Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valami otthon elromlik,...

Ha valami otthon elromlik, akkor meg tudod oldani magad vagy mestert hívtok?

Figyelt kérdés

A többség ért sok mindenhez? Tehát mondjuk tudnál villanyvezetéket cserélni, vagy a vizesblokk valamelyikét javítani, kifesteni, parkettázni, csempézni, stb.


Ha igen, akkor úgy, hogy előtte ellested valakitől, vagy pedig megpróbáltad és ment egyből magadtól?


Félreértés ne essék, nem nekem van szükségem rá, csak kíváncsi vagyok, hogy általában értenek-e az ilyen dolgokhoz, nemtől függetlenül.


2020. dec. 6. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én most tanulom felnőtt fejjel mert apám nem tanított meg rá.

Nyilván gazhoz villanyhoz nem nyúlok, ami nem okozhat nagy kárt vagy halált azt először megpróbálom házilag megszerelni, több kevesebb sikerrel

2020. dec. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Amihez nem értek nem nyulok hozzá.
2020. dec. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Mestert hívok, akit számlával dolgoztatok. Nem azért teszek így, mert milliomos mazochista vagyok, hanem azért, mert a számla igazolja a javítást végző ember kilétét és az általa elvégzett műveleteket. Ez egy esetlegesen bekövetkező gázrobbanás esetén értékelődhet fel a biztosító irányába - még akkor is, ha a biztosítók hétpróbás szélhámosok.
2020. dec. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában mestert hívok, de nem szívesen, mert volt már olyan, aki csak nagy ódzkodva jött ki egy "piszlicsáré" probléma miatt. Ilyenkor felteszem magamban a kérdést, hogy akkor most a "mestereknek" kell a manika, a munka, vagy sem?
2020. dec. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetek többségében magam javítom. Amihez nincs eszközöm, ahhoz nem nyúlnék Pl gázhoz, de szerencsére nincs is bekötve :D vagy az elektromos kocsi nagyfeszültségű részeihez.. bár az meg garanciális így nem is kell.


de mondjuk én vakoltam, festettem, csempéztem, vízvezetéket kötöttem be forrasztással, hegesztettem a tolókaput, laminált padlót tettem le, cserepet és lécet cseréltem a tetőn, stb. Nem ment minden egyből, de 2-3. próbálkozásra sikerült olyan minőségre, ami számomra megfelelő. Nem tanított senki rá, megtanultam magamtól. Megnéztem hogy van megcsinálva máshol, és szimplán lemásoltam... vagy ha nagyon nem volt minta akkor yt.


31 F

2020. dec. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szinte semmi ilyesmihez nem értek, szóval valószínűleg hívnék szakembert mindenhez, amit nem tudok biztosan megcsinálni egy youtube videó alapján. Furcsa mód az apám nem tanított meg semmi ilyesmire miközben rengeteg mindenhez ért, és szinte egy komplett házat fel tudna húzni a semmiből, ha nagyon akarna. Most is épp nagy renoválásban vannak otthon.



24/F

2020. dec. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Jo par dolgot magamtol is meg tudok, nyilvan ami nagyobb szakkepzettseget igenyel, azt beken hagyom.

#4, A mesternek kell a penz. Csakhogy a piszlicsare munka idobe kerul, viszont nem sok penz.

Ha egyik melo 2 ora es 10 ezer, masik 5 ora es 120 ezer a profit, te se nagyon gyurodnal az elsore...

2020. dec. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Együtt újítottuk fel a házunkat a férjemmel, a 4 fal volt meg és a közművek. Szakembert csak a tetőhöz és a gázhoz hívtunk. Minden mást mi csináltunk meg youtube videók és néhány ismerős szakember segítségével, akik megmutatták hogy kell, vagy tanácsot adtak. A villanyvezetékeket is ketten húztuk be, a padlófűtést is mi tekertük le. Szóval szinte mindent meg tudunk mi magunk csinálni, amire büszke is vagyok. 28/N
2020. dec. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi romlik el és mennyire.

A számítógépemet megoldom, egy dugulás addig nem okoz problémát, amíg lefolyótisztítóval vagy a csőgörényem hosszáig elhárítható, egy több emeletet érintő duguláshoz már szakembert hívok, mert nincs olyan eszközöm, a tűzhely garanciája csak úgy él, ha szakember helyezi üzembe, a garanciára igényt tartok, mert az jár, villanyszerelést nem tanultam, úgyhogy azt inkább szakemberre bízom, azért egy égőt kicserélek, a tapétázást megoldjuk családon belül, járólaphoz, csempéhez, laminált padlóhoz már szakembereket hívtunk, mert ha mondjuk vágni kell, nincs szerszámunk hozzá a családban, és mivel ezek nem gyakori tevékenységek, nem is éri meg beruházni, ha valakinek nem ez a munkája, Mekk Elek munkát meg nem csinálunk.

2020. dec. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy én panelban élek, és itt nem is lehet mindenhez csak úgy hozzányúlni, ami a házhoz tartozik, függetlenül attól, hogy az én lakásom területén van, nem nyúlhatunk hozzá, pl. a radiátor az enyém, cseréltethetem, de nem lehet bármikor, a csőhöz viszont nem nyúlhatok, mert az már a házé, egy önálló családi házban ez másképp működik. 9-es voltam.
2020. dec. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!