Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy ennyi...

Miért van az, hogy ennyi mindentől traumát szenvednek az emberek?

Figyelt kérdés

2020. nov. 26. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Esetedben mit jelent az "ennyi minden"?
2020. nov. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább azt kéne megtudni, hogy mit ért a kérdező a trauma alatt.
2020. nov. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja bocsi. Azt nem írtam. Ilyenekre gondolok, hogy enyhébb szexuális zaklatás (pl hogy fogdossák a lábad, meg a melled), iskolában csúfolódás, kisállat megdöglik, szülők elválnak. Ilyenek kb ennyi jut eszembe, de van még egy csomó ilyen. Azt el tudom képzel i, hogy ha valakit bezárnak gyerekkorában egy sötét szobába minden hétvégére és veri az apja meg megerőszakolja, akkor az megviseli, de az ilyen kisebb dolgok miért viselik így meg az embereket? Mások túl érzékenyek, vagy én vagyok érzéketlen? Ha én vagyok az, akkor mit tegyek ellene?
2020. nov. 26. 20:18
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem érzéketlen vagy, szimplán erősebb a tűrőképességed. A szexuális zaklatás lehet trauma, ha a zaklatott akarata ellenére kell elviselnie. Iskolai csúfolódást megtapasztaltam áldozatként és csúfolódóként egyaránt, de szerintem egy patkány dolog, főleg hogy a kialakuló önbizalmat erősen gátolja a fejlődésben, és ez kihatással lehet az egész hátralévő életére. A szülők elválnak meg azért rossz, mert változás. Ha belegondolsz, hozzávagy szokva hogy 2 emberrel együtt élsz, szétmennek, és hiányt érzel az iránt amelyikkel nem élsz együtt. Ez az érzékeny embereknek nagy trauma lehet.
2020. nov. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy "kisebb dolog", hiszen a másik zaklatása, megalázása, vagy egy veszteség az kicsiben is "nagy" probléma.


Vegyük a zaklatást. Lehet, hogy"csak fogdosnak", de ezzel azt az üzenetet kapod, hogy kiszolgáltatott vagy a másikkal szemben, aki megteheti ezt annak ellenére, hogy te nem akarod.


Vagy ilyen a csúfolódás is. Akárhogy nézem, a másik lekicsinylése, megalázása semmilyen esetben nem elfogadható. Sajnos ez is az a dolog amikor sokszor a tanár is azon nevet, hogy milyen jót nevetnek az áldozaton. Már gyerekként azt éled át, hogy kiszolgáltatott vagy a világgal szemben, össze fognak ellened, nem véd meg senki, nyilván sérülni fogsz.

2020. nov. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%

"kisállat megdöglik"


Nem "megdöglik" hanem elpusztul. Attól hogy kisállat, még lehet kötődni hozzá, szeretni, velünk lehet hónapokig, évekig. A hiánya, pusztulása nyilván megviseli az embert. Már maga az elmúlás ténye, halállal való találkozás is.

2020. nov. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És az baj, ha engem ezek nem viselnek/viseltek meg? :/ Hogy tudnám elképzelni, hogy milyen annak, akit megviselt?
2020. nov. 26. 22:46
 8/12 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok

Nem baj, inkább előny. Az empátia meg nem mindenkinek megy.

2020. nov. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ. Nyílván nem mondom azt annak, akit megviselt, hogy pitiáner dolog, még ha annak is látom, mert mindenki más, azt tudom, csak hát segíteni de tudok.
2020. nov. 26. 22:53
 10/12 anonim ***** válasza:

"Hogy tudnám elképzelni, hogy milyen annak, akit megviselt?"

Képzeld el, hogy elveszíted azt, amit nagyon szeretsz, és fáj neked a hiánya. Lehet akármi.

Ha nem tudsz ilyet elképzelni, nem gond. Ahhoz hogy segíts másoknak, nem kell elképzelned a helyzetüket, elég csak az igényeikről informálódnod és aszerint cselekedned.


Vagyis, kommunikálnod kell, tudakolnod, hogy mi a bajuk, hogy érzik magukat, ÉS MI ESNE JÓL NEKIK! Mit szeretnének tőled hallani, ki szeretnék e adni az érzéseiket, hogyan segíthetsz rajtuk jobban lenni. Nem baj, ha nem tudod kitalálni azt, másnak hogy segíts. Az emberek különbözőek, és nekik kell elmondaniuk neked, hisz annak van értelme, nem a találgatásodnak. Lehet teljesen máshogy dolgozza fel, mint ahogy más el tudná képzelni, de ha elmondja az érzéseit, akkor tudni fogod azonnal.


Legyél nyitott, figyelmes velük. Ne erőltesd a segítséget, se magadat, hanem finoman kínáld fel, hogy örömmel itt vagy nekik, ha kellesz.

2020. nov. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!