Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nyilall belém egy ilyen...

Miért nyilall belém egy ilyen furcsa érzés, amikor valamilyen rendellenes dolgot látok egy emberen?

Figyelt kérdés

Most hülyének fogtok nézni, de őszinte leszek, és teljesen komoly a kérdés.


Pl. ha meglátom, hogy valakinek természetellenesen el van deformálódva a lába, vagy valami nagyon durva bőrhibája van a testén akárhol, abban a pillanatban picit ilyen gyengeség fog el és a heréimbe ilyen összehúzódó, zsibbadó, nyilaló érzés lesz.


Nem félelem fog el, mert ismerem magam, milyen amikor félek. Hanem ez egy más érzés.


2020. nov. 29. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy teljesen normális sokkreakció. Arra van huzalozva az ember, hogy felismerje az ilyen durva eltéréseket, hiszen ezek annak idején többnyire sérülések voltak, amik az életet veszélyeztették.


Egyszer láttam egy olyan férfit, akinek egészen szélsőségesen kis méretű feje volt. Annyira megrökönyödtem rajta (ez talán a jó kifejezés), hogy máig emlékszem az esetre.

2020. nov. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ki, enyhe undort érzel. Ez teljesen normális. Az evolúció úgy alakította ki az embereket, állatokat, hogy undorodjanak mindentől, ami nem néz ki egészségesnek. Ez egy hasznos funkció, nem véletlen van ez így.
2020. nov. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!