Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szüleim teljesen életképtele...

A szüleim teljesen életképtelennek tartanak! Miért viselkednek így? Öregedés?

Figyelt kérdés

Sosem kaptam tőlük semmilyen bíztatást, mindig az ment, hogy erre meg arra én soha nem leszek képes, hagyjam is, bele se kezdjek, nem nekem való. Már odáig fajult a dolog, hogy azt se engedik, hogy a konyhában vagy a fürdőszobában összepakoljak és kitakarítsak, mert ,,még nagyobb rendetlenség lesz az eredménye". Még erre se vagyok jó, erre sem vagyok képes szerintük.


Jó jegyeim vannak, tanulok rendesen, 4 egész feletti átlagom van, egyetemre szeretnék menni. Ők persze lebeszélnek róla, hogy az nem nekem való, ne is próbálkozzak, mit képzelek, inkább menjek dolgozni valahova suli után, ,,már ha kellek valahova".


Azt tudni kell, hogy 50+os generáció, bírálnak mindenkit, mindig mindent Ők tudnak jobban, ha valami nem úgy van, ahogy Ők azt kitalálják vagy gondolják, akár napokig képesek puffogni azon, hogy körülöttük mindenki sült idióta, csak Ők a normálisak és miért nem olyan minden ember mint Ők?


Ez az öregedés folyamata? Régebben nem emlékszem, hogy ilyenek lettek volna. Ezért váltak volna ilyenné? Mi ennek a lelki folyamata?


Köszönöm előre is a válaszokat.

17L



2020. nov. 21. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Az öregedés nem indokolja az ilyen viselkedést.
2020. nov. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Toxikus emberek. Neked egyedül kellesz kitörnöd ebből az ördögi körből, ugyanis ők aligha fognak téged bíztatni. És igen, nagy sértődések lesznek amint talpra állsz magadtól.
2020. nov. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
"A szüleim teljesen életképtelennek tartanak!" … valoszinu náluk jobban senki nem ismer kerek egy vilagon! Bocs.
2020. nov. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
"kerek nagy világon", legalább tudnád helyeses.
2020. nov. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as! Tételezzük fel, hogy ez így van. De nem csak a sz@rt kéne kapnom, hanem mondjuk szülői útmutatást. Csak olyan nálunk nincs, csak annyi, hogy ki ha nem Ők..
2020. nov. 21. 10:55
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
n*
2020. nov. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

Tanulj, ne foglalkozz velük. A céljaidra koncentrálj, otthon egyelőre végezz el mindent, ami kell hogy ne szóljanak. A napi kommunikációt viszont csökkentsd velük minimálisra.

Ha érettségiztél utána külön költözhetsz, jelentkezz egyetemre, mellette munka. A diákoknak van sok ösztöndíj lehetőség, kollégium. Szabadulj meg tőlük. Nem kell bunkón felégetni a hidat, hiszen a szüleid, de ahogy tudsz elegánsan fordulj meg és költözz el tőlük.

2020. nov. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es! Én segítenék nekik, de nem hagyják, mert Ők tudnak mindenkinél jobban mindent. Ezzel párhuzamban kapom azt, hogy egy semmirekellő, képességek nélküli ember vagyok. Így hogy??
2020. nov. 21. 11:36
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! amennyire lehetséges engedd el a füled mellett ezeket, és higgy magadban. Nem az öregedés az oka, az lenne a normális ha biztatnának és pozitiv megerősítést kapnál tőlük! F.Várkonyi Zsuzsa írt ilyen szülőkről, és sokan mások ,van könyv mérgező szülőkről ha szeretnél utánaolvasni. Nagyon ártalmas, de az klassz hogy 17 évesen már így átlátod, hogy mi történik. (ugyanígy nőttem fel én is sajnos, nagyon mérgező. Majd arra vigyázz, hogy ne ilyesmi párkapcsolat legyen a jó számodra..
2020. dec. 13. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!