Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi ideig normális dolog...

Mennyi ideig normális dolog sérelmezni a szüleink válását?

Figyelt kérdés

28 vagyok, a mostoha testvéreim 28 és 32 évesek. A szüleink 4 éves koromban találkoztak és jöttek össze, azaz 24 éve.

A két mostoha testvérem ezt a mai napig úgy sérelmezik, mintha még mindig 4-8 évesek lennénk, rendre felemlegetik a "régi szép időket" (amire inkább csak az idősebb emlékszik) de még az anyjuk sem hajlandó eldobni a férjezett nevét, nem csak hivatalosan, de a közösségi oldalakon is úgy van jelen mint Kovács Béláné, holott húszon X éve ő is mással él együtt.

A mostoha testvéreim gondolom erősen ebben a gyűlölködő-válásellenes szellemben lettek nevelve, de nem kéne már túlesni?

Egyik oldalról sem volt rossz életük, nem kaptak gonosz mostohát -nem úgy mint én- az anyukájukkal maradhattak -míg én apámmal- ők ott voltak egymásnak -nekem nincs édes testvérem.

Én valahogy mégis nagyon hamar elengedtem ezt az egészet, már akkor kisgyerekként, ők meg ugyan olyanok mint amilyenek akkor voltunk 4-5-6-7 évesen, még régi közös családi képeket is szoktak posztolni.


2020. nov. 21. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem egyáltalan nem kéne beleszólni más emberek válásába. Az ő döntésük. Attól, hogy két ember már nem szereti egymást, a gyereküket még szeretik és a válás nem nekik szól. Sose értettem azokat, akik kiakadnak a szülei válásán. Ki nem szarja le. Legalább utána több ajándékot kapok :D szóval szerintem semennyi ideig nem szabadna vele avatkozni a válásba, majd ők megoldják.
2020. nov. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert vannak olyan mélyen gyökerező dolgok az ilyesmiben,ami felett nem lehet elsiklani és nem lehet felülírni az igazságot,az igazi családot egy új pót,vagy rosszabb esetben egy mű családdal.

A barátnőm szülei 5 éves korában mentek szét.A faterja gyakorlatilag egy vagyont költött ügyvédekre,a barátnőmet mégis az anyjának ítélték.

Aztán eljött az idő,amikor a gyerek elkezd kérdezősködni,nála ez 12 évesen jött el,és megkérdezte apukáját,hogy miért mentek külön és miért tiltotta tőle anyukája a különválás után?

Most is előttem van,mert mikor elmesélte én ledöbbentem.Szóval a faterja megkérdezte tőle,hogy emlékszem kicsim,amikor apa itthon volt veled olyan sokat és nagyon beteg volt?Emlékezett.

Apukájának volt egy súlyos autó balesete,és amíg a kórházban,majd otthon épült fel,addig a muterja összejött a kollégájával,majd mi után lebukott,otthagyta magára a félig lenyomorodott embert,úgy hogy még a gyerekét is elvitte és összeköltözött az új palival,plusz minden erejével próbálta akadályozni,hogy találkozzanak,meg kényszerítette,hogy apának szólítsa a műfatert,ilyenek...

Barátnőm megkérdezte az anyukáját is,aki nem tagadta.Ezek után összecsomagolt és elköltözött az apukájához.A muterja rendőrséget küldött apjára ezek után,meg minden ilyesmi,végül apukája indított egy új gyermek elhelyezési pert,amiben volt pszichológus meg minden,ahol a barátnőm elmondta,hogy soha többet nem fog visszaköltözni akármit is csinálnak,így végül ott maradt.

Vagyis ő nem engedte el,egy kicsit sem,de gondolom ez azon is rengeteget múlt,hogy a faterja soha egy pillanatra sem mondott le róla.

2020. nov. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Itt gyakorlatilag az ő anyjuk ment félre, amire az apjuk rájött, és eztán kezdett el udvarolni anyámnak.

Ők mégis az apjukra haragszanak mert otthagyta az anyjukat, pedig egyébként sem ő volt otthon velük, hanem az anyjuk így nekik annyit nem is változott semmi, mint pl nekem. Ők 0-24 anyuval majd válás és 0-24 anyuval, én 0-24 anyuval majd válás és 0-24 apuval.

Meg volt a normál 2 hetes láthatás, mehetett máskor is meg jöhettek ők is bármikor, voltak közös ünnepek, minden évben külföldi nyaralások, szóval tényleg nem a rosszat kapták az apjuktól, mégis az anyjuk s.ggét nyalják és az apjuk a sz.r. alak.

2020. nov. 21. 21:20
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
En azt sérelmezem, hogy nem váltak el, amikor par hónapos voltam
2020. nov. 22. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!