Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy kell lereagálni, ha az...

Hogy kell lereagálni, ha az utcán belédkötnek?

Figyelt kérdés

Konkrétan az történt, hogy gyalogoltam hazafelé a városban, már sötét volt, és 4 gyerek belém kötött, igazából csak elmentem mellettük, viszont ők elkezdtek szidni meg kötekedni, meg beszélni hozzám mindenféle hülyeséget, csúnyát, én tovább mentem, aztán ennyi...


Utána láttam egy öreg nénivel aki szembe jött velük, ugyanezt csinálták, ráordítottak hogy "csóklom"... meg még mondtak neki valami csúnyát.


Még sosem történt velem ilyen, veletek már biztosan (nem pesti vagyok). Hogy kell ezt lereagálni normálisan?


Én meg sem szólaltam, rájuk sem néztem, de legszívesebben egy ott helyben lelőttem volna őket, ha lett volna fegyverem és legális lenne! Nem voltak részegek, tehát az sem lehet a mentség! Talán 18 évesek ha lehettek.


2020. nov. 4. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom c típusúak voltak... azon nem kell meglepődni, amúgy ha levegőnek nézed őket az sokkal jobban fáj nekik, hagy ugassanak.
2020. nov. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Úgy, hogy nem állsz beléjük és tovább mész.

Legálisan senkit nem lőhetsz le, csak ha életed múlik rajta. Ha fegyvered is lenne, ami max gázpisztoly vagy gumilövedékes lehet, engedéllyel. Előtte fel kell szólítanod, azonnal fejezzék be azt, mármint ha rád akartak volna támadni. Utána ha nem értik meg és rád támadnak, akkor lőhetsz, de akkor sem arcon, hanem lábon, vállon. Csak akkor lőhetsz arcon vagy fejbe valakit, ha tényleg életed múlik rajta. Amúgy sose érdemes ilyenekbe belemenni, hogy összeverekedsz meg lelőnéd őket meg társai, mert utána keményen járhatsz több évig a bíróságra. Kell neked ez őszintén? Ismertem olyan gyereket, aki kötözködős volt szóban, és egy másik pali megverte, de úgy hogy a kötözőködös srác kórházba került amiatt. Utána a kötözködős srác feljelentette, aki megverte és a aki megverte annak 3 milliót kellett kifizetnie a srácnak. Hiába a kötözködős srác kezdte, de ő csak szóban húzta a másik srác agyát, viszont ő nem bírta és megverte. Később meg 3 millióval szegényebb is lett. Szóval gondold meg mielőtt cselekszel.

2020. nov. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hogy érted, hogy "c típusúak voltak" ? Nem, nem romák voltak, az 100% magyarok voltak - mindenféle rasszizmus nélkül!


Tehát akkor a legjobb megoldás, ha nem állok beléjük, köszönöm.


És mi van ha rámtámadtak volna, és nincs fegyverem (a jövőben sem hinném, hogy lesz)? akkor mi a helyes cselekvés?

2020. nov. 4. 21:08
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Amelyik kutya ugat, az nem harap.
2020. nov. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Valószínű
2020. nov. 4. 21:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha valaki megtámad az nagy valószínűséggel sunyin teszi meg, megfigyel, olyan helyen ahol senki nincs. Ez sajnos bármikor bárkivel megeshet a mai világban. Kivédeni, felkészülni rá sajnos nem igen tudsz. Azt mondom legyen nálad mindig egy paprika spray.


Ezekkel a kötöszködő, nagyhangú kis g*ecikkel meg nem kell foglalkozni. Ezek csak próbálnak rajkodni, mert tudják hogy amúgy jelentéktelen kis szarok. Levegőnek kell nézni őket és kész.

2020. nov. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ok köszi
2020. nov. 4. 21:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!