Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha járvány helyzet alatt...

Ha járvány helyzet alatt online rendeltek, akkor ti is ezt csináljátok?

Figyelt kérdés

Anyámnak van egy olyan mániája, hogy ha én online rendelek valamit így járványhelyzet alatt(ő retteg tőle, tehát nála hatszázszor meg kell kérdezni, hogy lehet-e, mert ha a szomszédtól hallja, akkor kiakad, ja és otthon lakom) akkor azt miután átvettem le kell tennem a fedett terasz egy félre eső pontjára és ott kell hagynom napokig, mondván, hogy a vírus miatt veszélyes behozni. Szerintem ez nem normális, szerinte meg de, és amúgy is így csinálja mindenki.


Szóval, ti is egy félreeső helyen hagyjátok a csomagjaitokat napokig a vírus miatt?


2020. nov. 21. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Akkor a boltban vásárolt árukkal is ezt csináljátok? Azt is egy csomó koronás összefogdoshatta, mielőtt megvettétek.

2020. nov. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Úristen 🤣
2020. nov. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Megérett ez a világ a pusztulásra 🤦🏻‍♀️
2020. nov. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem, a boltokból vett cuccokat nem tartja veszélyesnek, pedig mondtam, hogy ennyi erővel a szalámi is lehetne egy félre eső helyen napokig :D
2020. nov. 21. 13:02
 5/11 October15 ***** válasza:
100%
Nem, már csak azért se mert nekem már megvolt Covid-chan úgyhogy most egy pár hónapig lepippanthat egész nyugodtan. :D
2020. nov. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kinábol rendelsz?
2020. nov. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csak szólok, hogy amik rendesen a boltban vannak, azok sokkal inkább ki vannak téve fertőzésveszélynek, mivel azok ki vannak pakolva a polcokra, ahol bármelyik vevő fogdoshatja puszta kézzel, és ez napi szinten egy csomó embert jelent. Míg egy külföldről rendelt árut egyszer bepakolnak a kamionba/repülőgépre, ott utazik fél napot úgy, hogy senki nem nyúl hozzá, és/vagy raktárban áll hosszabb ideig, aztán viszik a postára és kézbesítik. Sokkal kevesebben nyúlnak hozzá, ráadásul sokan kesztyűben végzik ezeket a rakodó munkákat.
2020. nov. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mondjuk el is költöznék a helyedben nagyon gyorsan. Mert van ott más baj is szerintem a fejében.
2020. nov. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem, eszembe se jut ilyet csinálni. Egyrészt itt a panellakásban nem nagyon tudom félreeső helyen, pláne a lakáson kívül hagyni a csomagjaimat mert a lakáson kívül a lépcsőház van, ahol rajtam kívül még vagy 400 ember mászkál napi szinten, tehát semmivel nem vagyok előrébb. Másrészt ez már az a szintje a paranoiának amit nem tudok megindokolni. Maszkban megyek le a postáshoz átvenni, fent kibontás után kidobom a dobozt és megmosom a kezem, illetve ha élelmiszert rendelek például akkor azt is megmosom természetesen fogyasztás előtt. Ennél nagyobb feneket keríteni neki tök felesleges.

Mondom ezt úgy hogy egyébként komolyan veszem a vírust meg a rendelkezéseket, távoktatásban tanulok, kb 2 emberrel tartom személyesen a kapcsolatot, nem megyek sehova ahova nem nagyon muszáj, amikor meg muszáj akkor hordok maszkot, viszek kézfertőtlenítőt és tartom a másfél métert. De mindennek van határa.

2020. nov. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Országon belül rendelek, de anyu így is parázik. Konkrétan ő minden nap intézi a napi bevásárlást, de abban nem lát veszélyt (a munka meg nyilván muszáj, azt ha akarnábse tudná megoldani egy nap alatt). Viszont velem rendszeresen veszekszik, ha csípőset eszek és folyik tőle az orrom, hogy tartsam távol magam a nagymamámtól és tőle (apu miatt nem aggódik), mondván hogy továbbadom a vírust. Ezt tavaly úgy játszotta el, hogy hetekig csak közeli családtagokkal érintkeztem.
2020. nov. 21. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!