Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » T/2 is féltek a bull típusú...

T/2 is féltek a bull típusú kutyáktól? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

Utcán képes valaki rám förmedni, hogy menjek át az út túloldalára, holott rövid pórázra fogtam az amúgy is ártalmatlan kutyámat. Tiszteletben tartom, ha valakinek hiányosak az ismeretei az ebekkel kapcsolatban, de egyre jobban idegesít mások indokolatlan acsarkodása.


Van, hogy néhány kutyusgazda majdnem engem csesz le, amiért nem figyelt a póráz nélkül flangáló fifikére, aki odajön a kutyámhoz morogni és sipákolva ugatni. Persze sehogy sem tudják elkapni, így én és a kutyám nem zavartatjuk magunkat, hagyjuk, hogy az események maguktól pörögjenek. Az emberek rám vannak kiakadva, mert arra jártam. Idegrohammal megfűszerezve kapkodnak az őszi levelek közt elveszett yorkie vagy csivava kutyusuk után.


Kész csoda, hogy az én kutyám jól szocializálódott ennyi visszautasítás után. Még jó, hogy leszarja. :)


Én nem fogadom el tényként, hogy sok a felelőtlen némber, akik miatt agresszívak lesznek a pitbullok vagy az amstaffok (mondjuk nemcsak ezek a fajták) és hát a testi adottságaikból adódóan könnyen ölnek, nyomorítanak. Ez nem érv.


Akkor most meneküljek el egy izmos, magas férfitól? Vagy bármelyik romától? Vagy akinek halálfejes tetoválása van? Fussak el, mondván, hogy a sittesek néznek ki így?

- Nyilván nem ez a véleményem egyikőjükről sem. Gondolom bosszantóbbnak tűnhet így leírva, holott ugyanezt csinálják az emberek, csak éppen a kutyákkal. Megbélyegzik őket.


Igyekszem nem forgalmas helyen sétálni vele, de mindig belebotlok ilyen alakokba, és bosszant, frusztrál.


Kíváncsi vagyok saját véleményekre is.


2020. nov. 28. 13:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem te még nem láttál kutyatámadásról videót... Keress rá neten!

Amúgy vágom, hogy cuki meg minden (egyik ismerősömnek is volt ilyen kutyája és kenyérre lehetett kenni), de akkor is fel kéne fogni, hogy ezek a kutyák nem ölebek! Harci/örző-védő célra lettek kitenyésztve, és nagy részüknek meg is van ehhez a temperamentuma. Arról ne is beszéljünk, hogy szaporítás során nem lesznek kiszűrve a nemkívánatos tulajdonságok(itt főleg a szellemire gondolok), így akadnak olyan egyedek, akik minden előjel nélkül egyszer csak bekattannak és széttépik a gyereket! Exbarátnőm családjába volt sajnos ilyen eset, németjuhász kutya ölt meg egy gyereket. Sose hallottam olyat, hogy egy golden retriver vagy vizsla támadott volna meg valakit. Ellenben meg se tudom számolni, hogy hány olyan esetről van tudomásom, hogy harcikutya vagy örző-védő támadott. Szóval kérdező, ezért vannak előítéletei az embereknek ezekkel a kutyákkal szemben, nem alaptalanul. Magyarországon szánalmasan van szabályozva a kutyatartás, bármelyik idiótának lehet bármilyen kutyája, ezért is félnek sokszor az emberek, mert soha nem tudják, hogy egy felelős kutyatartó vagy egy ilyen idióta jön szembe. Úgy gondolom, hogy ezeknek a tényeknek a figyelembe vételével egy felelős kutyatartó, csak szájkosárral és pórázzal sétáltat ilyen kutyát, ezzel minden konfliktuslehetőséget kizárva. És most lehet lepontozni!

2020. nov. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Láttam már nem egy kutya támadást a Bestgore oldalon, elég részletes volt. De látom levonod az alaptalan következtetéseket.


[link]


[link]


[link]


Egy kutya sem lesz önmagától tökéletes.

2020. nov. 29. 13:36
 13/13 anonim ***** válasza:

Egyetertek veled teljesen. Nem lehet egy kalap ala venni minden bullt, de eloiteletek mindig is lesznek.

En szemely szerint egyik kutyatol sem felek, pedig harapott mar meg kutya, tamadt rank seta kozben is nemet juhasz, boxer, nagytestu keverek, egyszer futottunk kuvasz elol is... Szituaciotol fugg, ha kutyaval vagyok, inkabb kiterek vagy messzirol megvarom mig a poraz nelkuli kutyasetaltatok tovabb mennek, pedig amstaffom van, de nem kell a balhe. Kutya nelkul nincs bennem felelem, johetne kaukazusi is...

2020. dec. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!