Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért terjesztik azt falvakban...

Miért terjesztik azt falvakban, hogy a pestiek butácskák, meg hogy mindig is kommunisták voltak, és színházba jártak, és bizonyos magyar szavakat nem tudnak rendesen kiejteni?

Figyelt kérdés
.

2020. nov. 6. 14:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hány faluban hallottad ezeket? Én még csak "bunkó Pestiek" -et hallottam egy Somogyi faluban.
2020. nov. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Mert nem elég kérges a tenyerük, nem tudnak kaszálni meg ganajozni.
2020. nov. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Amiért meg Pesten tahóparasztnak nézik a vidékieket.
2020. nov. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Falun élek 30 éve, de ezt még senkitől nem hallottam. Talán csak a pestiek hiszik, hogy ezt terjesztik róluk...
2020. nov. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%
Sehol nem hallottam vidéken ennyi baromságot a pestiekről, mint amiket ide összesertepertéltél. 😃
2020. nov. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit hallottam, hogy beképzeltek, nagyképűek.

Vagyis magamról, Budapestről költöztem vidékre.

2020. nov. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%
Megint valami vidék-pest kompromittálás a kisebbségi komplexusod miatt, kérdező? Már leírtam, de leírom újra: egy fővárosi számára nem degradáló a vidéki ember és az ő életmódja, nincs lebecsülve a kétkezi munka, olyannyira nincs, hogy már-már érdektelen. Amíg számodra problémás, hogy a fővárosi ember miként él, addig itt sokszor még a létezésed sem jut senki eszébe. Ez nem azért van, mert jelentéktelen vagy, hanem mert még az sem vagy. Ha te ezt butaságnak hiszed, legyen úgy, de ez sem érdekel senkit :)
2020. nov. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

És Budapesten miért terjesztik azt, hogy az összes vidéki tájszólással beszél, minden reggel frissen fejt kecsketejet iszik és hetente csak egyszer fürdik? Internetről meg hírből se hallott?


Na pont ezért. Mert Pesten és vidéken is ugyanannyi a hülye ember.

2020. nov. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs elterjesztve. De még, ha el is lenne, "összes vidéki tájszólással beszél" - hagyományőrzés; "minden reggel frissen fejt kecsketejet iszik" - egészség; "hetente csak egyszer fürdik" - ezt hagyjuk, de spóról :D

"Internetről meg hírből se hallott?" - ez meg a szolgáltatók fsszopása, de ilyet se hallani. Tényleg, komolyan, egyszerűen nincs jelentősége. 40 éve Pesten élek, minden nyarat Zalában töltöttem, képtelen vagyok elfogadni azt, amit írsz.

2020. nov. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kapásból tudnék mondani olyan szót, amit ki se tudtok normálisan ejteni:D


És a durva, hogy még észre sem vennétek :D

2020. nov. 6. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!