Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túl tudtatok lépni a rossz...

Túl tudtatok lépni a rossz tetteitekből származó bűntudaton?

Figyelt kérdés
Én évek óta utálom magam. Igyekeztem változni, jobb ember lenni, de nem tudok megszabadulni ezektől az érzésektől.

2020. dec. 6. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Értelmetlen ilyeneken rugózni. Egyszer úgyis elévül minden bűnünk, amikor majd visznek a sírba. Ha csak nem csináltál valami nagyon rossz dolgot és nem vagy rossz ember, akkor nincs is értelme rágnod magad.
2020. dec. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak általánosan tudok válaszolni.Mindenki tesz olyasmit amit később megbán.

Ez csak egy rossz tapasztalat.

Ha többet nem csinálod, akkor máris jobb vagy.

2020. dec. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a fajta bűntudat teljesen tönkre fogja tenni az életedet.

Bármit is tettél, el kell engedned valamilyen módon.

Ha megbántottál valakit, kérj tőle bocsánatot. Ha becsaptál vagy átvertél valakit, kompenzáld valahogy. Ha ez semmilyen más módon nem lehetséges, jelölj ki magadnak valami nagyobb önkéntes munkát valahol, amivel megnyugtathatod a lelkiismeretedet.

De semmiképpen ne gondold, hogy rossz ember vagy. Csak egy olyan ember vagy, aki megbotlott és megsérült a hosszú úton.

Állj fel és menj tovább.

Az ember így fejlődik.

Ha segítségre van szükséged, az elején egy jó pszichológus vagy terapeuta felkeresése irányt mutathat vagy kilendíthet ebből az állapotodból.

Később könnyebb lesz.

Szurkolok neked!

2020. dec. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. dec. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat, neked főleg 3as!

Megbántottam és átvertem valakit. Undorító dolog volt tőlem. Nem tud megbocsátani.

Nagyon rossz ember voltam, de tanultam belőle és hiszem, hogy tudok másmilyen lenni. Köszönöm!

2020. dec. 6. 22:18
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ember esendő. Én úgy gondolom, amint megbántál valamit őszintén, és megígéred magadnak, hogy tanultál belőle, és soha többé nem követed el, túl tudsz lépni rajta.


Sokat segít, ha elnézést is tudsz kérni az illetőtől, esetleg jóva tudod tenni a ballépésedet.


De azt is figyelembe kell venni, hogy az ember mindig az adott képességei és belátása szerint cselekszik. Azaz ne vedd magadat elő olyasmiért, amit ma már nem követnél el, de akkoriban esetleg még nem volt meg a kellő moralitásod ahhoz, hogy elkerüld (pl. gyerek voltál).

2020. dec. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%

Kit bántottál meg és mivel verted át?

Próbáltad őt kiengesztelni, hogy ne haragudjon?

Szerintem mindig van esély arra, hogy jóvá tudd tenni a tetteidet, de csak ha te is akarod.

Az, ha a felismerés útjára léptél és úgy gondolod, sikerül majd változnod, az egy jó jel, viszont sajnos a sok rosszat nem fogod kárpótolni annak a személynek, akivel tetted, amit tettél és ha jó ember vagy, ezzel nehéz lesz együtt élned.

Én ezt csak azért mondom, mert engem pont az használt ki, vert át, vált rossz emberré, aki a legfontosabb ember volt az életemben, és elhitette velem, hogy én is az vagyok számára.

Azzal nem teszi jóvá, amit okozott nekem, hogy azt hajtogatja, hogy rossz ember lett és sajnálja.

Én megadtam neki az esélyt, hogy bebizonyítsa, hogy megbánta és jó útra tér, de ezt újra csak eljátszotta, sőt.

Tudod, engem nem vígasztal, ha ezekután megváltozik és a jövőben majd mással másképp bánik, ha mással majd rendes ember lesz.

Ahogy attól sem lenne jobb, ha azt látnám, hogy nem változik meg.

Ez bennünk, sértettekben egy örök seb marad, és ha nem teszitek/tettétek jóvá, akkor sajnos nektek kell megbarátkoznotok a lelkiismeretetekkel.

2020. dec. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!