Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha Mo. állítólag az egyik...

Ha Mo. állítólag az egyik legszegényebb ország az EU-ban, akkor miért lehet szinte mindenhol drága autókat látni?

Figyelt kérdés
Szinte bárhol járok, alig látok 1,5-2 milliónál kisebb értékű autót. Például iszonyat sok ázsiai kocsit (Kia, Honda, Nissan stb.), de főleg SUV-t szoktam látni illetve a német prémiumautók (Merci, BMW, Audi) is hemzsegnek az utakon. A legdurvább az, hogy sokszor látok olyan személyeket a drága autók kormánya mögött, akikről azt gondolnám, hogy a való életben amúgy egy lúzer. +60 éves nyugger, aki előredőlve szinte szorongatja a fél éves Toyota Rav4 kormányát, 50 éves -5 dioptriás halvérű öregember, aki a nejét utaztatja az A6-os Audiban, a nyikhaj 50 kilós csíragyerek, aki a 18 milliós 440i-s BMW-t ész nélkül tapossa vagy a 155 centis filigrán kislány, aki alig lát ki a Q7-es Audi kormánya mögül. Jó az utolsó kettőt talán el tudom képzelni (apuci kicsi gyermeke), de összességében az ilyen emberek hogyan érvényesülnek az életben, hogy ilyen autóra van pénzük? Miközben én egyetemista vagyok, édesapám egyéni vállalkozó, édesanyám 160k-t keres, a családi bevétel kb. 300k havi szinten és egy ősrégi Opel Astránk van. Ha pedig egy pár tízezres nem létszükségletű kiadást szeretnék fedezni, akkor muszáj diákmunkát vállalnom. Szüleim szerint sok a rezsi pedig nem lakunk nagy házban. Te hogyan ítélitek meg ezt a jelenséget?

2017. szept. 29. 20:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Gondolom, budapesti vagy. Máshol nem az általad említett járművek a jellemzőek.
2017. szept. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Én is budapesti vagyok, és tényleg nagyon feltűnő. Szerintem ezek nagyrészt (de nem kizárólag!) az eu-s pénzeken meggazdagodott réteg. Valamint az is növeli a kontrasztot, hogy az új bmw-s réteg alatti réteg már nem hogx bmw-t, de autót sem tud venni. Ezért ami autó látsz az nagyrészt drága, így még jobban feltűnik.
2017. szept. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak Pesten van ez. Miskolc környékén, és Borsodra is jellemző. Énis kb. BMW, audi és merciket látok, és én sem tudom, hogy ezeknek az embereknek miből van.
2017. szept. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#1: Debreceni vagyok. Nem egy alkalommal láttam már vén nyuggert zsír új X5-ös BMW kormánya mögött. Az egyetemi parkolókban (mindegyik karon) meg csak úgy hemzsegnek az alsó hangon +5-8 milliós kocsik. És elég naiv dolog lenne azt hinni, hogy azé a pártucat előadóé, aki aznap tanít.
2017. szept. 29. 21:00
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Pont úgy, ahogy a bérelt szobában tengődő, minimálbéres sógoréknak a legújabb Iphone az egész családban :)

Hitel, ők meg eszik a párizsis zsömlét egész hónapban.

Vállakozó ismerősünk is BMW-vel jár, ő meg az anyjával él és szintén szűkölködik.

2017. szept. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy része céges autó, másik része lízingelt, hiteles (bár azt is fent kell tartani), a sokadik része megdolgozott érte, a másik részének szerencséje volt.

Hogyan ítélem meg?

Van, akinek lenne rá pénze, de nem ebbe fektet, hanem mondjuk utazásba, befektetésbe, lakásba. Az mégsem annyira feltűnő. Nem sajnálom attól, aki valóban értelmes dologgal kereste meg.

2017. szept. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

attól függ hol nézelődsz...

én távolsági busszal járok és csordultig tele van.

vannak gazdagok meg szegények, így jön ki az átlag...

Magyarországon a gazdag és szegény közti hatalmas szakadék a probléma.

A számok alapján 250 az átlag fizetés Mo-on, az én környezetemben mégsem keres senki ennyit.

Gondolom akinek telik kocsira, annak már egyből drága kocsira telik.. én ezt gondolom.


Amúgy én is debreceni vagyok, a jogi karon az oktatók olyan kocsikkal járnak, hogy csak na, de a csoporttársam is kapott egy audit, mert leszokott a dohányzásról...amúgy ő egy 20 millás lakást is kapott, hogy legyen hol lakni amíg tanul. Ha valaki lekési a buszt, taxiba vágja magát. :D Olyan vagyok én ott, mint Alíz csodaországban.

2017. szept. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Gondolkozz.


Elképzelhető-e, h a szegény réteg annyira szegény, h nincs semmilyen kocsija v ha van is, akkor csak szükség esetén használja, pénztárcáját kímélendő? Nos, ha ők alig közlekednek a kocsijaikkal, mit láthatsz sűrűbben, gyakrabban az utakon?


A megfejtés gyakran egyszerűbb úgy, hogy perspektívába helyezed az adataid.

2017. szept. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az igazság meg az hogy, a Magyarok sajnáltatják magukat mert gazdagok. Mindig az nézik fejlettebb országokba hogyan élnek és oda viszonyítanak.A kormány is kisvasúttat épít,meg stadiont az ország kicsi könnyedén ki lehetne építeni egy normálisa tömegközlekedést ami gyorsabb mint a személy autó városok között pl: japán gyorsvonatok.Arról nem is beszélve hogy, már régen nem voltak háborúk amelyik család félretett a bevételei kis részét már rég gazdag.Nekem inkább nem a drága kocsik tűntek fel hanem az hogy, minden nagy áruháznál tele vannak a parkolok jó nagy foglalkoztattatok azok az áruházak szóval van itt bőven pénz.Az orvosok is panaszkodnak állandóan hogy, keveset kapnak de csak Magyarországon van még hálapénz ami után nem kell adózni.De legérdekesebb pl: tanárok,orvosok,ápolok tüntetnek a fizetésekért mindegyik olyan szakma amit nem a pénzért kéne csinálni sőt aki azért megy oda szerintem támogatni sem kellene az oktatását.És mindegyikben a legkiszolgáltatótab rétegek vannak gyerekek,betegek menjenek mérnöknek ha pénz kel nekik .
2017. szept. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Már csak azon kell gondolkodnod, te miért "látod", más miért nem "látja"


Engem az nyűgözne le, ha Subarut, vagy egy "Dololes-t" látnék.

2017. szept. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!