Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi minimum az IQ-ja egy...

Mennyi minimum az IQ-ja egy olyan hat évesnek, aki az intelligenciájával kitűnik a társai közül?

Figyelt kérdés

Először is szeretnék elnézést kérni, mert nem tudom, ez e a jó kategória.


Egy történetet írok, amiben az egyik mellékszereplő (egy hat éves kislány) kitűnik az óvodás társai közül.


Kitöltetnek vele egy IQ tesztet.


Azt tudom, hogy a 140-es IQ már zseninek számít. Ez kisgyerekeknél hogy van? Ott is 140-es IQ-val zseni vagy pl 120-as IQ-val is annak mondják?


A karakterről még annyit, hogy négy éves kora óta olvas, hat évesen kirakja a rubikkockát, bár szeret bolondozni, de értelmesen társalog érdekes dolgokról, rejtvényeket gyorsan megold, stb.


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat és mindenkinek szép hétvégét kívánok!



2019. márc. 22. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem szabad abba a hibába esni hogy „zseninek" kikiáltva rögtön tesztekre, pszichológushoz és egyéb helyekre kezdjük hordani, úgy mutogatva szegényt, mint valami cirkuszi látványosságot. A túlzott szülői büszkeség miatt sokan hajlamosak olyat is belelátni gyermekükbe, ami igazából nincs is, és gyakran esnek abba a hibába, hogy gyermekükön keresztül akarják önmagukat vagy saját be nem teljesült álmaikat megvalósítani. Semmi sem árthat jobban egy gyereknek, mint ez! Soha ne raboljuk el a gyermekkorát, ne csináljunk belőle miniatűr, koravén felnőttet!

Az intelligencia egyrészt örökölt, gének által meghatározott tulajdonság, másrészt viszont nagy szerepet játszik a gyermekkori környezet, az ösztönző közeg a további fejlődésében.

Mivel a gyermekek fejlődési üteme eltérő, gyakran előfordul, hogy hirtelen megelőzik kortársaikat, azután pedig lelassulnak, és a többiek beérik őket, de az is megtörténik, hogy egy-egy gyerek lassabban, vagy később „érik be”, később viszont utoléri a hozzá hasonló korúakat – sőt, még le is előzi őket. Nem kell tehát elbízni magunkat, ha gyermekünk fejlettebb a többieknél, ám akkor se essünk kétségbe, ha kissé lemaradt.

2019. márc. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Gyermek IQ teszten mérik, azaz ott is ugyanannyi, mint a felnőtteknel.
2019. márc. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!!!! Ment a zöld kéz. Írom tovább a történetet az információ birtokában.


Kellemes hétvégét kívánok!

2019. márc. 22. 22:24
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
#2-esnek igaza van, nem tudom, miért pontozták le.
2019. márc. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Vigyétek el a kislányt egy gyermekpszichológushoz, ha kíváncsiak vagytok. Nekik vannak olyan tesztjeik, amikkel megállapítható, hogy zseni-e a kislány. Az egészen biztos, hogy nagyon értelmes.

Azt viszont érdemes tudni, hogy egy gyereknek nem úgy működik az agya, mint egy felnőttnek. Pedagógus voltam és mindig olyan jót mosolyogtam azon, amikor a szülő azt mondta, hogy a zseniális gyereke hamarabb megoldott valamilyen logikai játékot, mint a szülők. A gyerekek nagyon sok dolgot sokkal hamarabb és ügyesebben megcsinálnak, mint a felnőttek. Csak azért, mert más a gondolkodásmódjuk. Ezt nem rosszindulatból mondom, távol álljon tőlem és ez természetesen nem jelenti azt, hogy a szóban forgó kislány nem zseniális.

Érdemes nagyon odafigyelni a tehetséges gyerekekre és fejleszteni a tehetségüket.

2019. márc. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ha valaki esetleg rányomott a piros kézre, fogalmazza meg kérem, miért helytelen véleménye szerint; így én is okulok és információhoz jutok a történethez amit írok.


Előző, Én Neked is zöld kezet adtam most, ahogy neki is. A többiek pedig remélem segítenek azzal, miért hibás a válasz szerintük és mi helyette a helyes infó. :)


Mindenki válaszát nagyon szépen köszönöm!

2019. márc. 22. 22:58
 7/10 A kérdező kommentje:
Ötös, nagyon szépen köszönöm a választ! Neked is ment a zöld kéz. A szóban forgó kislány fiktív, egy regényem karaktere (mellékszereplő).
2019. márc. 22. 23:00
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem számít zseninek. Az IQ azt méri, hogy hány ponttal vagy jobb az átlagnál, ami mindig 100. Az intelligencia folyamatosan csökken a korral, ezért a gyerekeknél még gyakoribbak a nagy szórások. A 140-es IQ mást jelent felnőttnél és mást gyereknél. Felnőtteknél már elég jó eredmény, gyerekeknél pedig csak megelőzte a korát pár évvel, de ott még bármi történhet.
2019. márc. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Ment a zöld kéz!
2019. márc. 22. 23:38
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Valóban máshogy működik felnőtteknél és gyerekeknél. A kort mindig figyelembe kell venni és az adott korcsoporthoz mérjük az eredményt. Gyerekeknél ezt azt jelenti, hogy X évvel jobb képességű, mint a saját korcsoportja, de könnyen lehet, hogy néhány évvel később utolérik a többiek és onnantól kezdve nem lesz jobb az átlagosnál. Felnőtt korban viszont már fix a helyed.
2019. márc. 23. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!