Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vége a gyerekkoromnak! Nem...

Vége a gyerekkoromnak! Nem akarok felnőni! Ez nagy baj?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Nem akarok felnőni... A tudat, hogy többé nem leszek burokba zárva, magamért kell majd felelnem és a szüleimtől eltávolodok... Már most könnybe lábad a szemem ha erre gondolok. Nem állok még készen rá. Közel sem. Baj ha így érzek? Más is így élte meg amikor a gyerekkora küszöbén állt?

Régen azt hittem, de jó lesz végre "nagylány" lenni, de mostmár teljesen máshogy érzek. Semmit sem változtam az elmúlt 5 évben. Még mindig 12 éves fejjel gondolkozok. Eddig kb az agyamig sem jutott el, hogy lassan érettségizek aztán kinyílik előttem a nagy világ. Érettségi... ha arra gondolok, hogy én is abba a korba léptem hogy érettségizzek, mindig elnevetem magam. Az érettségizőket mindig is "nagy" emberek formájában láttam, akik már szinte teljesen felnőttek. De én egyáltalán nem vagyok olyan mint ők és ez megrémiszt...

Egyébként vannak terveim, tudom hogy minek szeretnék továbbtanulni (az hogy felvételt is nyerek, az már egy más kérdés), csak az az egy baj, hogy még mindig kicsinek érzem magam.

Te hogy vészelted át azt a tudatot, hogy vége a gyerekkorodnak?



2020. nov. 21. 21:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%

Nem akartam én sem felnőni. És én például tartottam az érettségitől is...

Aztán betöltöttem a 18-at és jött egy átkattanás...

Kérdező, ha abban a korban leszel, biztos te is meg fogsz változni!

2020. nov. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Még eltudod húzni a gyerekkorodat ha erre vágysz.
2020. nov. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Ha csak nem vagy infantilis, akkor ezt inkább pozitív tulajdonságnak vedd. "Nagy gyerek; lélekben még gyerek; későn érő; stb.". Sokakra mondják.
2020. nov. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt érzem. Baj csak az hogy már 1 hónap múlva 19 vagyok :D de még mindig 12.es. Reményeim szerint olyan nagyon nem fog semmi változni, gondolom tobbet kell majd kommunikalni, egyedul ugyeket intezni. Mikor a szuleim elvaltak fel eve, azota mar nincs meg bennem ez a biztonsagerzet. Szerintem gyereknek lenni egyenlo a biztonsagerzettel.
2020. nov. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan így éreztem. Azóta eltelt 10 év, most azt bánom, hogy akkor már öregnek éreztem magam és felnőttként próbáltam gondolkodni, viselkedni...amíg tanulsz semmi sem fog változni, élvezd ki az ifjú éveidet, ne 30 évesen bánd meg, hogy mennyi mindent kihagytál, mert "jaj már felnőtt vagyok, nem viselkedhetek gyerekesen."
2020. nov. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
5 vagyok, Ezzel csak annyit akarok, hogy én is pont így éreztem, és emiatt azt hittem, baj van velem, hogy még "éretlenül" gondolkodom és tudatosan próbáltam a fent említett, "jaj már felnőtt vagyok" gondolkodást. Hiba volt. Semmi baj, ha még gyerekesnek érzed magad, probléma akkor lesz, ha 25 évesen is így gondolod.
2020. nov. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
6%
Ejajj, nagy baj lesz ezzel a generációval is.
2020. nov. 22. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
12%

Nem kötelező felnőnöd! Eltartanod igen.


Gyerekkötelességek és felnőttjogok egyszerre... jó volna, mi?

2020. nov. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi sok 40es pontosan ugyanezen a szinten van
2020. nov. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem sincs azzal semmi gond, ha megtalálod az egyensúlyt a felnőtt és a gyeremeki létben. aki erőszakkal próbál felnőni, azokból lesznek a befásult, unalmas, szürke emberek akik semminek nem tudnak örülni az életben.


általában ezek az emberek számára leszel idegesítő.

én is annak tartom magam 28 évesen. rengeteg f_szságon szoktam gondolkozni, néhol gyerekes vagyok, viszont ettől függetlenül ellátom, eltartom magam és nyilván ahol a komolyságot megköveteli a helyzet, ott komoly is vagyok.


volt egy ismerősöm, aki ellenpélda lehetne. ha jól gondolom, a mai napig hasonló felfogása van. ő erőből próbált megkomolyodni, úgy költözött el otthonról, hogy a szülei vásárolnak be neki vagy közösen, postai ügyintézéseket úgyszintén így oldják meg, munkahelyet is apuja intézett neki az ő munkahelyén, közben pedig lehurrogott engem, hogy én milyen komolytalan vagyok és ez neki nem jön be :D

2020. nov. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!