Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitöl van ez a munkában?...

Mitöl van ez a munkában? (Bővebben lent!)

Figyelt kérdés
Miért nézik le a kemény fízikai munkat végzőket? Én burkoló vagyok és azt vettem észre, hogy a szakmunkasok között van egy nagyon erős hierarcia, ha valaki villanyszerelő, autószerelő vagy műszerész azt nagyon tisztelik, de aki festő, kőműves, vízszerelő stbb azt nagyon lenézik. Miert alakulhatott ez ki?
2020. nov. 24. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Mert azt hiszik, hogy akinek 8 diplomája van, az mindenhez IS ért. Közben meg sík hülye, nagyképű, ostoba. Természetesen tisztelet a kivételnek! Nem egy embert ismerek akinek érettségije sincs, mégis csodálatos ember.
2020. nov. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert tévesen azt gondolják, hogy bizonyos szakmákhoz nem kell szakértelem, bárki meg tudja csinálni. Igen, csak nem mindegy, hogy normálisan ki van festve a szoba, vagy csíkos, foltos a fal, a plafon, a padló meg az összes ablak, ajtó és villanykapcsoló.


Attól, hogy valaki egyetemet végzett vagy nehéz szakmája van, semmivel nem több, mint egy kőműves, egy segédmunkás vagy egy takarító. Mondom ezt egyetemistaként.

2020. nov. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is így látom, főleg hogy nem hiszem, hogy sokkal többet kell tanulnia egy autoszerelőnek, mint egy kőművesnek.
2020. nov. 24. 21:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Én személy szerint nem ítélek el elsőre senkit csupán a szakmája miatt. Ahogyan velem viselkedik amikor a szolgáltatásait igénybe veszem, az dönti el végül, hogy lenézem-e vagy sem. Aki tapló, annak nyilván semmi plusz mosoly, kedvesség tőlem már nem jár. Akik pedig mint egy emberrel képesek velem beszélni, a szememben semmivel nincsenek alattam, hiába az alacsony végzettségük.
2020. nov. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hát azért egy villanyszerelőnek jóval többet kell tanulnia, mint egy burkolónak.

viszont a burkoló olyan szinten hiányszakma, hogy örülhetsz magadnak.

konkrétan nem lehet burkolót találni.

2020. nov. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én két diplomával konkrétan kinyalnám most egy burkoló fenekét, ha találnék, de egyébként sem jellemző rám, hogy egy tisztességesen dolgozó, szakmájához értő embert lenézzek.
2020. nov. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!