Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a legszegén...

Miért van az, hogy a legszegényebb emberek is lusták dolgozni?

Figyelt kérdés
Hiába ajánlok fel nekik munkalehetőséget (takarítás, kertészkedés, stb..), nem vállalják, de azt elvárják, hogy csak úgy pénzzel segítsem őket, mert én "gazdag" vagyok. Nem vagyok gazdag különben, csak segíteni akarok nekik. Fizikailag fit emberekről beszélek.

2020. nov. 17. 00:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
81%
A szegény ember nem szeret dolgozni, mert ha dolgozik ha nem, a jövedelme nem sokkal különbözik.
2020. nov. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Juliusz48 ***** válasza:
53%
Attól szegény hogy nem szeret dolgozni. Az élet első munkája az iskola. Ha ott már nem teljesít, akkor neki a segédmunkára minimálbért fizetnek. Ebből is ki lehetne mászni, de az megint csak tanulással járna felnőtt fejjel, ezért marad. Ráadásul a képességeink sem egyformák. Lehet hogy nem lusta, csak képtelen megérteni, az ok okokozat összefüggést, ezért nem is tudja megváltoztatni a helyzetét.
2021. márc. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!