Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi az élet értelme?

Szerintetek mi az élet értelme?

Figyelt kérdés

Akár jó/rossz értelemben.

Ki hogy látja.



2020. nov. 30. 19:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
80%
Nekem egy egyetemi tanárom azt mondta, hogy a tudás átadása az utolsó leheletünkig.
2020. nov. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
67%
Megmutatni magad.
2020. nov. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
58%
Semmi. Alapesetben a szaporodás, gyakorlatilag meg neked kell megtalálnod az életcélodat.
2020. dec. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
33%
Istent megismerni és kapcsolatba kerülni vele.
2020. dec. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
79%
A pénz meg a p*na! De ha tágabb értelemben gondolkodunk, akkor ennek a válasznak a kifejtése több időt igényelne!
2020. dec. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
66%
Semmi. Biológiai szervezetek vagyunk, szociális hálóba, társadalomba szerveződve, akik így próbálnak meg túlélni. Csak az ember szeret hangzatos lelkizős életértelme szlogeneket hallani, hangoztatni, de szerintem nem vagyunk többek ilyen szempontból mondjuk egy hangyakolóniánál. Ők sem azon gondolkodnak, hogy mi az értelme, csak teszi mindegyik egyed a maga dolgát, feladatait. Ennyi.
2020. dec. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Látom egyesek nagyon be vannak itt savanyodva.
2020. dec. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem vagyok, csak próbálom materiális, racionális alapon szemlélni a dolgokat, de ha változtat a véleményeden, akkor tehetek szmájlikat is minden írásom után. :DDD
2020. dec. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Az intelligencia mértéke bőven elválaszt minket a hangyakolóniáktól. Ajánlom figyelmedbe az Interstellar című filmet ami lényegében ezt fejtegeti, és hogy érdemes tovább látnunk a saját kis szánalmas életünkön, jóval nagyobb távlatokban kell gondolkodnunk az élet értelmét illetően. Az élet értelme az emberiségnek fennmaradni, fejlődni, még intelligensebbé válni, megvédeni a bolygót hogy élhető legyen a későbbi generációk számára (minden élőlényt tekintve) aztán pedig utazni az univerzumban, új helyeket felfedezni, letelepedni és így tovább.
2020. dec. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem is életformában és intelligenciaszintben tettem hasonlatot a hangyakolóniák és az emberi társadalom közt, csupán biológiai, társadalmi, materiális funkciójában, miszerint igen, egyetértek veled, leegyszerűsítve: tenni amire hivatott az emberiség. És ez az én értelmezésemben nem a vak filozofálást jelenti.
2020. dec. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!