villám vagy egy meteorit (van ilyen), defektet kapsz-nekimész egy fának, perforál a vakbeled, megráz az áram, egyéb baleset, betegség, bűncselekmény, vagy természeti erők áldozata leszel.
2020. okt. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Biztos?

Csak a halál biztos. Meg a rendőr. :)

Az életben maradást már rizikósabb a biztos kategóriába rakni szerintem.

Csak a remény és a hit van. Én bízom benne, persze, hogy min. 70 éves koromig élni fogok, nagyon szép életet tudok magamnak elképzelni. Egyelőre nem vagyok beteg, nincs semmi krónikus elégtelenségem. Ha a családomat, azaz a genetikát veszem alapul, talán ez így is maradhat.

Nagyjából figyelek arra, hogy mit eszem (úgy értem nem csak sárgarépán élek), szeretem magunknak megtermelni a zöldséget a kertben..

Nem gyógyszerezem magam, nem drogozom, nem élek linkes életet, nem dohányzom, alkoholt alkalomadtán iszom (évente 4-5 alk.), de jelenleg nem iszom.

Szeretek tiszta környezetben lenni, élni, takarítok rendszeresen.

Hát nem tudom, mit tehetnék még magamért, hogy életben maradjak..

Baleset bármikor bekövetkezhet. Decemberben szülök..lehet abba halok bele..

Tehát véleményem szerint biztosak nem lehetünk benne, viszont mindent megtehetünk annak érdekében, hogy biztonságban érezzük magunkat.

28N

2020. okt. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

69-ik éves vagyok.

A genetikám szerint élhetnék 90 év fölött, mert hosszú életű családból származom anyai-apai ágon.

Mégsem merem kijelenteni - koronától függetlenül - hogy elhagyom a 70-et.

Az okokat az 1-es jól leírta.

2020. okt. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1: De igenis van kiszámítható élet, csakhogy az állításaidat megcáfoljam:


* "Holnap elüt egy busz" - nem üt el mert garázstól céges parkolóig a kocsiban ülsz

* "megkéselnek a metrón" - lásd előbbi pontot

* "elcsúszol a fürdőben" - drága csúszásmentes masszáskabinban zuhanyzol, amit szabvány alapján épített be a kivitelező

* "félrenyeled a nokedlit" - nincsenek gége vagy idegrendszeri problémák ezért nem nyeled félre és amúgy is figyelsz az étkezésre

* "Agyoncsap a villám" - kocsiban védve vagy és tudod, hogy fa alatt esőben nem állsz

* "defektet kapsz-nekimész egy fának" - mai modern autók defekttűrő abroncsokkal vannak felszerelve és amúgy is nagy méretű SUV városi terepjárót vezetsz (Volvo pl.) ami maximálisan biztonságos

* "perforál a vakbeled" - na ez pl. nem tudom mikor alakul ki, de gondol köze van a rossz étkezésnek

* "megráz az áram, egyéb baleset" - jól szigetelt a házad és vannak villamossági/háztartási alapismereteid

* "bűncselekmény" - lásd 1-es pont (de amúgy is van magas, izmos pasid vagy jó környéken élsz és elit helyeken szórakozol)

* "természeti erők áldozata leszel" - na ez viszont benne van a pakliban, ha szeretsz túrázni/utazni

2020. okt. 27. 12:24
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Biztos csak a halál....

Egyébként nekem gimis koromban megjósolák, hogy nem leszek 40 éves. Majdnem bejött, mert a szülinapom elött kaptam egy szívrohamot, amit az orvosok még kezelni tudtak. Még élek....

2020. okt. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebben maximum az lehet biztos, aki már elmúlt 70.
2020. okt. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#5: Azóta állapítottak meg krónikus betegséget? Vagy a szívroham olyan, mint az influenza, hogy jön és megy? Most hány éves vagy?
2020. okt. 27. 15:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Azóta is beteg vagyok, mert még 3x (HÀROMSZOR!!!) volt szívrohamom. Már leszázalékoltak, 59 vagyok. Viselem és kezelem a betegségemet, az orvosokkal együttmüködök, igyekszem megfelelöen táplálkozni. Ez a lényeg.
2020. okt. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
42%
Nem kell kiszámolni azt ami meg van írva. Pontosan megvan a halálod napja, de még az is holnap milyen gatyát veszel fel.Csak te nem látod, egy két ember képes rá. Nincs jövő meg múlt, minden egyszerre történik, és látható az egész. A fejed tetejére állhatsz a csúszásgátló szőnyegeden a halálod napját akkor se változtatod meg.
2020. okt. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is meglehetősen közel vagyok a hetvenhez, mégse hetvenkedek azzal, hogy addig fogok élni. Aki él, minden percben életveszélyben van.
2020. nov. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!