Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy ha valaki...

Miért van az, hogy ha valaki ezen az oldalon feltesz egy kérdést, és leír valamit leírásban, akkor azt nem veszik figyelembe?

Figyelt kérdés

Velem gyakran előfordult például, hogy egy adott problémára kerestem egy megoldást. És mondjuk az adott problémára van egy tök kézenfekvő megoldás, amivel én teljesen képben vagyok, de számomra nem kivitelezhető, és egy másik jó megoldás kéne, amire nem jöttem rá. Ezt szépen le is írom a kis leírásba, hogy a legegyszerűbb megoldás miért nem jöhet szóba. Erre jön a sok válasz, ami a helyzet miatt kivitelezhetetlen megoldást ajánlja, ha meg elismételem, hogy az nekem nem kivitelezhető, akkor elkezdenek velem vitatkozni, hogy de, az jó megoldás, és én csak nem látom, hogy az nekem igazából megoldható.

És nem csak a saját kérdéseimnél látom ezt. Pl egy kiskorú kiírta, hogy szeretne venni valami játékot saját pénzből Steamen, de nincs bankkártyája a szülei még nem túl támogatóak ezügyben, mást meg nem tud megkérni, de talált olyat, hogy tud valami gift cardot rendelni, és az volt a kérdés, hogy hol tudna reális áron, utánvéttel rendelni. Na erre csak olyan választ kapott, hogy keressen valami megoldást a bankkártyás fizetésre, ami amúgy tökre lehetetlen a kérdezőnek, mert kiskorúként szülői beleegyezést nem kap arra, hogy saját kártyája legyen, mást meg megkérni nem tud. Vagy amikor látom, hogy valakinek konfliktusa van a szüleivel, kérdést tesz fel, akkor megkapja, hogy költözzön el, igaz hogy a kérdező középiskolás még, ráadásul suli mellett nem tud dolgozni. Dehogy is, a kérdező tud suli mellett dolgozni, nem számít, hogy nincs lehetőség a környéken, hogy esetleg kolis és az ottani órarend miatt ha lenne ideje se tudna. Vagy amikor valaki kötelező olvasmányról kérdez valamit, akkor odaírják neki, hogy olvassa el. Annyi ilyen van, amikor válaszolnak a kérdésre, pedig tökre nem az volt a kérdés, és tökre le volt írva, hogy a kérdező tudja a legkézenfekvőbb megoldást, csak az marhára nem megoldható neki.


Akkor mi értelme van odaírni, azt amit a kérdező előre leszögezett, hogy neki nem lesz jó és még utána veszekedni a kérdezővel, hogy de az jó lesz? Miért csinálják ezt egyesek?


2020. nov. 20. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem te vagy a rádiós pasas?
2020. nov. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Valószínű azért, mert 3 olalt írt tele a kérdező. Ne érts félre, bunkóság nem elolvasni ha már válaszolsz rá, de bevallom, néha én sem olvasom végig.

Én is próbálom rövidre fogni, és a lényeget beleírni, amikor felteszek egy kérdést. Segíteni jövök, nem regényt olvasni.

2020. nov. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Kerdes tartalmazza azt amire valaszolnak … nem mindenki olvassa vegig a szófosást (pl. en sem olvastam el mert hosszu)
2020. nov. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Azért, amiért közösségi oldalakon megosztott bejegyzések, cikkek esetén is sokszor csak a címet olvassák el, a tartalmat nem. Az emberek többsége felületes, felszínes, és elkényelmesedtek a vizuális ingerek dömpingjében, és nem szívesen gondolkodnak.
2020. nov. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
86%
Lusták és öregek, ennyi röviden. Valaki múltkor feltett egy olyan kérdést, hogy szokott a családjában fogdosódni. Úgy fogdosódni, hogy megérinti a karját, haját, masszírozza a vállát. Erre ráförmedtek, hogy beteg állat, meg gratulálok, keress orvost, stb... Szánalmas gyakorlatilag, nem megválaszolni akarják, csak a saját személyes frusztrációjukat adják ki máson. Az meg, hogy valaki ír valami hosszú dolgot, de iszonyatosan hosszan taglalja, az meg szerintem nem gond, addig, amíg nem valami semmitmondó kérdést tett fel. Én igazából elolvasom a fő kérdést, és ha érdekel, akármennyit írt alá, biztos hogy végigolvasom, mivel érdekel :D Lustaságból, felületességből, frusztrációból adódóan nem olvassák el, és irkálnak ilyeneket. Általában az öregebbekre jellemző ez, vagy a konzervatívabb, kevésbé intellektuálisabb személyekre.
2020. nov. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

Egyik ok lehet, hogy a leírás hosszú, értelmezhetetlen vagy ellentmond a kérdésnek. A te leírásodat is csak a feléig olvastam mert kb ennyiből is leszűrtem hogy mi a kérdés. Ha valaki segítséget vár, tudjon tömören és egyértelműen fogalmazni.


A másik hogy sokszor meg nincs igaza a kérdezőnek abban hogy az adott megoldás kivitelezhetetlen, illetve egyszerűen lehet hogy nincsen másik út az adott problémára.

2020. nov. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
Azért mert a Bibliát számos ember megírta már, - számos változatban és kiadásban. Nincs mindenkinek idege arra, hogy több kilométeres litániákat olvassanak, amelyeknek tartalma 6-7 sorban leírható lenne.
2020. nov. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!