Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosan élni jobb vagy...

Vallásosan élni jobb vagy saját életedet ?

Figyelt kérdés
Szerintem mindenkinek megvan a maga útja! A Jehovisták és sok más vallási felekezet dadog hogy így élj, úgy élj! Mert pokolba jutsz! Véleményem szerint a Pásztor is ugyan olyan földi halandó emberi lény mint én vagy te, ő se tudja mivan halál után csak el szediti az embereket
2020. okt. 24. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Elveileg amúgy az van a katolikusoknál, hogy elvi szinten a pápa sincs előnyben egy mezei hívővel szemben. Csak az egyház egy kétezer éves hagyomány a Biblia értelmezésében és így bizonyos szempontból több a tapasztalatuk, de ez nem jelenti azt, hogy ők értik jobban a végén.
2020. okt. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Mindenkinek az a jó, amit választ. Aki nem tud útmutatás nélkül létezni, annak kell valaki, aki irányt mutat. Aki meg magától is tud dönteni, annak nem kell senki, aki megmondja hogyan éljen.
2020. okt. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Kezdjük ott hogy Jézus egy szóval sem mondta hogy legyenek giccses templomok meg lejmoló papok ,ez a mai római egyház találta ki,ez egy megtévesztés.


Aki hisz jézusban és úgy általában jó életet él az is ugyanúgy újjászületik mint aki gonosz volt,ezt valamelyik apokrifban írják.

2020. okt. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vallásosan a saját életedet.
2020. okt. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az lenne jó, ha úgy élnél vallásosan, hogy az egybena te életed, hogy magadénak érezd.

Ha úgy érzed, a kettő nem fér meg együtt, tehát vagy vallásosan élsz, vagy a saját életedet éled, akkor baj van. Akkor képmutatás lesz a vallásosságod, mivel közben úgy érzed, lemondtál a saját életedről, pedig talán szívesebben élnéd inkább azt és a saját életed lehet hogy ellentétben állna a vallásos életúttal.

Nézz mélyen magadba, keresd meg a hitedet. Mélyedj el a Szentírásban, Krisztus tanításában. Ő a legjobb példa, mivel a teljes életét szentelte Istennek és az emberiség szolgálatának. Ha valakitől tanulhatsz, hát tőle feltétlenül. Annyira fontos volt számára Isten szolgálata, hogy azt az eledelhez hasonlította János 4:34 "Az én eledelem az, hogy cselekedjem az akaratát annak, aki küldött engem..."

Benne nem voltak kétségek és nem hasonlott meg a vallásosságát illetően.

2020. okt. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a sajat eletedet jo elni, es ha abban sajat dontesed alapjan szerepel a vallasossag, akkor vallasosan a sajat eletedet
2020. okt. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!