Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme az életnek?

Mi értelme az életnek?

Figyelt kérdés

Az ember megszületik majd 20 éves korára eléri a biológiai csúcsát, onnantól kezdve hanyatlani kezd a test.


Minek fejlődik a testünk a csúcsra,ha 20 éves korunk után bejön az öregedés és hanyatlani kezdünk?


Most lettem 20 éves a napokba azóta semmi motivációm nincs az élethez. Köztudott ,hogy az ember 14-19 éves koráig èli a legjobb korszakát. Akkor még is minek élünk???


20/f



2020. nov. 9. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:
2020. nov. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mondanám, hogy 20 éves kor a csúcs. Inkább a húszas évek közepe, úgy mindent figyelembe véve, és mondjuk már 30-hoz közel kezdődik a tényleges öregedés minden szempontból.


" Köztudott ,hogy az ember 14-19 éves koráig èli a legjobb korszakát."


Ezzel sem értek egyet. Nekem például a legrosszabb volt a 15-20 éves korom közti időszak, rosszabbat el sem tudnék képzelni. Most próbálok belőle kijönni és megfordítani mindent, de nem könnyű.


Ismerek olyat, aki 50 éves kora után másodszor házasodott, és boldogabb, mint korábban bármikor. Más 40 éves korában vált szakmát, és lesz sikeres vállalkozása.


A lényeg az, hogy nem jó a hozzáállásod. Előtted van az egész élet, és így vagy úgy, de a következő 35-40 évet biztosan tevékenyen fogod eltölteni, ez rengeteg idő, és nagyon nem mindegy, hogyan indulsz el. Célokat kell keresni, az élet értelme pedig rajtad múlik, hogy micsoda. Ez sem könnyű dolog, de érdemes küzdeni. Hidd el.

2020. nov. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az az értelme, hogy boldog legyél. Szeretve légy és viszont tudj szeretni. Legyen egy családod, akik melletted állnak. Utazz, láss világot is azért, mert túl rövid az élet ahhoz, hogy az egész csak gürizésből és a számlák fizetéséből álljon. Úgy összességében megvalósítsd az álmaid. Az összeset nem fogod tudni, de azért ha már néhányat elértél szerintem az is siker.
2020. nov. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
42
2020. nov. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

Én kifejezetten várom a nyugdíjas éveimet is (ha megélem és anyagilag sikerül megalapozzam). Egész nap majd Netflixes/HBO sorozatokat nézek, sétálok majd a párommal (ha lesz), szidom a mai elzüllött fiatalságot, nosztalgiázok, hogy régen minden jobb volt, reggel sorbanállok majd csirkefarhátért és olvasgatok. A 30 éves kort azért várom, mert addigra (remélhetően) stabilizáküdik a szakterületem/munkahelyem/otthonom. Remélem 40 évesen sikerül majd kiegyensúlyozott, nyugodt életet éljek kellő mennyiségű szabadidővel. De alig hiszem, hogy bármikor is jobb lesz, mint most egyetemistaként.


A lényeg, hogy szerintem minden korosztályban van valami jó :).

2020. nov. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"20 éves korára eléri a biológiai csúcsát"

Ez nem igaz.


"Köztudott ,hogy az ember 14-19 éves koráig éli a legjobb korszakát."


Ez sem igaz.

2020. nov. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, nagy csúcs ám a tini kor. Csóró vagy, beilleszkedési kényszeres, és a fától nem látod az erdőt.


10 évvel később pedig jól keresel, független vagy, oda utazol ahova akarsz, ugyanúgy dughatsz tinilányokat, de lehet családod vagy izgalmas karriered is. Ezerszer jobb felnőttnek lenni, mint tininek.

2020. nov. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%
Az élet értelme a halál türelmes kibekkelése. Attól nem kell tartanod, hogy nyugdíjas éveket élvezhetsz a jövőben, mert mire a most érvényes nyugdíjkorhatárig elérsz, addigra 385 évre tornásszák fel az egymást váltó kormányok a "nyugdíjkorhatárt". Ez azt jelenti, hogy egy életen át lehúznak a semmire, - és esélyed nem lesz arra, hogy élvezz valamit is befizetett járulékaidból. Persze az magától értetődő, hogy önmaguknak legyártják az "élet alól felmentő" kiskapukat, - úgyhogy rájuk nem lesz hatással a halmozott jó cselekedet.
2020. nov. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem 20 évesen kezdődött el igazán az életem. Neked viszont irány a pszichológushoz.
2020. nov. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%
Én ajálok neked egy előadást. Az a címe, hogy "Az élet értelme és kertészeti tippek". Előadja: Bödőcs Tibor.
2020. nov. 10. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!