Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar emberek miért lopják...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

A magyar emberek miért lopják el MINDENHONNAN a tollakat?

Figyelt kérdés

Eddig 2 idegen országban éltem (Portugália és Svédország) fél, illetve 1 évig, és egyik helyen sem tapasztaltam ezt. Elég sok külföldi ismerősöm van különböző országokból, akár csak neten keresztül, őket is kérdeztem már, de egyikük sem tapasztalta ezt. Tesóm az Egyesült Királyságban él, sokat ingázik Wales-be és Skóciába, ott sincs meg ez a jelenség.


Így arra kellett jutnom, hogy ez tipikus magyar szokás. Csak azért írom ezt le, hogy nem fikázni akarom a magyarokat, mielőtt bárki belémkötne...


Viszont tényleg tapasztalom ezt, bárhol járok. Amíg suliba jártam, rendszeresen lopkodta mindenki a másik tollát. Dolgoztam már irodában, a főnöknek hetente kellett venni 4-5 csomag tollat, mert mindig elnyelte őket a föld. Friss sztori: a mostani melóhelyemen reggel tettek ki egy bögrényi (kb. 30 db) tollat, hogy a jelenlétit alá tudjuk írni - délutánra üres volt a bögre...


Szóval a kérdés adott: miért? Engem ez komolyan érdekel. :D



#lopás #toll #justhungarythings
2020. okt. 30. 18:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Mert nincsenek lebetonozva.
2020. okt. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Nem csak a tollat, a kulázó papírt is.:DD Történelmünkre vezethető vissza állítólag.
2020. okt. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Én nem ellopom, hanem csak sokat rohangálok a gyárban és csak zsebre vágom. Persze csak otthon veszem észre, hogy már van nálam három.
2020. okt. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Egyszerű: asztalhoz rögzíthető tollat kell venni. Talán azt nem tépik le. Másrészt, ahol nem jóléti társadalomra vannak berendezkedve, ott nem kell csodálkozni azon, hogy pár forintos kacatoknak is lába kél.
2020. okt. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
4 es te nem vagy normális m, komolyan mondom ilyen választ írsz???? Most???? Mindenki ugyanazt az egy tollat fogdossa össze persze, korona idején, mamákat otthon meg miből temetjük el???
2020. okt. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%

Én nem lopok tollat,sőt semmit sehonnan.

Lehet véletlenül marad náluk. Nem hiszem h direkt tollakat lopkodna valaki.

2020. okt. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
16%

Es aki lenyegeben ellopja oket mi a f6szt kezdenek vele?

Erre igazan raterhetnwl kerdezo, mert tollat lopni....hát...nem éri meg

2020. okt. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

Németországban dolgoztam egy 5*os hotelben, a telefonok mellé mindig tettünk tollat és jegyzetblokkot. A vendégeknek legalább a fele mindig lenyúlta a tollat. Sokszor a folyosón lévő telefon mellől is eltűnt.

És nem magyarok voltak 🙂

2020. okt. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

#5

Ha 20 toll van egy bögrében azt is kismillioan össze fogják fogdosni, már ha a bögrében marad és el nem lopják!

2020. okt. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
6os vagyok. Miert lettem lepontozva?
2020. okt. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!