Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A vegetáriánusok miért annyira...

A vegetáriánusok miért annyira agresszívak az olyan emberekkel szemben, akik igyekeznek egészségesen, változatosan táplálkozni? Ebbe a húsevés is beletartozik és ez orvosi tény mégis, még azt is megvetik, aki nem nagyipari húst vásárol.

Figyelt kérdés
2020. okt. 31. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Te meg a másik véglet vagy. "Orvosi tény". Egyáltalán nem orvosi tény hogy kell a hús is az egészséges, változatos táplálkozáshoz.

Mindkét oldalon vannak normálisak akik nagyívből letojják hogy ki hogy táplálkozik, meg vannak az ilyen kis térító fajták akik azt hiszik hogy csakis az a járható út amit ők követnek.

Engem abszolút nem érdekel hogy mások szerint mit kéne ennem, azt eszem ami nekem jól esik, cserébe én sem szólok bele más táplálkozási szokásaiba, mert semmi közöm hozzá, meg hidegen is hagy.

A párommal egy vega-húsevő páros vagyunk, és soha nem volt köztünk téma hogy ki mit eszik, nem ezen alapul a kapcsolatunk.

2020. okt. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 vantel ***** válasza:
65%

Nem tapasztaltam az agresszivitásukat.

Vagy egyedi eset vagy benned van ellenállás feléjük amivel kiváltod az erélyes reakciót.

Igy van? Vagy így van?

2020. okt. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ez nem a vegetáriánusokra igaz, hanem a vegánokra. Legalábbis engem meg sose akart megtéríteni egy vegetáriánus sem, de vegán már több is.
2020. okt. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Engem abszolút nem érdekel hogy mások szerint mit kéne ennem, azt eszem ami nekem jól esik"


Igen, de sokan a gyerekekre is ráerőszakolják, ami viszont már nem játék, mert a fejlődésben visszavetheti a gyereket. Tudok konkrét példát, hogy a háziorvos megfenyegette az anyát, ha nem hagyja abba, akkor a gyámhivatalt hívja rájuk, mert a gyerek csont és bőr volt... Lehet szembemenni az árral, de attól még ami igaz az igaz, 1000-ből 1 orvos mondja maximum hogy normális a teljes vegánizmus, a többi biztos nem és azért a számok mögött van valami.... Nem tudom egy napot hogy lapátolnának végig salátán.

2020. okt. 31. 17:31
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
a húson és egyéb állati eredetű ételeken kívül csak saláta létezik? Párom 100+ kilós megtermett ember, de se húst se tojást nem eszik, csak sajtot ami állati. Lehet ezt egészségesen és egészségtelenül is csinálni. Szerintem veszélyesebb az a szitu, amikor csokin,kólán,párizsin nő fel a gyerek, mintha húsmentesen.
2020. okt. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

A "húsmentes" étrend nem egyenlő az egészségetelen étkezéssel. Rengeteg vega ismerősöm soha életében nem evett húst, mégsem mondta senki, hogy a szülei elb*szták őket és egészségetleneül etették. Ellenben a "húsos" táplálkozás sem lesz egyelnő a hú, de egészséges étkezéssel, mert így is egy csomó káros dolgot (csoki, chip, üdítő) be lehet pakolni a gyermekbe.

A 4-es kommented csak provokáció.

2020. okt. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem ez max a "HITHŰ", vagyis a meggyőződéses vegetáriánusokra igaz, akik az állatok védelme miatt nem esznek húst.
2020. nov. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a húsevők között arányaiban is sokkal több az elvakult, agressziv, kompromisszum- és vitaképtelen. Egyébként a középkorban a parasztok, napszámosok maximum ünnepekkor jutottak húshoz, pedig szántottak-vetettek, együtt húzták az igát az állatokkal, komol fizikai munkát végeztek. Napjainkban a harmadik világbeli szegény országok lakói végeznek a legtöbb kemény fizikai munkát és annyira szegények, hogy ritkán jutnak húshoz. Nem érdekes szerinted, hogy a történelem során mindig azok az emberek jutottak kevés húshoz, akik a legkeménebben dolgoztak ? Magyarországon nincs ilyen, amiről te beszélsz, hogy kőkemény fizikai munka miatt kell szegény Jóskapistának napi háromszo kolbászt, szalonnát, zsiros kenyeret ennie.. Alig vannak, akik tényleg nehéz fizikai munkát végeznek és sokszor ők is lassan dolgoznak, elnyújtják a munkát, gyakram leállnak közben pihenni. Szóval ,nem, nem igaz, hogy akik kemény fizikai munkát végeznek, azok húsoz élnek . Pár évszázada csak a gazdagok jutottak húshoz, mégis voltak emberek, akik kőből épitettek fel többszáz méter magas katedrálisokat. Az egyiptomi piramisokat felhúzű munkások se kaptak húst, nyugi.
2020. nov. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
13%
az egyiptomi piramisokat nem emberek húzták fel, de a többivel egyetértek.
2020. nov. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!