Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolsz erről??

Mit gondolsz erről??

Figyelt kérdés

Ezt olvastam egy honlapon! Nem értem akkor minek élünk? Már minden bűn? Ezek a vallások nem hogy erősítenék az ember lelkét hanem rombolják lassan a légvétel is bűnnek számít.


Vétettem-e Isten 1. parancsa ellen?


Imádkoztam-e reggel, délben, este, evés előtt és evés után? Buzgón és ájtatosan végeztem-e mindig imádságaimat? Szégyenlettem-e katholikus hitemet megvallani, keresztet vetni, az Isten házában letérdelni, a templom vagy feszület előtt kalapot emelni? Hallgattam-e vagy olvastam-e szándékosan a katholikus hittel ellenkező dolgokat? Beszéltem-e hitem ellen? Kételkedtem-e valamely hitágazatban? Hittem-e a babonában, vagy cselekedtem-e ilyest? Űztem-e gúnyt a szent dolgokból? Zúgolódtam-e az isteni gondviselés ellen?


Vétettem-e az Isten 2. parancsa ellen?


Kimondottam-e tisztelet nélkül Istent, Jézus, Mária és a szentek nevét? Káromoltam-e Istent vagy a szenteket? Szitkozódtam-e, átkozódtam-e? Esküdtem-e szükség nélkül? Vétkeztem-e hamis esküvés által? Megtartottam-e Istennek tett fogadásaimat?


Vétettem-e Isten 3. és az anyaszentegyház 1. és 2. parancsa ellen?


Illedelmesen viseltem-e magam a templomban? Vasárnapokon és ünnepeken elmulasztottam-e a szent misét? Megtörtént-e, hogy a vasárnapi és ünnepi szent misére hanyagságból későn mentem, vagy arról korán távoztam? Végeztem-e vasárnapokon és ünnepeken szükség nélkül köznapi munkát?


Vétettem-e Isten 4. parancsa ellen?


Megadtam-e a kellő tiszteletet szüleimnek, elöljáróimnak és tanítóimnak? Voltam-e irántok daczos és engedetlen? Megszomorítottam-e őket? Kívántam-e nekik rosszat?


Vétettem-e Isten 5. parancsa ellen?


Gyűlölködtem-e? Veszekedtem-e? Verekedtem-e? Kívántam-e valakinek rosszat? Szidalmaztam-e felebarátomat? Kinevettem-e, kicsúfoltam-e másokat? Voltam-e durva és szeretetlen a cselédek iránt? Megbocsátottam-e az ellenem vétkezőknek? Örültem-e más kárán? Vigyáztam-e egészségemre? Kitettem-e életemet valamely veszedelemnek? Kínoztam-e az állatokat? Megtanítottam-e valakit valamely rosszra? Rávettem-e felebarátomat, hogy bűnt kövessen el? Segítségére voltam-e másnak a rosszban?


Vétettem-e Isten 6. és 9. parancsa ellen?


Gondoltam-e illetlen vagy szemérmetlen dolgot? Beleegyeztem-e szemérmetlen kívánságokba, mikor azokat észrevettem? Követtem-e el valamely tisztátalan cselekedetet egyedül vagy másnak társaságában? Nézegettem-e illetlen tárgyakat vagy képeket? Beszéltem-e szemérmetlen dolgokat, s szívesen hallgattam-e az ilyen beszédeket? Olvastam-e szemérmetlen könyveket vagy újságokat? Barátkoztam-e rossz társakkal?


Vétettem-e Isten 7. és 10. parancsa ellen?


Elvettem-e valamit otthon, szüleim engedelme nélkül? Követtem-e el kisebb vagy nagyobb lopásokat? Elfogadtam-e mástól olyan tárgyat, melyről tudtam, hogy lopott jószág? Visszaadtam-e felebarátomnak, amit kölcsön vettem tőle? Megtartottam-e a talált jószágot? Elkívántam-e a másét? Okoztam-e vagy kívántam-e kárt felebarátomnak? Megcsaltam-e másokat?


Vétettem-e Isten 8. parancsa ellen?


Hazudtam-e? Ráfogtam-e másra olyan hibát, amelyet az nem követett el? Gyanúsítottam-e embertársaimat ok nélkül? Csúfoltam-e, gyaláztam-e valakit? Szívesen hallgattam-e a rágalmazó, megszóló és gyalázó beszédeket?


Vétettem-e az anyaszentegyház parancsai ellen?


Ettem-e húst tiltott napokon? Elvégeztem-e a húsvéti szent gyónást és áldozást? Részvettem-e zajos mulatságban a tiltott időszak alatt?


2020. nov. 8. 03:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez sosem arról szólt, hogy jó legyen az embereknek, ezek a sötét középkorban arra szolgáltak, hogy az egyház uralkodhasson. Számukra az volt a lényeg, hogy minden téren irányítsák az embereket, és véletlen se kérdőjelezzék meg a hatalmukat. Emiatt gyilkoltak le annyi tudóst és feltalálót, akik esetleg az emberiséget előrébb vitték volna.

A mai világban ezért gyengültek meg annyira, mert már úgymond az átlag ember is túl sokat tud ahhoz, hogy mindent kérdés nélkül elhiggyen.

2020. nov. 8. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Igen,sajnos igazad van.Engem is katolikusnak neveltek,járattak templomba,ministrálni,hát nem sok haszna volt,már akkor nem szerettem az egészet.Úgy akarnak hatalmat gyakorolni mások fölött,hogy bűntudatot keltenek bennük.Aki szabad,az mondhatja azt,hogy "köszönöm nem" na ezt már nem szeretik,és természetesen az ördögtől való felfogás ez.Eleve van valami beteges abban,hogy a kereszt a jelképe a kereszténységnek.Nem Jézus szenvedésére kellene koncentrálni,hanem pont a feltámadására.Kerülni kell az ilyen vallásokat.
2020. nov. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Már volt ilyen kérdésed. Azt is törülték.


De legalább lenne benned annyi, hogy a vallásos hülyeségeid a vallás kategóriába írod...

2020. nov. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valaki azt mondta, tok jo, hogy hasznalt a pszichologus. Ez csak ilyen demo verzio volt?
2020. nov. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2020. nov. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan! A vallások nem erősítik az ember lelkét, hanem rombolják. Isten erősíti az ember lelkét, a vallások viszont csak a saját érdekeik miatt bűnössé tesznek és félelmet gerjesztenek az emberekben olyan dolgok miatt, amiket el sem követtek.


Ez főleg az bizonyítja, hogy nincs olyan, hogy az anyaszentegyház 10 parancsolata! Isten 10 parancsolata van, már magában talán ők is káromolják Istent azzal, hogy a 10 parancsolatot az egyháznak tulajdonítják. az "anyaszentegyház 10 parancsolatbából" például hiányzik az, hogy ne készíts szobrokat, az eredeti 10 parancsolatban nincsen olyan, hogy misékre kell járnod. Ha valóban szeretnéd az Isten által kijelölt utat, akkor szeretetből tegyed és felejtsd el az egyházak és gyülekezetek mendemondáit, mert ezektől csak rettegni fogsz.

2020. nov. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én katolikus vagyok, és pont lesz*rom, hogy mit ír a biblia. Néha eljárok templomba, hiszek Istenben meg a többiekben, szeretem az embereket, eddig soha nem ártottam senkinek. A többi dolog betartását baromságnak tartom, mert csak korlátok közé szorítja az embert, kb. a nagy semmiért. Persze a keresztelőt, áldozást, bérmálást, esküvőt, ezeket az úgymond szertartásokat rendes katolikus módjára megcsinálom, ismerem az imádságokat, és úgy is tudom, hogy Isten szeret és nem bűnösen távozok erről a világról. Isten nem egy erőszakos valaki, aki rákényszeríti másra a vallását.
2020. nov. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!