Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehetne tenni egy idegbete...

Mit lehetne tenni egy idegbeteg személlyel?

Figyelt kérdés

Egyszerűen minden idegesíti, dühöng, hiszériát kelt.

Például mosogatni sem lehet, mert minden kisebb csörömpölés idegesíti, volt olyan eset, hogy nézte a tévét, anyám mosogatott, majd egy kicsit nagyobb csörömpölésre azonnal dühkitörése lett, elkezdett üvölteni hogy nem igaz hogy nem tudja nézni a tévét, csapkodott, odavágta a tévékapcsolót a hűtőnek 5 méterről.

De volt sok más eset is, például pár hete torokgyulladásom volt, rengeteget köhögtem, de mikor köhögtem egyet ő is reflexből köhögött egyet és elkezdte, hogy nem igaz hogy ennyit kell köhögni meg hogy idegesíti.

Mikor valamit akar és azt mondják hogy nem, akkor is hisztériázik, csapkod, ordibál.

19 éves lány, amúgy teljesen elviselhetetlen természetű, szeret szórakozni mások érzéseivel, kihasználni mások érzéseit.


Mit lehetne tenni? Érdemes orvoshoz fordulni vagy csak hagyni kell hogy kinőlje?



2020. dec. 2. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Jöhet hozzánk fát aprítani, estére nem lesz ereje idegeskedni. Amúgy meg pszichiátriára kell beutalni kivizsgálásra.
2020. dec. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a helyzet, volt ilyen időszakom nekem is. Az volt a bajom, hogy az egész napos zajongás és éjjeli autós, motoros, üvöltözős, okádós hangzavar mellett képtelen voltam pihenni és ez felidegesített. Nem tudtam kialudni magam, éjjel zaj, hajnalban a kutya már kint ugatott, a szomszéd veszekedett, az utcában gyerekek trappogtak, visítoznak. Bent hangzavar, hangos beszélgetés, csörömpölés...egy perc nyugtom sem volt. A fizikai lefárasztás egy dolog, nekem nem segített. Fáradt voltam, aludtam is, de hajnaltól ugyanúgy elkapott az ideg. Igazából ami segített, az a vitaminok, ásványi anyagok, főleg magnézium b6 vitaminnal, FÜLDUGÓ VAGY FÜLHALLGATÓ, ami kizárja a külvilágot. Zenehallgatás, filmnézés headsettel, ezzel is kizárjuk a külvilágot. Azóta akárhogy vinnyognak, zajonganak körülöttem, le sem szarom. 😀 Bevált.
2020. dec. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért csinálja, mert hagyjátok neki. A hiszti és az önkontroll hiánya nem betegség, hanem rossz természet, ezzel kár orvoshoz menni. Csak lenne kifogás, hogy neki "papírja van" arról, hogy ilyen, és ezért mindent szabad, és mindenki más legyen megértő.


Felnőtt ember. Vagy költözzön vagy viselkedjen, ezt kell vele megértetni. Nyilván nem neked, hanem a szülőknek. Nekik se érdekük, hogy még 40 évesen is egy óvodás szintjén legyen.

2020. dec. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 Akármit csinálunk egyszerűen vele, nem lehet vele szót érteni. Mindenre lexarom a válasza.
2020. dec. 2. 19:32
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Kis hazánkban sajnos sokan még 40 évesen is egy óvodás szintjén vannak, pontosan azért, mert tényleges megoldás helyett a zsarolás, fenyegetés megy otthon és a szerencsétlen segítség és megoldás helyett ultimátumot kap. Ezzel nem válik érettebbé, csak frusztráltabbá, mert a gond nem oldódott meg, hanem el lett nyomva. Ha lelki nyomorékot akartok belőle csinálni, akkor a 3. tanácsát fogadjátok meg, ha egészséges embert, akkor a 2.-ét. 😉
2020. dec. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Mi az, hogy nem lehet vele szót érteni? Ha nem kap enni egy hétig, mit csinál? Ha szájon vágják úgy, hogy a fal adja a másikat, akkor mit csinál? Ha éjjel kint kell aludnia a hidegben, mit csinál? Finomkodásra nyilván nem változik, ezt jelenit, hogy azért csinálja, mert hagyjátok. Az elkényeztetést nem további elkényeztetéssel lehet "gyógyítani".


Nyilván ez azt se jelenti, hogy jól össze kell verni, és kihajítani az utcára, de valakinek bizony egyértelművé kell tenni, hogy ki a főnök, mik a szabályok, és mik a szankciók, aztán mindezt következetesen betartani.


Pl. kezdetnek az, hogy ha nem tetszik a mosogatás, akkor oké, nincs mosogatás, és oldja meg az étkezést, ahogy tudja.

2020. dec. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
#6 Ez kétélű fegyver, nagyon megutálhat így. A felszínen menni fog a jópofi, de fordított helyzetben téged rak ki az utcára. 😉
2020. dec. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem elveszítve a nyugalmat, megkérdezni, hogy "Mi a baj?". Aztán ha hisztizve és arrogánsan kommunikál, akkor egyre higgadtabban és halkabban kérdezni, hogy mi a gond. Egy idő után kapcsolni fog és abbahagyja a gyerekes viselkedést.
2020. dec. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valszeg mizofóniás

[link]

2021. jan. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!