Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » T/2 is féltek a bull típusú...

T/2 is féltek a bull típusú kutyáktól? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

Utcán képes valaki rám förmedni, hogy menjek át az út túloldalára, holott rövid pórázra fogtam az amúgy is ártalmatlan kutyámat. Tiszteletben tartom, ha valakinek hiányosak az ismeretei az ebekkel kapcsolatban, de egyre jobban idegesít mások indokolatlan acsarkodása.


Van, hogy néhány kutyusgazda majdnem engem csesz le, amiért nem figyelt a póráz nélkül flangáló fifikére, aki odajön a kutyámhoz morogni és sipákolva ugatni. Persze sehogy sem tudják elkapni, így én és a kutyám nem zavartatjuk magunkat, hagyjuk, hogy az események maguktól pörögjenek. Az emberek rám vannak kiakadva, mert arra jártam. Idegrohammal megfűszerezve kapkodnak az őszi levelek közt elveszett yorkie vagy csivava kutyusuk után.


Kész csoda, hogy az én kutyám jól szocializálódott ennyi visszautasítás után. Még jó, hogy leszarja. :)


Én nem fogadom el tényként, hogy sok a felelőtlen némber, akik miatt agresszívak lesznek a pitbullok vagy az amstaffok (mondjuk nemcsak ezek a fajták) és hát a testi adottságaikból adódóan könnyen ölnek, nyomorítanak. Ez nem érv.


Akkor most meneküljek el egy izmos, magas férfitól? Vagy bármelyik romától? Vagy akinek halálfejes tetoválása van? Fussak el, mondván, hogy a sittesek néznek ki így?

- Nyilván nem ez a véleményem egyikőjükről sem. Gondolom bosszantóbbnak tűnhet így leírva, holott ugyanezt csinálják az emberek, csak éppen a kutyákkal. Megbélyegzik őket.


Igyekszem nem forgalmas helyen sétálni vele, de mindig belebotlok ilyen alakokba, és bosszant, frusztrál.


Kíváncsi vagyok saját véleményekre is.


2020. nov. 28. 13:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Én alapvetően sem vagyok oda a kutyákért, de az ilyenektől különösen tartok. Attól félsz akitől akarsz, a pitbullok aránya a kutyák között nagyon kicsi, mégis ők ölik meg messze a legtöbb embert évről-évre. Ez egy olyan fajta amit direkt az agresszivitása miatt tenyésztettek ki, az is megtörténik, hogy a saját gazdájukat támadják meg. Egyszerűen van egy rémálma a kutyának (igen, kutya is képes ilyesmire) és rád támad, a vértől pedig még jobban megvadul. Nyilván amúgy reálisan kell nézni, a legtöbb pitbull sosem fog ártani senkinek, de attól még teljesen természetes ha valaki kerüli őket. Azonkívül rengeteg az idióta gazda aki meg van győződve róla, hogy a kutyája nem ártana senkinek miközben egy kiszámíthatatlan vadállat.
2020. nov. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem félek a kutyáktól alapvetően, de ha póráz nélkül látok kutyát, legyen szó bármilyen fajtáról, akkor én is inkább kerülőt teszek. Sok a felelőtlen ember, jobb félni, óvatosnak lenni, én úgy vagyok vele. A sztereotípia a kutyákkal szemben pedig sokkal jobban vezethető vissza a bull típusú ebek gazdájára, mint a kutya fajtájára szerintem. Nem rólad, vagy ellened beszélek,téged nem ismerlek. Éppen ezért a következő sorokban nem téged minősítelek. Csupán én is megfigyeltem, hogy legtöbbször az általad felsorolt embertípusok rendelkeznek ilyen fajtájú ebekkel. Akinek meg ott feszül a boxer és a pillangó a melegítő zsebében, nem feltétlen szocializálja megfelelően a kutyát. Ha kinézetre felelőssegteljes ember sétáltatja a kutyát pórázon(!), akkor nem félek,legyen szó bármilyen fajtáról.
2020. nov. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem, mivel tudom hogy ezek a bull félek leginkább a másik kutyára veszélyesek, ember nem igazán bantják. Inkább megcsodálom hogy milyen szép kutya.
2020. nov. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Metionin ***** válasza:
100%
Nem. Ha félek egy kutyától akkor az azért van mert pl. rám támad, gazda sehol, látom hogy agresszív vagy falun néha félek attól hogy valamelyik amelyik a kerítés mögül őrjöng, kijut és nekem jön. Gazdival pórázon nyugodtan sétáló kutyától nem félek, lehet tőlem akármekkora és akármilyen fajta.
2020. nov. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Minden kutyától félek, mert nem egy fajból vagyunk, nem tudom olvasni a testbeszédét.
2020. nov. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

Gyerekkoromban meg akart támadni egy kutya a játszótéren, annyi szerencsém volt, hogy a gazdája észrevette és füttyentett neki, mire az odarohant a gazdájához. Kb fél méteren múlt hogy elkapjon, minden előjel nélkül kezdett el rohanni felém, pedig nem csináltam semmit... Ha jól emlékszem bull típusú kutya volt, de nem 100%.

Egyszer mentem a buszhoz, egy házból pedig kiszökött egy pitbul. Vicsorogva, morogva ált előttem a járdán. Nagyon lassan hátráltam és amint elértem a sarkot rohantam. Ha pl. tesóm van ott, tuti hogy nem ússza meg ép bőrrel. Nagyon pánikolós lány.

Ilyen kutyák tartásához jogosítvány kellene és kemény kontrol. Pl bulldog, pitbull, amstaff, rotweiler, dobberman. Ezek nem játékkutyák, szakértelem és tudás kell hozzájuk. Namármost, a legtöbb embernek, akik ezeket a kutyákat tartják, egyik sincs.

Szájkosár szokott lenni a kutyádon? Mert, ha nem akkor jogosan félnek az emberek. Hidd el, ha egy ilyen kutya bevadul, akkor nem tudod lerángatni egy emberről! Amennyiben pórázzal és szájkosárral sétáltatod, akkor nem értem az emberek aggodalmát.

2020. nov. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Volt ismerőseim ilyen kutyával, semmi panaszom nem volt vele. A '90-es években nagyon sokukat össze-visdza nevelték, tenyésztették, így kialakult egy negatív sztereotípia róluk, ami azóta szerencsére jó irányba változik.
2020. nov. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
20%

En rajongok a pitbull meg staffik meg cane corsokert. Csodalom oket es gyonyorkodok bennuk. Mindig amulatba ejt a szepseguk. Imadom,ha ilyenek setalnak a kozelemben. A csaladomban is ilyen kutyaink vannak. Nagyon okosak,nyugodtak.


En azt figyeltem meg,h a koritest nezik az emberek. Ha elegansan vagyok oltozve,akkor cukizzak stb.


En a kis idegbeteg folyton ugato kutyakat utalom.


Nagyon sokan szeretik a kutyad,csak nem veszed eszre. Sokan nem mondjak ki ,mennyire szeretik ot. Budapesten ez a kedvenc kutyafajta. Lepten nyomon dicserik,aranyoskodnak vele.

2020. nov. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%

6-os,ha meg akar harapni egy kutya,akkor nem rohan!! Lassan kozelit,farka vizszintesen mozog lassan. Kimerten lassan mereven mozog olyankor a kutya.


Amelyik fut feled,es nem a kertjebe leptel be,az ismerkedni jatszani megy oda.

2020. nov. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Szájkosár felesleges, nem agresszív a kutyám... Hadd szaglásszon, mozogjon kényelmesen. Azért nem fogom befogni a száját, mert másnak nem tetszik. A kutyámat többre tartom a sok gondolkodásképtelen embernél.


9-es, ebben van valami, ugyanis az én kutyám (kutyafuttatóban) úgy rohant oda a többihez, mintha tényleg le akarná őket rohanni, aztán figyelembe vette, hogy akkora a másik eb, mint az ő feje, így előtte lefékezett, majd szagolgatni, nyalogatni kezdte. :)

2020. nov. 29. 09:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!