Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz,hogy a sváb származásúak,...

Igaz,hogy a sváb származásúak,általába,okosabbak,törekvőbbek,szorgalma sabbak az eredeti magyaroktól?

Figyelt kérdés
Ezt édesapám mondta,elég csak megnézni,Mecseknádasd,Nagymányok,Bóly és hasonló sváb többségű településeket.Rend,tisztaság,igényesség,gazdagság,mintha eredeti német települések lennének.
2020. nov. 5. 16:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
33%
A sváb emberek önzetlenül nem segítenek senkinek, - nagyon ritkán fordul elő, hogy nem számító magatartással viszonyulnak másokhoz. Kíméletlenül kihasználják, ha tudomást szereznek arról, hogy valaki nehéz helyzetbe került, - az intelligenciájuk jelentős kapacitását az köti le, hogy miként machinálják ki másokból a lehető legtöbb anyagi hasznot. Ismertem nem egy sváb embert: világháború előttig visszanyúló történeteket hántolgattak fel nekem nap mint nap, míg éltek. Ezek kivétel nélkül "a világtörténelem menetét jelentősen befolyásoló" apró "sikertörténetek" voltak, amelyek nélkül a mai napig egy senki lennék...
2020. nov. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
30%

svábként jót röhögtem egyes válaszolókon, különösek az utolsón, aki gyakorlatilag az átlag magyar tulajdonságait írta le.


Sváb faluban nőttem fel, és való igaz, hogy jóval tisztább, mint az átlag magyar falu, illetve az átlag sváb értelmesebb és igényesebb az átlag magyarnál, ebből fakadóan le is nézi kicsit.

Én is inkább születtem volna Németországban (ahogy a nagyszüleim is), mert a nagyképűsködésen kívül sok értelmes dolgot nem láttam a magyaroktól:

tenni vmiért, gondolkodni lusták, mások hibáztatása, nagyképűsködés az viszont nagyon megy.


Nem csoda, hogy szinte mindenben tök utolsó az ország az EU-ban.

2020. nov. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Vortrekker válasza:
Alapossag, megbizhatosag, takarekossag, kolcsonos tisztelet, torekves, alazat, osszetartas, a pitianer torzsalkodas hianya... zsigerbol ezek a jelzok jutottak eszembe.
2021. febr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Sváb vagyok.

Nem igaz. Lusta vagyok, mint a föld. :D

Jobban bánok a pénzzel, mint sok ember, de ez inkább nevelés kérdése, nem svábságé. Van sváb rokonom, aki még meg sem kapta a pénzét, de már rég elverte. Olyan is van, aki szakadt papucsban jár - mert nem fog addig újat venni, amíg tejlesen szét nem megy a mostani, pedig van bőven pénze (valószínűleg pont ez a spórolás miatt).


Ami az okosságot illeti... Egy kicsit jobb a nyelvérzéke az egész családnak, mert valamilyen szinten jelen volt a "német" az egész életünkben. Megvan a maga hátulütője, mondjuk. Hetekbe tellett megtanulnom általánosban hogy németül a paradicsom nem "paradeis", a krumpli meg nem "krumpeln". Néha még ma is a nyelvemen van a szó. Más területen nem érzékeltem semmilyen lényeges különbséget.



Ui. Az említett Nagymányokon élek amióta megszülettem. Tulajdonképpen hol is van az a rend, tisztaság, gazdagság, stb. amiről édesapád beszél? Én eddig sajnos színét sem láttam, és a helyi ismerőseim sem.

Annyit tudok mondani, hogy egy gyerek lelopta az N betűt a Nagymányok feliratból a vasúti megállónál, és akkor kb. egy hétig Agymányok voltunk. Okosabbak nem lettünk tőle, de tanulni tanultunk az esetből, már festett felirat van zománc betűk helyett.


Édesapád nagyon rég járhatott Nagymányokon, akkoriban még lehet, hogy volt ebben valami igazság, de már jó pár éve nincs semmi. Ez mind inkább sztereotípia. A régi generációkra javarészt igaz lehetett, de a mostaniakra nem nagyon.

2021. febr. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
14-es: Én szerintem Nagymányok egy kultúrált település és rengeteg munkahely van. Az ipari park fejlődik rengetegen dolgoznak ott és igencsak látszik a gazdagság a házakon.Jártam arra sokat, mert futár vagyok. És még a lányok is szépek. Azok a gyengéim a tipikus svábos lányok egyszerűen megérzi az ember őket(mivel én is sváb vagyok). Pl Dombóvár környékén kevés ilyen lány van,meg másabbak a faluk,kevésbé rendezettek,szegényebbek... Még Máza tetszik dimbes-dombos utcák,gangos házak. Szívesen laknák azon a környéken.
2021. febr. 18. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!