Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért zavar sokakat, ha...

Miért zavar sokakat, ha valaki hamarabb díszíti a karácsonyfát, mint december 24.-e?

Figyelt kérdés

3 hét múlva jön a karácsonyi szezon, és már előre látom, ahogy az általam gyakran nézegetett lakberendezési csoportban a konzervatívak nekiugranak annak, aki netalántán 2 héttel korábban fel merészeli díszíteni a karácsonyfáját, és nem hagyja 24-ére a dekorálást.


Jön a szokásos szöveg, hogy a karácsonyfát Szenteste "KELL" feldíszíteni, mert ez itt Magyarország és ez a hagyomány és egy hagyomány muszáj mindenkinek követni, akár tetszik neki, akár nem, csak mert úgy "KELL" csinálni és kész. És hogy aki hamarabb díszíti fel a fát, annak biztos unalmas lesz a karácsony, mert addigra megunja a dekorációt...


Igazából azt nem értem, miért zavarja az embereket, ha valaki más a saját házában nem 24-én állít karácsonyfát? És ha zavarja is, miért nem görget tovább, miért áll le magyarázni, kötözködni, miért osztja az észt arról, hogy kellene szerinte ünnepelnie másoknak?


Mi az oka ennek a minden évben megjelenő jelenségnek?



2020. nov. 8. 15:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
70%
Még soha nem kötöttem bele emiatt senkibe, és nem is tervezem, de a karácsonyfát szerintem is 24-én kell feldíszíteni, és nem is ismerek senkit, aki ne így tenne. :)
2020. nov. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, de nem fogom leszedni emiatt. Azt sem értem, hogy lehet megunni. Nem vagyok megunós emberke.


Nálam fordítva van, ha 24-én kéne felállítani, nem tenném, csóri 2 hétig álljon?

2020. nov. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
63%
Én nem is állítok karácsonyfát
2020. nov. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Első, de miért "Kell"?


Törvènybe van iktatva? Vagy nem èrtem szimplán ezt a hozzáállást.

2020. nov. 8. 15:57
 5/26 anonim ***** válasza:
67%
Mert NEKEM a szentestei ünnep része a díszítés rítusa. Maga a fa az már utána annyira nem hat meg, hogy azon lamentáljak, hogy megunom-e addigra. De maga a díszítés nálunk a hagyomány. Mondtam, én aztán nem fogok beleszólni, te mikor díszítesz, így az indulatodat nem értem irányomban, de NEKEM 24-én kell díszítenem, mondjuk úgy, belső kényszerből :D
2020. nov. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
57%
Jaj egy két éve a celebek hülyesége ez, hogy karácsony előtt egy hónappal már ünnepi díszben kell állnia a háznak. Már most is feltűnt pár celeb aki nekikezdett ennek... Ennyi erővel már augusztusban dìszíthetnének.
2020. nov. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
70%
Te csak egy-két éve vetted észre, én 15 éve legalább csinálom.
2020. nov. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
23%
Engem nem idegesít, csak nem értem. A húsvétot sem februárban ünnepeljük, tűzijáték sem júniusban van. Mindennek meg van az ideje. Azt sem értem, akiknél márciusig fent van a fa. Láttam már ilyet. Minek? Szerintem semmi hangulata novemberben fát díszíteni, logikátlan az egész.
2020. nov. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Ki beszél novemberről?


Én speciel december közepét írtam példának, nem novembert, szerintem mex.1-2 karácsonymániás díszít olyankor. De sokan december közepén, vagy karácsony elött pár nappal feldíszítik a fat. Nem értem, ezzel mi a baj, sok országban már december elején áll a fa, ami az adventi hangulatot szolgálja.


Tehát magát a logikát nem értem még mindig, miért lenne kötelező egyesek szerint mindenkinek ugyanúgy ünnepelni. Én sütöt kenyeret az új kenyér ünnepén, meg festek tojást húsvétkor, de nem gondolom, hogy akkor másnak is így KELL ünnepelnie.

2020. nov. 8. 17:33
 10/26 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem meg mi lenne, ha mindenki azt csinálna, ami éppen jól esik neki?! Emberi szabadság van, mindenki azt tesz és mond, amit akar. Véleményem szerint mindenki boldogabb lenne, ha senki nem szólna bele mások életébe, főleg abba nem, hogy mikor díszíti fel a SAJÁT lakásban a fenyőjét, vagy díszít-e egyáltalán. Engem aztán nem érdekel, hogy ki mit csinál mikor hol, viszont az zavar, hogyha bárki is meg akarná mondani valakinek, hogy hogyan csináld , mert ez egy ünnep/hagyomány ráadásul a szeretet ünnepeként tartjuk, mert Jézus ekkor született, az a vicces az egészben, hogy Jézus nem Karácsonykor született. 😀(én személy szerint nem tartom)
2020. nov. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!