Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan, akibe a szülei...

Van itt olyan, akibe a szülei “belenevelték” hogy “értéktelen”? Hogy lehet ezt visszafordítani, hogy nekem is egészséges önbecsülésem legyen?

Figyelt kérdés
Kb a szívem beleszakad hogy ez történt X évig. Azon kívül, hogy az ember elköltözik&megszakítja a kapcsolatokat, mit lehet tenni? Nincs 10-20 ezer forintom pszichológusra... így szeretnék tapasztalatot gyűjteni, hogy aki volt így, ki hogy jutott túl? Vannak esetleg “örök érvényű” mondatok amik erőt adnak?
2020. nov. 22. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra,hogy mi az, amiben jobb vagy másoknál. Ezen túl esetleg barátok tudnak segíteni.
2020. nov. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pszichológus TB-re is van.

Néhány "örökbecsű":


Ne hasonlítsd magadat másokhoz,nincs értelme.Mindig lesznek nagyobbak és kisebbek,mint te.


A személyiség egy állandóan fenntartott reakció a múltra.Te döntöd el a korábbi tapasztalatok alapján,hogy milyen leszel,szóval meg is tudod magad változtatni.


Önbizalmat a sikerélményekből szerezhetsz.


Folytathatnám,de a neten rengeteg anyagot találsz az önfejlesztésről.

2020. nov. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mutasd meg nekik, hogy nélkülük igenis többre viszed!


Átéltem ezt, szóval tudom milyen

2020. nov. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyám velem egész életemben ezt éreztette. Hangoztatta azt is sokszor, hogy nem örül, hogy megszülettem, és alig figyelt rám, meg mindenben kritizált. Egy kezemen meg tudom számolni, hány jó élményem van róla.


Már évek óta nem beszélek vele, és ez is elindított a gyógyulás útján.


Nekem az segített önbizalmat és önbecsülést építeni, hogy egyrészt a páromtól rengeteg szeretetet kapok, meg értékesnek tart, továbbá a munkám során is sok emberrel foglalkozok, akiktől szintén rengeteg pozitív visszajelzést kapok. :) Meg egyben sikerélményt is, mert mindenki azt mondja, jól végzem a munkám.

Szóval a sok külső megerősítés lassú folyamata tud segíteni a tapasztalatom szerint.


Kitartást kívánok Neked, sok erőt és sok pozitív élményt! :)

2020. nov. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, bár elsősorban nem a szüleim... A szüleim a mai napig szeretnek és minden tőlük telhető dolgot megadtak nekem, amit csak tudtak. Viszont ők nem túl nyitott és érzelmes emberek, szóval ezt nem nagyon fejezték ki vagy csak nem olyan módon, amire én igazán vágytam és segített volna. Szóval például vettek nekem mindenfélét, bármi konkrét dologban kértem segítséget segítettek stb., de érzelmileg nem támogattak eléggé, nem nagyon ültek le velem őszintén beszélgetni, nem nagyon szeretgettek (pl. ölelés, simogatás) és hasonlók. Nekem ezek a dolgok pedig hiányoztak és sokat jelentettek volna, úgy éreztem nem értenek meg, nem törődnek velem és nem számítok nekik. Valamint sokszor kinevettek, viccelődtek rajtam, ami akkor szintén nagyon rosszul esett. Mai fejjel már nem így viselném, van önkritikám, én is szoktam magammal poénkodni és nálam ez belefér stb., de gyerekként ez is rossz volt, nem értettem miért csinálják, mit jelent és bántásként fogtam fel (pedig nem annak szánták). Gyerekkoromban sokat csúfoltak oviban és iskolában is a külsőmmel és a személyiségemmel kapcsolatban is (pufi, csúnyácska, csendes, visszahúzódó, félénk kislány voltam). Nagyon sok bántást kaptam a kortársaimtól, de felnőttektől is egyaránt. Idegenek is beszóltak, tanárok is bántottak vagy a családban is volt olyan rokon, aki szintén sokat bántott engem. Valamint az említett rokon rendszeresen összehasonlított a testvéremmel is (ég és föld vagyunk), mindig ő volt a szép, az okos, az ügyes, a kedves stb., míg én egy értéktelen, csúnya, bunkó senki. A szüleim ezekkel a dolgokkal sem nagyon tudtak mit kezdeni, vagy nem foglalkoztak vele, vagy nevettek rajta mintha vicc lenne vagy csak elintézték valami sablonos szöveggel, hogy "engedd el a füled mellett" és hasonlók". Úgyhogy ezek a dolgok sokat csorbítottak az önbizalmamon, amin a mai napig nem tudtam rendesen túllépni és még mindig jócskán van ezzel dolgom. Viszont nekem az segít a legtöbbet, ha tudom, hogy valamit mégis elértem (pl. tanulmányok, munka, hobbi) vagy valami kapcsán esetleg kaptam egy pozitív visszacsatolást, megerősítést, dicséretet vagy azt érzem, hogy valaki számára mégis fontos, értékes vagyok. Én ezekből szoktam merítkezni.
2020. nov. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Belém is belémnevelték, hogy értéktelen, szar ember vagyok. Mindenem szar, semmire sem vagyok jó, és minden szinten kevés ember vagyok. És én semmire sem fogom vinni. Bármivel próbálkoztam meglepni a szüleimet, mindig csak megkaptam, hogy gyenge vagyok.

Így telt életem első 20 éve. Ráadásul ha hozzájuk szóltam, mindig kelletlenül beszéltek velem. És mindig hallgattam mekkora hiba vagyok az életükben.


Nem gyógyultam még én sem ki ebből a negatív érzésből, de az a terület ahol dolgozom sikereket érek el, megbecsülnek. És a barátaim is segítenek. És magánéletben is jól haladok és ez sok erőt ad. És az elszakadás is.

Mindenképpen csak így lehet ebből kigyógyulni.

2020. nov. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!