Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik olcsó munkásautót...

Melyik olcsó munkásautót ajánlanátok? Részletek lent

Figyelt kérdés
Napi 130km oda vissza ingázásra keresek nagyon max 500 ezer vételárig munkásautót. Kb 3-4 évre terveznék vele. Az autóval szemben semmilyen elvárásom nincs, azon felül hogy olcsó legyen és keveset fogyasszon. Max 2 emberrel lenne használva, de inkább 1. A következőkben gondolkodok: Citroen Saxo / Peugeot 106 1.5D, Opel Corsa B-C, esetleg 1.9SDI Polo, talán 1.4 PD Polo. Ennyiért melyikből lehet jót kifogni? Illetve az Opeleknél mennyire jók ezek a dizelmotorok? Az 1.7-es Isuzu dízelt sokan dícsérik, de a többivel mi a helyzet? Más márkától sem zárkózom el, jöhetnek a tippek (részletes indoklással, ha lehet) Köszönöm!

2018. ápr. 20. 06:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyiből jó SDI/TDI bajosan jön ki. Saxo/106-ra látok a legjobb esélyt ennyiért. Ezek talán a rozsdának is jobban ellenállnak, mint egy Polo.
2018. ápr. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ebből max jó Corsa-t kapsz. Ezeknek egy ellensége van, a rozsda. Polo már bajosan jön ki.. Öreg franciaát kis pénzért, meg a világért se
2018. ápr. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Francia ide vagy oda, ezek faék egyszerű szívódízelek, nem sok minden van bennük ami elromolhat, egy dologról olvastam, a hátsó futóműjük a gyengéjük.


Corsa-ból melyik motort érdemes? Egyedül az 1.7-es Isuzu dízelről hallottam dícsérő szavakat, de a többivel mi a helyzet?

2018. ápr. 20. 07:25
 4/12 anonim ***** válasza:

Corsánál csak az isuzu dízel van, annak is van nyűgje, de megbízhatóak, a későbbi opel dízeleket már ezekkel(is) csinálták, a GM megszűnt(az csak astrákban, vectrákban volt).

Az 1.5 peugeot dízelek jók, de elég bonyolult az üzemanyag rendszere, Lucas adagolóval kerüld, azok ritka szarok.

Nézz egy nem szétrohadt passatot, 1.9 dízel motorral, vagy audi 80-at inkább, az nem rohad.

Vagy egy isuzu dízel f astrát.

Elektromos adagolóst, meg hasonló motorvezérlős okosságokat nem ajánlanám, az nem 500 lesz, ha valami hiba van.

2018. ápr. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A passat és az audi 80 méretére nincs szükségem, plusz ilyen árban nem sok reményt fűzök hozzájuk, és egyébként is átlag 10 évvel öregebbek ezekhez a kis csapott hátúakhoz képest. És mivel sokat fog futni, nem lenne baj, ha a kopó dolgok se lennének drágábbak, márpedig egy Passat méretben drágább a gumi, fék stb. Maradnék a kisautó vonalon inkább. De úgy tűnik szűkül a kör az Isuzu dízelre és a francia 1.5D-re eddig.


Esetleg Punto 1.3/1.9 JTD? Ha franciát már mertem kérdezni, kérdezek olaszt is :) Mennyire lenne öngől egy ilyen?

2018. ápr. 20. 10:35
 6/12 anonim ***** válasza:
Én swiftet vennék, 1,3 mast nekem is az van 350 ért vettem 2 éve, semmit nem kell rá költeni, ha kifogsz egy jobbat, igénytelen autó az alkatrész olcsó, sokat nem eszik, egy hátránya van, hogy nem annyira bizotnságos
2018. ápr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Őszintén azon is gondolkodok, ennyiért bőven lenne jó állapotú, de vezettem már 1.3-at is jobban felszereltet, meg alap ezrest is, és valóban halálfélelem. Kb 100-110-es utazóval azért autópályán a kamionok mellett... hát hát... úgy vagyok vele, hogy ülni akarok 1-2 fentebbi kiszemeltben is, hogy előbb össze tudjam őket hasonlítani.
2018. ápr. 20. 13:28
 8/12 anonim ***** válasza:
Golf 3 esetleg?
2018. ápr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Trabant 601 vagy dupla 1000-res motoros Swift :D
2018. ápr. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vw vento 1.9TD vagy az 1.9TDI motorral

Igaz sedan , de jól pakolható sok cucc bele fér és amennyire fapadosak annyira igénytelenek is a TD motorosak tipik igás ló .

2018. ápr. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!