Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Világi vagy a vallásos élet a...

Világi vagy a vallásos élet a jobb?

Figyelt kérdés
Én nekem a világi a vallásos ba sok a korlát. Már minden bűn !
2020. nov. 5. 21:15
 1/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
87%
Szerintem egyikből sem jó ha a végletekig elmegy az ember. Élj úgy ahogy neked jól esik ,de igyekezz ne ártani magadnak és másoknak. Ha vonz valamelyik vallás akkor nyugodtan próbáld ki, ha nem akkor ateistaként is ugyan úgy tudsz teljes életet élni. Szerintem amúgy sem az számít ,hogy “gondolatban” ki vagy s hova tartozol hanem az amit meg is teszel, a tetteid alapján ki vagy s hova tartozol.
2020. nov. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

A vallás szép dolog. Hinni valamiben erőt és reményt ad. A probléma forrása maga az emberi természet. Kategorizáljuk magunkat, mert társas lények vagyunk. Nem akarunk egyedül lenni. Tartoznunk kell valahová. Az így kialakuló csoportok között pedig érdekellentétek keletkeznek. Ez pedig azt eredményezi, hogy két csoport tagjai egymásnak esnek. Bántják, akár meg is ölik egymást.


Az emberiség arra is képes volt, hogy egy olyan gyönyörű dolgot, mint a hit, felhasználtak arra, hogy az embereket kontrollálják, kihasználják és kizsákmányolják. Egy komplett intézményrendszert építettek a vallás köré abból a célból, hogy az embereket az intézmény vezetőinek érdekei szerint manipulálják. Rendszeresen szabotálták a technológiai fejlődést - ugyanis nem itt kellene tartanunk 2020-ban, ahol most tartunk. Hatalmas háborúkat indítottak, amelynek során rengeteg, egyébként ártatlan ember szenvedett és halt meg. Másokat koholt vádak miatt kínoztak, nyomorítottak és öltek meg. Még a mai napig csinálják azt, hogy születéskor választanak nekünk egy vallást, amivel ránk tesznek egy csomó plusz terhet és kötelességet, amit nem is biztos, hogy akarunk. Ránk van kényszerítve, hogy milyen vallási csoportba kell tartoznunk, és milyen vallási keretrendszert kell használnunk.


De ez nem csak a vallás intézményének a betegsége. Világi rendszerekben is visszatartjuk a fejlődést. Vallás nélkül is háborúzunk, bántjuk egymást. Mindezt azért, mert képtelenek vagyunk elszakadni az érdekeinktől, önzőségünktől és az egymás iránti gyűlöletünktől.


Undorító az emberiség :(

2020. nov. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
2-essel teljes mértékben egyetértek. Szerintem nem jó sem világi, sem vallásos életet élni, Istennek tetsző életet jó élni, amiben nem teljesen a világnak élsz és nem vagy bekorlátolva a vallások által, hanem szabad emberként cselekszed a jót.
2020. nov. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2 és, 3as szuper a válaszotok. Köszönöm!!!
2020. nov. 5. 21:41
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
Vallás mindig arról szólt, hogy mit nem szabad, a világ meg fejlődik.
2020. nov. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!