Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti megmosolyogjátok, ha...

Ti megmosolyogjátok, ha valaki nem eredeti holmit visel?

Figyelt kérdés

Most nem a legigénytelenebb utánzatokra gondolok, és nem is lecsúszott arcokon, hanem egy jól szituált, normálisnak mondható férfin/nőn. Gondolok itt táskára, órára, egyéb ruhadarabokra.

Ha még megpróbál fel is vágni, akkor az egyértelműen undorító. Na de ha csak úgy hordja is?



2020. jan. 27. 19:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem foglalkozom más cuccaival.
2020. jan. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Szintén azt tudom írni, mint az első. Csak az zavar, ha megpróbál felvágni vele, de eltekintve akkor, hogy márkás/utánzat.
2020. jan. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Én fel sem ismerem ezeket, mivel nem követem a márkákat.
2020. jan. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Szintén fel sem ismerem.

Fogalmam nincs hogyan néznek ki a "márkás" cuccok, mert jó esetben a szemébe nézek az illetőnek, nem az egyéb alkatrészeire. Ha meg nem kommunikációs viszonyban állok vele, akkor különösebben nem is érdekel.

Max megjegyzem magamban ha jól öltözött, vagy ha különösen borzalmasan néz ki.

2020. jan. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Csak ha Rolex utánzatot látok prolin.
2020. jan. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A proli az mit jelent tulajdonképpen? Milyen embereket értetek alatta? Mert Rolexet nem engedhetnek meg sokan, igaz sokan nem is igénylik, de attól még ők nem utolsó emberek.
2020. jan. 27. 20:00
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Én nevetségesnek találom az ilyen embereket. Nem azzal van baj, hogy az illetőnek nincs pénze, vagy van, csak nem szeretne kiadni teszem azt egy LV sálért 300000 forintot, a baj az, hogy a hamisítványt megveszi és nagy büszkén viseli a metrón, meg a 4-6-os villamoson. A többi cucca a közelében sincs mondjuk egy 300ezres sálnak, szóval le lehet vágni az összképből, hogy hamisítványban parádézik a tömegközlekedésen. (Lássuk be, hogy akik tényleg megengedhetik maguknak az ilyen termékeket, nem metróval járnak dolgozni.)

Szóval szerintem nevetségesek ezek az emberek. Vegyen jóminőségű, szép darabokat abból a pénzből, amit hamisítványokra költ, legalább nem csinál hülyét magából.

2020. jan. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A proli az manapság inkább egy életvitelt, értékrendet jelent, nem egy valamilyen anyagi helyzetet, mégkevésbé egy valamilyen munkakört.


(persze némi átfedés még mindig van az egykori jelentésével).


A 19. században a proli (teljes alakjában proletár) a munkászosztály tagja volt. Városi munkás, aki bérházakban élt, kevés magántulajdona volt, fizikai munkát végzett a gyárakban. Általános volt köztük a szegénység, az anyagi kiszolgáltatottság. Ebből adódóan elégedetlen, agresszív réteg volt, mindennaposok voltak a prolik közti verekedések, rablások, és a társadalmi devianciák mint az alkoholizmus, vagy a szerencsejáték.


Ez a szó mára eléggé átalakult.


Ma már nem kötődik anyagi státuszhoz. Van ugyan egy általános kép, amiben a proli inkább egy közép-alsó osztályhoz tartozó, rendszerint egyszerű betanított munkát végző személy, de van a "gazdag proli" fogalma is. Ezt pl az újgazdag (értsd: első generációs megtollasodott vállalkozó) rétegre szokás mondani, ami még hordozza a szüleinek proli szokásait (tehát jól érezhető a különbség egy 4 generációra visszanyúló orvosdinasztia, meg egy újgazdag proli között).


Ma már leginkább az ízléstelen, konzumidióta, tucatember megfelelője a proli.

Akinek nincs semmi személyisége, az agyát kizárólag közhelyek és tömegmédiából összeszedett klisék alkotják, és gyakori a viselkedésében az alpári, közönséges, egyszerű magatartás.


Az aranyláncos, hitelre BMW-t vásárló, fradi ultrás, bitbull kutyás, helesen írni nem tudó csávó, aki facebookon arról posztol hogy minden homokost össze kéne verni, az például proli.

2020. jan. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen, és még annyit: a proliskodásnak egy eléggé központi eleme, hogy felvágnak az anyagi javaikkal, még akkor is ha egyébként látszik róluk a társadalmi/anyagi helyzetük.


Ezt gyakran tolják túl olyan szintekre, hogy például a panellakás számláit alig tudják befizetni, de a facen posztolnak a legújabb 200 000 körüli hitelre vásárolt telefonjukról képet (ezt pl tükörben fotózkodással lehet elérni. Ilyenkor a nagyvilág jól láthatja hogy milyen márkájú a telefon. Mert az nem lenne elég, ha egy kijelző oldali kamerával készítene képet magáról. Mindenképp látszania kell a telefon hátlapján lévő márkának)

2020. jan. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem igazán tudom megkülönböztetni,de amúgy sem érdekelnek a márkás cuccok.


Egyedül a farmerek meg cipőre adok ki többet,mert a kínaival mindig befürödtem,de amúgy nem érdekel ki milyen cuccokban nyomul.

2020. jan. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!