Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elítéled és rosszat kívánsz a...

Elítéled és rosszat kívánsz a maszkelleneseknek?

Figyelt kérdés
A maszkhordást vannak, akik kritizálják, vannak, akik ellenségképet csinálnak azokból, akik megkérdőjelezik a maszkviseletet, sőt, indulatosan rosszat kívánnak nekik, fröcsögnek. Megint másokat egyszerűen csak nem érdekel a téma. Felveszik, mert kötelező, nem firtatják, de nem is fröcsögnek. Vannak, akiket irritál, ha valaki különbözni mer, talán mert ő nem mer és tudat alatt irigyli a másikat, ha az meg meri lépni, hogy valami különc maszkkal polgárpukkaszt, és ezért fröcsög. (Pont ma láttam egy ilyen kérdést)

2020. nov. 6. 22:18
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
40%
Nyíltan nem gyűlölködöm, de mélységesen elítélem az emberi értetlenséget és/vagy mások fölé helyezett emberi egot. Ha nem lenne ennyi értetlen, lusta ember közöttünk, már régen élhetné mindenki a saját, kicsi életét (apró szabályok fegyelmezett betartása mentén). Sokan képtelenek felfogni, megérteni, elfogadni azt, hogy mindennek ára van.
2020. nov. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
62%

Felveszem a maszkot, mert fel kell. Nem paráztam rá a vírusra, pedig volt covidis ismerősöm, sőt volt aki meg is halt. Naponta maszkot cserélek, gyakrabban kezetmosok, de ugyanúgy eljárok boltba, edzeni, találkozok a barátaimmal. Jövő héten egy ottalvós társasjáték estét is fogunk tartani pár haverral.

Mindent meg lehet oldani.

Moziba nem megyek, pedig szeretek járni, meg szeretünk a párommal bújva filmet nézni, itthon hiába alszunk egy ágyban, ott meg 2 ülésnyire kell ülni...

2020. nov. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
41%
Nem szokásom bárkit elítélni, hordom a maszkot mert muszáj, vigyázok magamra, és màsokra ahogy csak tudok. Munkám során az idősekhez làbzsàkot, kesztyűt húzok mielőtt a házba megyek. De most bosszús vagyok, haragszok a sok marhàra, aki nem bírta ki hogy ne menjen bulizni, nyaralni, nem tartotta a szabàlyokat, műtètre várok, és fogalmam sincs le lesz e mondva, mert az illetèkes kórhàzat bezàrtàk. Tehát velem együtt, több száz ember fog hónapokig szenvedni, vagy talán örökre megváltozik az èlete, mert a felelőtlen emberek miatt nem lehetett vissza szorítani a vírust, és tele vannak a kórhàzak. Sajnàlom őket, tényleg ők is betegek. De most sok embernek fogjàk azt mondani, hogy a műtéte halasztható, csak épp az àllapota romlani fog.... Kitudja meddig. Ki fogja e bírni. Nem vagyunk összetartó nemzet, és sok ember butasága, nemtörödömsège miatt rengeteg ember szenved a fàjdalomtól. Akinek nem tetszik, nyugodtan lepontozhat, a vèlemènyem ez.
2020. nov. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
22%
13-as, bocs, hogy nem mondtam le a januárban lefoglalt augusztusi szállásomat, de nyaralás alatt jobban el tudtam kerülni a tömeget, mint munkába járáskor vagy akár a munkahelyemen. A tömeg nem kirándult úgy, ahogyan én a kutyámmal, a kutyabarát strandon sem volt tömeg, és nagyon kellett, hogy egy hétre ki tudjak szakadni a természetbe a városból.
2020. nov. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
61%

Nem gyülölkodom, de elítélem.

Hónapokig jartam intenzív osztályokra be a gyerekemhez. Kötelező volt a maszk, a beöltözés, a fertőtlenítés az ott ápolt gyerekek élete múlhatott és volt akié múlt is egy egyszerű hétköznapi fertőzésen is. Ha egy látogató nem vett maszkot vagy köpenyt/lábára nejlont, akkor úgy kipenderítették vagy volt, hogy egymásra is rászóltunk finoman hogyyan kell helyesen, hogy mossa a kezét etc. Egészségesen lehetett csak bemenni és mégis ekkora "felhajtas" volt. Igen veszélyesebb volt a benti kórházi MRSA lehetősége, de mégis.


Most nem kell szkafanderben mászkálni és úgy bemosakodni mint egy sebésznek ahhoz, hogy felszalhassak egy buszra vagy bemenjek egy zsönléért a pékségbe, csak egy maszkot az orromra számra felhúzni. Ezért nem értem másoknak mi ebben a nehéz és miért nem fáj annak a lehetősége, hogy mert ezt elmulasztja vagy szándékosan nem teszi másokat észrevétlenül oda juttathat, ahol a vilagon a legrosszabb lenni pittyegő, sípoló gépek, drótok, csövek, automata infúziós pumpák, naponta szurkalt vénák, levett vér, nulla látogato, besípoló és olyankor hirtelen futkosó személyzet uralja a nap 24 órájat. Vagyis uralná, de van amikor csak a halál beálltát tudják megállapítani. Mindegy ki mit gondol egyébként a maszkról, ha szabály szabály, be kell tartani. Jó egészséget!

2020. nov. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
85%
10 emberből 8 maszkellenes,csak azért veszik fel hogy ne büntessék meg őket...
2020. nov. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
76%
Miért van az hogy aki nem tartja szükségesnek ezeket az intézkedéseket az elfogadó azokkal akik fontosnak tartják, viszont fordítva nem igaz. Ha egy picit is kételkedsz a vírusban és az ellentmondásos intézkedésekben, akkor egyből jön a démonizálás, a sok jóindulatú kívánság, és társai. Szinte fröcsög a rosszindulat a covid rémhírek terjesztőiből. Ez sokkal nagyobb probléma mint maga a covid. Lehet lepontozni.
2020. nov. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
28%
Nem vagyok elfogadó a szabályszegőkre, akár maszkot nem hordanak, akár jegy nélkül utaznak. Mások szívnak miattuk, boltokat zárhatnak be a renitensek miatt. Tudomásul veszem, hogy más a véleményük, nem pánikolok, nem terjesztek rémhíreket, de azt nem veszem tudomásul, hogy egyszerű szabályok be nem tartása miatt másoknak okoznak kárt.
2020. nov. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%
*szabályszegőkkel
2020. nov. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
23%
4-es, neked lehet nem halt meg ismerősöd covid-ban, nekem sajnos már kettő is, egyikük teljesen egészséges volt. :( Úgyhogy én hordom a maszkot, sose tudni, hogy ezzel megakadályozok haláleseteket. Nem biztos, hogy hatásos, de lehet és jobb módszer sajnos még nincs.
2020. nov. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!