Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak olyanok akik azért nem...

Vannak olyanok akik azért nem vállalnak gyereket mert nem tartják megfelelőnek ezt a világot arra, hogy a gyermeke ide szülessen?

Figyelt kérdés
2020. nov. 19. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak.
2020. nov. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Többek között azért sem vállalok. Úgy érzem, a jelenlegi körülmények között (elsősorban nem a személyes élethelyzetemre gondolok) nem tudnám jól csinálni, annak meg nincs értelme, hogy egész életemben azt érezzem, hogy elszúrtam, szar helyre szültem, szar helyre adtam be tanulni, szar emberekkel hagytam barátkozni, szar világ vette körül, emiatt pedig bűntudatom legyen és minden beleölt energiám fölöslegesnek érezzem. A szülő tud építeni, de mikor a szülő nincs a gyerekével, az a közeg, ahol a gyerek van, lerombolja sokszor a szülő munkáját (és nagyon gyakori, hogy ez fordítva történik). Agyonfrusztrálnám magam azon is, hogy lakást tudjak neki venni, hogy életképesre neveljem, hogy ne kínlódja végig a húszas éveit mert én hirtelen felindulásból felkoppintottam magam és nem gondoltam bele, milyen élete lesz így.


Szóval valószínűleg gyűlölnék anya lenni és nem és érzem úgy, hogy szükséges nekem anyának lenni. Egyesek megteszik helyettem duplán is, triplán is, nekik ráfér a lelkiismeretükre ez, nekem nem.


Maximum örökbefogadnék, akkor legalább nem egy új életről lenne szó, akit tönkreteszek, hanem egy olyan életről, akit már valaki tönkretett és talán megpróbálhatom nem jobban elbszni.

2020. nov. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

A mai vilagban is vannak boldogak es gazdagok is es stb stb.

Sokan nem fogjàk, hogy a gyerekük az nem a szerencsétlen senki önmaguk hanem egy masik ember tele esélyekkel a boldogsàgra.

Ezt egy pap mondta egy ismerösömnek persze böven szebben fogamazva mint én :D abortusz elött.

2020. nov. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a második gyerekről mondtam le emiatt, pedig szerettünk volna még. Úgy vagyok vele, hogy örülök, ha ezt az egyet fel tudom nevelni úgy, hogy boldogulni tudjon majd. Nem sok jó vár ránk a jövőben, őt még úgy érzem, fel tudom készíteni, talán, ha jól csináljuk még jobbá is tehet majd valamit. Kettővel nem menne, nincs kétszer annyi pénzünk sem.
2020. nov. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak. Az embert, mint érző, gondolkodó élőlényt jellemző normák egyre alacsonyabb szinten, a béka hátsó fertálya alatt, folyamatosan zuhanó stádiumban. Az "élet" egyre drágább, amit kapsz a pénzedért, egyre szarabb és kifejezetten arról szól minden, hogy mindenből - ha kell, ha nem, - vegyél újat. Az emberek manapság már nem is keresik az okát annak, hogy bele rúghassanak kettőt egy embertársukba, vagy nemes egyszerűséggel lemészárolják és a szankciókat nyugodtan lehet illetni a nevetséges jelzővel. Az országokat irányító organizmusok már azt sem tudják, mivel csináljanak még több, és még több, extra bevételeket, miközben minden romokban hever az emberek körül. -Kilépsz az utcára és a sarkon már szedik az optikai adót, - mivel körül néztél, - a légzőfelület adót, - mivel mélyeket szippantottál a nem is biztos, hogy friss levegőből, - és a lábnyom adót, - mivel koptatod a sok helyütt így is hiányos aszfaltot a lépteiddel. Köszönöm! Az én leszármazottam garantáltan nem fogja járni ezt a haláltáncot, - ebben most már biztos lehet mindenki. Az ő asszisztálása nélkül is lesz így elég hajléktalan, munkanélküli és kivándorló.
2020. nov. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Részben én is ilyen vagyok.
2020. nov. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pl.én. Pedig szeretem a gyerekeket. De szeretem annyira a gondolatgyerekemet, hogy nem kenyszeritem őt erre a szar vilagra.
2020. nov. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!