Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet ennyire gyenge...

Hogy lehet ennyire gyenge jellem egy apa, hogy nyalizik a lánya régi bántalmazójának?

Figyelt kérdés

Feleségemet 15 évvel ezelőtt (akkor 19 volt) verte az akkori párja. Nem is kicsit, a nyílt utcán is vonszolta, ütötte. Egy ilyen szteroid huszár, idegbeteg maffiózó volt akkoriban. Az apósomék tanult, középosztálybeli, konzervatív emberek. Soha semmit sem csinált, hogy megvédje a lányát, szóba se hozta a dolgot. Ha megverve ment haza a gyereke, inkább elment otthonról, hogy tudomást se kelljen venni róla.

Szerencsére a figura börtönbe került sok évre drogok miatt, így megszabadultak tőle. Azóta mégegyszer bent volt hosszabb időre, ki be járt kb. 2 éve szabadon van. Fél éve kiderült, hogy ez a bűnöző vette meg apósomék szomszédjának a házát. Nem kicsit készült ki a feleségem, mi azóta nem is megyünk hozzájuk inkább. Anyós megérti, neki se tetszik, szóba se áll az alakkal, inkább most magas almafákat ültetett oda, hogy látni se kelljen a kerítésen keresztül.

Viszont az apósom amikor eljöttek hozzánk, előadta, hogy tulajdonképpen rendes gyerek ez, mert leülte a büntetését, amúgy is belevitte a rossz társaság és különben meg olyan szépen gondozza a kertet ... ! Hogy mentegetheti és nyalhat be neki? Hallottam, hogy a kerítésnél is jópofizni szokott vele. Mert milyen dolgos gyerek lett!

Hogy tehet ilyet egy apa? Milyen ember az ilyen? Elképzelni se tudom milyen emberi tulajdonság ez és milyen pszichológiai kórkép. Én emiatt kitiltottam a házunkból, menjen a barátjához ha így megsérti a lányát.


2020. nov. 11. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Mi az alternatíva? Hogy tojással dobálja meg reggelente az ablakát? 15 éve volt, van hogy nem érdemes fenntartani és szítani a feszkót, talán nem akar folyamatosan a szomszédjával háborúzni, azért hogy neked jobb kedved legyen.
2020. nov. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem após így próbálja oldani a bűntudatot meg a kognitív disszonanciát.

A bántalmazás rossz. A gyerekemet nem megvédeni rossz.

-> Ha a gyerekemet bántalmazzák és nem védem meg, akkor rossz vagyok.(!?! 😱)


Most azt próbálja meg összerakni magának önigazolás/felmentés gyanánt, hogy miért is nem volt akkora baj az, hogy nem lépett közbe.

Most valószínűleg amiatt vág jó képet a szomszédsághoz, hogy, ezzel azt támassza alá, hogy jogos volt, hogy nem tett semmit, szerinte akkor sem volt annyira rossz arc az a pasi, lám most is milyen rendes, tudta ő azt...


Lefagyott az öreg, mikor lépni kellett volna, impotens volt cselekedni, a mai napig nem.tud ezzel szembenézni.


Lehet, hogy kapufa, én ezt tippelem. Hihetetlen egyébként, hogy a pasi odacuccolt, döbbenetes. De ezek ilyenek sajnos, valóban.

2020. nov. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%

Mit kellett volna tennie? Gondolom, nem ők lökték anno a szuper pasi karjaiba. A feleséged választotta. Miért nem hagyta el, ha annyira rossz volt?

És most mit tegyen? Utálkozzon élete végéig az új szomszéddal? Mert lehet, hogy már életük végéig szomszédok lesznek. Így nem lehet élni normálisan, ha mindig feszkó van.

2020. nov. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#3, a feszkó és a "nem nyalom ki a seggét" között van még pár átmenet.
2020. nov. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

4: A lány választotta ezt a pasit! Nem tudjuk, mi történt. De általában ilyenkor a szülők hiába kérlelik bárhogy a gyereküket, akkor sem hallgat rájuk. Akkor most ne kérje őket számon.

Pár udvarias szó a szomszéddal pedig nem seggnyalás.

2020. nov. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%

Valoszinü ö is ilyen volt.

Az én apàm meg joforman arra biztatja az aktualis baràtom hogy vegye észre a többi nöt is meg hasonlok


Nem véletlenül vàltak el a szüleim sem gondolom


Az ilyenek szerintem valahol ök sem feddhetetlen apàk

2020. nov. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!