Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Külföldi embereknek milyen...

Külföldi embereknek milyen lehet hogy nem a magyar az anya nyelvük?

Figyelt kérdés
Én nem tudom elképzelni ha mondjuk németnek születek hogy akkor az lenne az anya nyelvem. Vagyis nyilván az lenne de milyen durva már. És akkor most német nyelven gondolkodnek. Nehéz bele gondolni.

2020. nov. 13. 17:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

OMG! :-DDD


Mindenkinek az a természetes, aminek születik!

2020. nov. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ők sem tudják elképzelni, hogy milyen lehet magyarnak születni. Sőt, sokkal furább nekik a magyar, mint neked a német, vagy bármilyen más germán nyelv. Már a magyar gondolkodásmód is kiakaszt szerintem sokakat.
2020. nov. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Hany eves vagy, 8?
2020. nov. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Én 5-6-ra tippelnék... :)))
2020. nov. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj meg egy idegen nyelvet minimum középfokon és megérted. De egyébként a kérdés félig jogos, mivel az emberek nagy többsége az anyanyelvén számol. Oszt, szoroz stb... A gondolkodás része is félig meddig igaz mivel sokszor másképpen kell mondatokat szerkeszteni ezért, ha direktbe fordítanád amit magyarul gondolsz elég vicces lenne. "Most ugrik a majom a vízbe"
2020. nov. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két anyanyelvem van, angol és magyar (különböző nemzetiségűek a szüleim). Nekem egyáltalán nem fura belegondolnom, hogy valakinek ezek közül egyik se, hanem egy harmadik nyelv az anyanyelve.

Amit az 5-ös ír, az tök érdekes, én is olvastam egyszer valahol, hogy ha magunkban olvasunk egy idegen nyelvű szöveget, abban a számokat mindenki a saját anyanyelvén olvassa. Én magyarul szoktam, szerintem azért, mert Magyarországon jártam általános iskolába, vagyis ott tanultam meg számolni. Középiskolába már angol anyanyelvű országban jártam, de számolni azóta is mindig magyarul szoktam.

2020. nov. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
5-ös vagyok. Konkrétan a kérdésedre válaszolva nem németül vagy egyéb nyelven gondolkodsz. Egyfajta hídnak képzeld el az idegen nyelvet ami a gondolataidat lefordítja. Teljesen mindegy hogy milyen az anyanyelve valakinek. Ezek a gondolatok minden emberben ugyanazok, függetlenül attól mi az anyanyelve.
2020. nov. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Mint ahogy ők se tudják elképzelni,hogy magyarul gondolkodjanak.
2020. nov. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
7-es, de vannak olyan emberek, akik belső monológokban gondolkodnak, ehhez pedig elengedhetetlen, hogy a gondolkodás összekapcsolódjon a nyelvvel. Egyszer beszélgettem valakivel, aki tökre meglepődött rajta, hogy nekem komplett mondatokként, vagy minimum félmondatokként fogalmazódnak meg a gondolataim, mert neki teljes mértékben vizuálisan, afféle belső képekként. Na, én ezt nem tudom sehogy se elképzelni, neki meg állítása szerint az fura, hogy valaki belső beszéddel gondolkodik. Nagyon sokféle ember van, és ezekről a dolgokról szerintem tök érdekes beszélgetni olyanokkal, akik másmilyenek mint én.
2020. nov. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én felnőtt vagyok, de ezen én is szoktam gondolkodni...
2020. nov. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!