Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érezzük rosszabbul...

Miért érezzük rosszabbul magunkat, hogyha nem csinálunk semmit? Miért pozitívabb az, ha állandóan tevékenykedünk?

Figyelt kérdés
Mert én úgy látom, hogy a nyugati társadalmakban általában úgy nevelnek bennünket, hogy mindig csináljunk valamit, soha ne tétlenkedjünk. Ha mondjuk valaki szereti azt, hogy egy fának a szépségét nézze és a rajta levő csicsergő madarakat, az semmitevésnek minősül, mert többet ér az, ha valami hasznos aktív dolgokkal töltjük el az időt, sajnos a környezet pusztítás is lehet aktív és "hasznos" tevékenység is. Régebben rosszul éreztem magam azért, mert nem csináltam semmit, de rájöttem arra, hogy a valódi szeretet nem úgy működik, hogy csinálnom kell valamit ahhoz, hogy valaki szeressen. Már nem akarok olyan embereknek megfelelni, akik valamilyen elvárással tudnának "szeretni", ami nem a valódi szeretet. A keleti tanítások meg pont, hogy a semmitevés egészségéről írnak, hisz a lelki békét nem lehet az állandó aktivitással elérni.
2020. nov. 14. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Sok embernek fontos, hogy hasznosnak érezze, tudja a létét.
2020. nov. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Én jól érzem magam, ha nem csinálok semmit. Munkahelyen viszont tényleg nagyon rossz, még akkor is, ha nem a te hibád, hogy épp nem tudsz valami miatt dolgozni.( Pl épp a gépedet állítják be stb) Akkor is muszáj valami felesleges pótcselekvést csinálni, mintha dolgoznál. Itthon viszont próbálok nem csinálni semmit, de azt is nehéz, mert magától semmi sem lesz megcsinálva.
2020. nov. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Én ugyanerre a következtetésre jutottam el.

Szerintem azért, mert azt neveli belénk a társadalom hogy valaki csak akkor lehet értékes ha valami szintén társadalmilag elismert dolgot fel tud mutatni. Sőt, nem is belénk neveli, hanem belekényszerít, mivel úgy működik a világ, hogy ahhoz, hogy életben tudj maradni meg legyen fedél a fejed fölött stb. az kell hogy munkád legyen, dolgozz, pénzt keress, stb.

2020. nov. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Szabad világot élünk, mindenki maga dönti el, mi teszi számára élvezetessé és élvezhetővé az életet. Van akit a folyamatos "mozgás" van akit meg a semmittevés.


A normális a kettő összhangja, ha valaki tudja élvezni a semmittevést is, de mellette azért tesz is az életéért.


Most nyilván a kérdező "nézem a csicsergő madarakat" felvetése erősen szépítő és félrevezető tud lenni, mert ha azt írom "döglik otthon a TV előtt" akkor mindjárt nem hangzik olyan jól.


Vagy jól hangzik a "szeret elvárás nélkül" dolog is. csak akárhogy nézzük akár barátság, akár kapcsolat hamar ki tud fulladni, ha egész nap szó szerint semmi nem történik mert nem csinálnak semmit.Persze szép és jó dolog a szeretet, de azért csak nem árt, ha vannak közös élmények amiről lehet beszélni. És mellette külön élmények is amit el lehet mesélni.

2020. nov. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Az alkotómunka csökkenti a stresszt.
2020. nov. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem érzem magam rosszabbul, ha nem csinálok semmit. 🤷🏼‍♀️
2020. nov. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!