Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szépség egyenlő az önbizalom...

A szépség egyenlő az önbizalommal?

Figyelt kérdés
Ha valaki szép akkor van önbizalma is?

2020. nov. 28. 04:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon nem
2020. nov. 28. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Jó lenne de nem.
2020. nov. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, elve rossz a megközelítés, mert az önbizalom nem egy általános dolog, hanem adott témához/területhez/élethelyzethez kapcsolódik.


Pl. ha jó vagy a favágásban, de rossz az úszásban, akkor van egy csomó önbizalmad a favágást illetően, az úszással kapcsolatban meg majrézol.

2020. nov. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2020. nov. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább fordítva szerintem, mert akinek van önbizalma (persze csak egészséges mértékben), az valahogy vonzóbb, mert kiegyensúlyozottabb.
2020. nov. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor ha önmagát is szépnek gondolja valaki, nem csak a környezete látja annak.
2020. nov. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem
2020. nov. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Ismered Zsebibabát? :D 15 éves, egész szép csaj (lány szemmel mondom, nem pedofilként). Viszont az önbizalmát a lájkokból szerzi. Sőt, ezt konkrétan ő mondta, hogy azért rak ki ilyen képeket, mert arra kapja a lájkokat ami jól esik neki.


Szóval inkább fordítva. Ha valakinek van önbizalma akkor gondolja magát szépnek. Nem egy bálkirálynőnek, de tisztában van azzal hogy külsőleg mi szép és mi nem szép rajta. Én tudom, hogy nem szép az orrom, de a szememet sokszor dicsérték 😃

2020. nov. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az önbizalomnak az önismerethez van köze - hiszen ismerni kell, kiben bízom.

Ez egy belső munka, haladni az önismeretben. A "szépséghez" nincs köze, mert az "kívülről" jön, like, megjegyzések, stb. - és ezért inkább megzavarja ezt a belső lelki tevékenységet, mint világosítja az életre szóló feladatunkat: Ki vagyok én?

2020. nov. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól függ. Sok nőknek fontos a visszaigazolás, amit sokan a kapott like-ok számával mérik.


Férfiaknál meg (magamból és az ismerőseimből kiindulva) a többséget szerintem nem érdeklik a visszajelzések, ha tudják, hogy jól néznek ki, akkor azzal általában egy nagy adag önbizalom is jár.

2020. nov. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!