Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kisgyerekes anyukák, ti...

Kisgyerekes anyukák, ti vállalnátok méltóságon aluli munkát ha nem találtok a szakmátoknak megfelelőt? Ha igen, miért és mit?

Figyelt kérdés
Két diplomával, nyelvtudással sem találok olyan munkát ahol meg tudnám oldani azt hogy elmehessek délután 4-re a gyerekekért az oviba és a bölcsibe. Szinte mindenhol 9-18-ig tart a munkaidő, a fizetésről nem is beszélve mennyire szánalmas. Grafikus vagyok, közel 20 év tapasztalattal, jó referenciákkal, de már sehová sem merek jelentkezni a munkáltatók rugalmatlansága miatt. A férjem mindenáron azt szeretné hogy dolgozzak... Szerinte menjek Lidl pénztárosnak vagy árufeltöltőnek... Csak azért, hogy a gyes mellett én is tegyek valamit a családi kasszába. Ez nagyon megalázó mondjuk, de elgondolkodtató. Minden tiszteletem a kereskedelemben dolgozóknak, de eddig azt hittem a design és a grafika az ahol meg is fizetik a munkámat, de egyre jobban értéktelenedik el a szakma és lehet hogy váltanom kellene. Na de ilyen irányba? Ez eddig sosem jutott eszembe és kicsit szégyelleném magam ha a pénztárnál meglátna egy ismerősöm... Plusz nem is biztos, hogy a munkabeosztás engedné hogy elmenjek délután. Óriási dilemma. Ti mit gondoltok?

2019. aug. 25. 06:04
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
89%

Az a baj hogy nagy az arcod de kevés van mögötte.

Én villamosmérnöki diplomával és 2 idegen nyelvvel 14 éve építőiparban dolgozom. Oké nem melós szinten de mai napig lazán arrébb megyek a bobcattal segítek a teherautoba pakolni ha úgy alakul.


Ha valaki meglát. Hát meglát.


A szakmadra visszatérve van nekem is grafikus ismerősöm neki be se kell járnia otthonról melózik jó pénzért.


Valami nem olyan tökéletes nálad mint írod.

2019. aug. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
83%
Ja, hogy "grafikus". Lol, okés :) Valami piacképes tudás?
2019. aug. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
91%

"méltóságon aluli munkát ...

Szerinte menjek Lidl pénztárosnak vagy árufeltöltőnek...

Ez nagyon megalázó mondjuk,...

kicsit szégyelleném magam ha a pénztárnál meglátna egy ismerősöm..."


Nos, tedd fel magadnak a kérdést: Ha egyedül maradnék a gyerekekkel és nem tudnék enni adni nekik, elmennék "méltóságomon aluli" munkát végezni?

Remélem, hogy a válasz "igen".


Minden tiszteletem a kereskedelemben dolgozóknak,"



Khmm... nem hiszem, hogy nagyon tisztelnéd a kereskedelemben dolgozókat, ha ennyire lenézed őket. Amúgy nincs méltóságon aluli munka - csak munka van.

Otthon kitakarítod a lakást? A gyerekeket kiskorukban pelenkázod? Az nem méltóságodon aluli, amikor kicseréled a pelenkát?


"mit szólnak, ha...meglátnak..."- ezt nem te írtad, csak azért az idézőjel, mert sokan ezt mondják. Szerintem a Te életedről van szó, nem mások elvárásainak kell megfelelned.


Igen elmennék, mint ahogy el is mentem: középfokú nyelvvizsgával, idegenforgalmi ügyintéző, valutapénztáros végzettséggel TAKARÍTÓ vállalkozó lettem, mert abból lehetett megélni, azt tudtam összeegyeztetni a gyerekneveléssel és abból tudtam eltartani a gyereket.


Diplomával nem lehet fizetni a közértben, csak pénzzel.

Ennyi.

2019. aug. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
86%
Inkább az megalzo ha nem dolgozol
2019. aug. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
89%

A kereskedelemben soha nincs 8-4-ig munka. Ráadásul a jobban fizető Lidl-be, Aldiba téged nem vennének fel végzettség, tapasztalat nélkül, nagyon magasak a követelményeik.


De a kérdésre válaszolva igen, mikor külföldre költöztünk a férjem munkája miatt, akkor elmentem bébiszitternek, diplomával, 2 felsőfokú nyelvtudással, de csöppet sem szégyeltem, mert láttam, hogy haladunk előre az életben. Vettünk házat és jövőre megyek vissza az egyetemre, hogy helyi végzettséget szerezzek. De fiatalon dolgoztam már eladóként és felszolgálóként is külföldön, mikor úgy hozta az élet.

2019. aug. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
88%

Én kétműszakban dolgozom (vagy 7kor vagy 10kor kezdek), vagy vinni vagy hozni tudom a gyereket. A másikat a férjem oldja meg. Olyan munkahely ugyanis nagyon kevés van, ahol anya tudja mindkettőt, egyszerűen nem jön ki a matek. 8-16:30 vagy 9-17:30ig utazással együtt már az elhozatal nem fér bele (egy órányira van a munkahelyem).


Szóval egyrészt a férjed hol száll bele a gyerek körüli teendőkbe?


Másrészt grafikusként lehetnél szabadúszó. És szerintem azért inkább az a jellemző, hogy kötetlen a munkaidejük. Vagy arról van szó, hogy nem igazán halmoznak el állásajánlatokkal?

2019. aug. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

Ööö, tényleg nagy lenne az arcom? :)

Amúgy igen, kakis pelenkát cseréltem 2 gyereknél is, vezetem a háztartást, mindenki apró-cseprő hülyeségeit intézem, és szabadúszó vagyok 8 éve, de mivel ennyire felhígult a szakma, -ma már mindenki grafikusnak tartja magát aki össze tud photoshopolni egy szórólapot-, már nincs is kedvem versenyezni a 10ezer fotintos olcsójóskákkal, és egyre kevesebb a normális meló. Tudod ezért ment el az életkedvem is az egésztől, mert hiába ez a szakmám -nappalin diplomáztam, nem himi-humi tanfolyamon!- azt látom hogy egy betanított munkás is lassan jobban keres. Egyébként ügynökségnél is dolgoztam, sokszor hétvégéztünk, éjszakáztunk ha tender volt, de gyerekek mellett ez vállalhatatlan.

2019. aug. 25. 08:50
 8/40 A kérdező kommentje:

4-eskének:

A kicsi még csak 2 éves. A legtöbb anya otthon van a gyerek 3 éves koráig... Ha esetleg nem tudtad volna.

2019. aug. 25. 08:56
 9/40 anonim ***** válasza:
94%

Kicsit sokat gondolsz magadról. A grafikus pont az a szakma, amiben ha jó vagy, degeszre keresed magad akár alkalmazottként, de még inkább saját vállalkozóként. Tök mindegy, hogy van-e diplomád és 28 nyelven beszélsz-e.

Az, hogy te max a közép mezőnyben vagy kitűnik a kérdésedből és a stílusodból. Nem vagy kiemelkedő tehetség, mert akkor nem lenne ilyen gondod.

Nem tudom mikor vagy egyáltalán dolgoztál-e már a szakmában, de a grafikusok nem 9-17-ig dolgoznak. Csak az olyan helyeken, ahol betanított bio robot az ember. Ahol kell a kreativitás, az ihlet az önálló gondolkodás, ott pont nem érdekes, hogy mettől meddig vagy bent, ha bent vagy egyáltalán.

Kis és közepes cégeknél nem tartanak külön grafikust, hanem általában szolgáltatásként veszik ezt igénybe vagy egy olyan munkatárs csinálja, aki 100 másik feladat mellett ehhez is ért. Nagyon kevés hely van, ahova csak grafikust keresnek, és valóban csak az a feladatod, ezek jellemzően olyan cégek, ahol megrendelésre dolgoznak más cégeknek. Manapság a kis és közepes cégek teljes arculatot vesznek weblap design-nal, logóval, aláírás mintával, betűtípusokkal, grafikus elemekkel együtt. Mondjuk weblap tervező cégeknél is kereshetsz munkát.

Ezt mint Hr-es mondom.


Egyébként meg milyen kapcsolat az, ahol a férj kötelezi a feleségét, hogy menjen dolgozni, keressen pénzt, adja bölcsődébe a gyereket. Természetesen ha anyagilag szükség van rá, akkor meg nem értem, miért nem magától értetődő hogy dolgozni kell, miért kell hogy ezt bárki is mondja neked?

Amúgy a legtöbb családban úgy oldják meg, hogy az egyik szülő viszi, a másik hozza a gyereket. Illetve 4-6 órás részmunkaidős állások is vannak.

2019. aug. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
94%

Még a mamám mondta nekem gyerekkoromban: A munka nem szégyen


Hasonlo gondolkodasmodban voltan mint te, nem akartam lenyirni a fuvet a haz elott, mivan ha meglatnak a gazdagabb ismerosok hogy ezt csinalom.. hat meg is lattak, es megdicsertek hogy milyen rendben tartom a hazat.

2019. aug. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!