Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak sokan addig...

Miért vállalnak sokan addig gyereket, amíg nincsenek meg a megfelelő anyagi körülmények, amíg nem tudnak mindent megadni a gyereküknek?

Figyelt kérdés

2015. aug. 11. 17:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
A legnagyobb dolog ami történhet az emberrel. A gyereknek nem kell sok. Ha neked jut egy tál étel neki is fog.
2015. aug. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Vagy mert becsúszik, vagy mert vágynak rá. Iszonyatos dolog tud ám lenni, mikor minden vágyad a pároddal egy kisbaba, rendesen dolgoztok, és mégis hiányzik valami, ami miatt még éveket kell várnotok. Mi is így voltunk.

3 évet kellett várnunk csak azért, hogy saját lakásba és ne az anyós nyakára menjünk a gyerkőccel.

Van aki kivárja ezt az időt, van, aki rosszabb anyagi helyzetben is bevállalja, mert szeretné. Én mindkét verziót meg tudom érteni.

2015. aug. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Mindent megadni? ez alatt mit értesz?
2015. aug. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mások az igények, elvárások. Ami számodra nem megfelelö körülmény, az más számára lehet, hogy épp ideális. Ha pl ugy nöttél fel, hogy bazi nagy házatok volt, saját szobád, ilyesmi, akkor te sem szeretnéd alább adni majd. Ha viszont valaki teszem azt, egy szobában nevelkedett apuval, anyuval, 2 tesoval, annak tökéletesen meg fog felelni egy két szobás albérlet, külön szoba a gyerekeknek és külön a szülöknek. Mig más soha nem vállalna gyereket albétletbe.
2015. aug. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
Olyan nincs, vagy csak extrém ritkán, hogy "mindent megadni". A pont elég pedig akármikor meglehet, nem kell hozzá sok. Az pedig, hogy "megfelelő anyagi körülmény" teljesen szubjektív dolog. Ha van áram, víz, tető, két szerető szülő és némi kaja, akkor már fizikailag megfelelő a körülmény. Az igazság az, hogy minden más már csak plusz luxus. Az, hogy van, akinek az alap életszínvonala e felett van, teljesen normális, de attól még nem lesz kevésbé megfelelő az sem, aki annak töredékéből él.
2015. aug. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

"Ha neked jut egy tál étel neki is fog."


És egy tál ételbe csomagolod a fenekét, abban jár az utcán és az fedezi a későbbi taníttatását is. Juhé! :)

2015. aug. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
14%
Az utolsó nem érti az életet, ezt üzenem neki.
2015. aug. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
Mi 3-nál meg akartunk állni. Elköttettem magam. Mègis besikerült a 4. Elvetetni nem lehetett már, mert túl kèsőn vettük èszre. De nem bántuk meg, 3 lány után kispasink lett. Anyagilag megterhelő megint tápszert meg pelust,stb venni, de eddig megoldottuk. 2 èves lesz szeptemberben. Imádjuk.
2015. aug. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek mást jelent, mi az a "minden", amit meg akar adni.

Másrészt nem minden gyerek tervezett, és azért mert nem "mindent" tud neki megadni valaki, tehát kevesebbet annál, mintha tervezte volna, azért nem veteti el.

Az extrém nélkülözésbe szülőkre pedig egyszerűen az él, hogy hülyék és felelőtlenek.

2015. aug. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom nálad mi számít megfelelő körülménynek. Én azt nem tudom megérteni, amikor pl még albira sem futja, és valamelyik a szüleinél élnek, csak az egyiknek van munkája az sem biztos... na nálam ez a határ, hogy nem értem
2015. aug. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!