Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rendkívül nagy megfelelési...

Rendkívül nagy megfelelési kényszert sikerült valakinek legyőzni, hogyan?

Figyelt kérdés

Közel a negyvenhez az életemet mindig görcsös megfelelési kényszerrel éltem, gyerekként sok rosszindulatú "pedagógus" mondott olyanokat, hogy "téged majd nem fog senki elfogadni" stb. Nem tudom elviselni azt a gondolatot, ha "valakinek a fejében megfogalmazódhat egy velem kapfcsolatos negatív gondolat, bármi is legyen az", ha "valaki kritizál, rámordít", "alaptalanul vádaskodik", "pletykákat terjeszt rólam stb...

Társaságban sem tudtam magam elengedni soha, mindig attól féltem: "mikor történik valami rossz", "mikor förmednek rám", "mikor beszélnek majd úgy velem mint ahogy senkivel se mernek".

Az emberek a hasonló viselkedést megérzik, mindennél jobban megérzik a gyengeséget és ki is használják alaposan, az ilyen "mimóza jellegű sérülékenységen" keresztül manipulálnak, stb...

Nem tudom ki voltam, ki vagyok, hogy milyen szerepet játszottam...



2020. dec. 4. 19:41
 1/10 A kérdező kommentje:
Ha valaki szóban rendkívül durván beszél velem, sose tudtam magam megvédeni, mindig leblokkoltam, elnyomtam érzéseimet és utólag jöttek elő elementáris erővel a "mit kellett volna mondani" típusú gondolatok. Mivel életemben sok, nagyon sok hasonló megoldatlan szituáció volt, ezek a gondolatok velem maradnak évtizedek múlva is és kínzó emlékként eszembe jutva nem hagynak nyugodni. Attól tartok, hogy "majd a jelenben is megtörténik hasonló, ahol majd ismételten önmagamat nem megvédve gazdagodok egy újabb kínzó emlékkel".
2020. dec. 4. 19:41
 2/10 anonim ***** válasza:
Muszáj.
2020. dec. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezen egy szó nem segít ki a bajból azt hiszem.
2020. dec. 4. 19:56
 4/10 anonim ***** válasza:

Ignorálom az embereket egyszerüen akik mellett megeleltségi kenyszerem van ami nem is nehéz mert igy hogy görcsös vagyok, kerülnek is.

Aztàn végre lazithatok.

2020. dec. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ez tényleg fejben dől el. Én is nagyon függök másoktól, úgy értve, hogy sokat foglalkozom azzal, hogy mások mit gondolnak vagy jaj, én egy nemkívánatos személy vagyok, stb. Ez mind alaptalan és csak az agyunk szüleménye. Egyszerűen el kell határozni, hogy jó, mostantól nem hagyom, hogy ezek a gondolatok felülkerekedjenek rajtam és csakis önmagamat adom, akinek nem tetszik, így járt. Tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű, hisz mint mondtam én is ezzel küzdök, viszont azt is tudom, hogy ennek a végkimenetele csak rajtam múlik és a gondolataim tudatos irányításán. Egyébként én gondolkodom azon is, hogy pszichológushoz fordulok majd (más problémák miatt is), javasolnám neked is, sőt, a korodból kifolyólag meg pláne (és ezzel nem leöregezlek vagy bármi mert nem vagy az :D csak ha ennyi idő alatt sem sikerült ezen túltenned magad, akkor semmiképp nem fog ártani egy kis szakmai segítség, csak válassz jó szakembert. Nem kell feltétlen éveket járni hozzá, lehet, pár alkalom is elég lesz, hogy más szemszögből kezd el látni a dolgokat).
2020. dec. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mennyi ideig akarod kínozni még magadat a gyávaságod miatt? Vállald fel a konfliktusokat/véleményedet(mondd már ki a gondolataidat, nem tudja senki sem helyetted!),segíts magadon, te döntesz, maradhatsz így is, de hidd el, rajtad kívűl ez senkit sem érdekel, neked lehet ezt megoldanod, maximum olyan segítséget kaphatsz, hogy megmondjuk, hogy mit volna érdemes, hogy az állapoto$ ezután milyen lesz, az nem érdekel senkit, hogy megoldod-e vagy sem, hogy konkrét legyek. Tehát, konfliktus felvállalása vagy gyáva módon magadba gyűjteni a frusztrációt aztán azzal mérgezni magadat és érezni azt, hogy feszít belülről. Amint elkezded ezeket felvállalni lebomlik, amint bele is tanulsz már nem szenvedsz tőle, amint felvállalod, az elején akár bűntudatod is lehet, de erre rájössz, hogy igazából nem releváns érzés, mert jóval jobban érzed majd magadat, hogy nem nyomorítod magadat tovább a frusztrációval.
2020. dec. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A düh, megelégeltség érzése hozott ki ebből még nagyon régen. Elegem volt abból, hogy meg akarok felelni, hogy elnyomom saját magam. Miért kellene nekem elnyomni saját magamat mások miatt? Miért nem nekik kéne magukat elnyomniuk? Honnan jött ez az irracionális következtetés, hogy én nekem meg kéne felelnem másoknak? Dühös voltam, és egyenesen felvállaltam, ha valaki megbántódott a semmi miatt, ha keresték bennem a hibát. Vártam, hogy találjanak bennem hibát, hogy mutogassanak, és a szemükbe mondhassam (képletesen), hogy akármennyi hiba is van bennem, akárhogy is elrontottam akármit, engem nem érdekel, mert nem tartozom senkinek semmivel, és tegyen a világ amit akar. Ez még a lázadós korszakom kezdetében volt, 14-15 évesen.


"mikor beszélnek majd úgy velem mint ahogy senkivel se mernek"

Amikor erre a gondolatomra került sor, arra gondoltam utána, hogy beszéljenek úgy velem. Próbálják meg, hogy megvédhessem magam, vagy léphessek ellene. Ekkor kijöttem a gondolataim közül, és a valóságra koncentráltam, ahol meg is tudtam oldani a problémát, és nem voltam leláncolva a gondolataimban egy képben, ahol csak leüvöltenek, én meg csak fájdalmat érzek. Más "térben" helyeztem el a szituációt, olyanba, ahol nekem van hatalmam változtatni az eredményen.


Amikor valaki rám förmedt, vissza förmedtem rá. Ez még egy kezdeti gyakorlata volt annak, hogy a világban már nem vállalok fel szubmisszív szerepet. Természetesen sok veszekedésen mentem át, de azok nem ijesztőek, amikor már nem érdekelnek és nem félsz. Csak attól kéne tartanod, ha megvernek, de attól se kéne félni, mert ha nem vernek meg keményen, nem esik igazán bántódásod.


Az, hogy szubmisszív állapotból átlépsz a dominánsba és az erősbe, vagy semlegesbe, olyan, mint amikor a sötéttől félsz, és mégis belépsz a sötét szobába. Kilépsz a komfortzónádból, szembenézel vele, és az a pillanat, amikor belépsz, elfogadod és rájössz, semmivel sem rosszabb, abban a pillanatban változol meg. Ez nehéz, ehhez kell elengedés. Elengeded a következményeket, amiktől félsz.

2020. dec. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Figyelj muszáj valahogy leküzdened ezt. Én tudom milyen,mivel én is átéltem. Sokáig rágódsz rajta,izgulsz,inkább nem szólsz rosszat,nem mondod ki a véleményed.... és egyszer majd rájössz,hogy azzal,hogy megpróbálod saját magadat és a "partneredet" megvédeni a vitáktól és elfolytani magadban a saját véleményedet, CSAK SAJÁT MAGADAT MÉRGEZED. Nem azt mondom,hogy legyél tahó,törtető egoista,de ami bánt,vagy valamit máshogy gondolsz merd megosztani a többi emberrel (olykor még ha fog is fájni). Kicsit vedd be a "leszarom tablettát",viszont nagyon fontos,hogy ez nem azt jelenti hogy most már mindent szarj le és hanyagold el magad. Mindig az legyen a fontos, az első dolog,hogy Te mjt érzel!!! És hidd el,ha látni fogják rajtad,hogy van ömbizalmad,mersz véleményt nyílvánítani,tudsz embereknek (óvatosan) megnyílni,meglásd sokkal jobban fogod magad érezni. És csak abba gondolj bele: egyszer élsz igazán,és egy életed van nehogy már pár idióta ember miatt elpocsékolj x évet. Próbálj valamit elsajátítani,valamit amiben kitűnsz,amiről tudsz nyíltan beszélni. Tudom nehéz,de meglásd minél tovább tűröd azt,hogy saját magadat nem veszed "semmibe",annál nehezebb lesz ebből kitörni és annál jobban fogod majd magadon azt észre venni ,hogy van önbizalmad,nem érdekel a másik véleménye.... vagy beszéljen ki úgy sincs más dolga. A nagymacskák úgyis tudják hol a helyük. Sok sikert ha még szeretnél beszélni írj nyugodtan privátba
2020. dec. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudom miről beszélsz, én is hasonló személyiség vagyok, csak talán nem ennyire. Azt tanácsolom, hogy szeresd magadat és légy jó véleménnyel magadról, mert ez neked is jó és kifelé is ezt sugárzod. Ha azt sugárzod, hogy értéktelen vagy és nem vagy szerethető, az emberek eszerint fognak kezelni.

Az emberek nagyobb része pedig nem olyan, hogy ok nélkül leüvöltené a fejedet. Ne így állj mindenkihez.

Figyeld meg, hogy mások hogy viselkednek egy kellemetlen szituációban és tanuld meg tőlük, amit érdemes.

2020. dec. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindenkivel úgy bánj,ahogy ő bánik veled. Ne hagyd magad elnyomni, kihasználni. Ha valaki meg akar változtatni,pattanj le mihamarabb.

Aki kritizál, annak magával van baja.

2020. dec. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!