Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan dolog, amit régen...

Van olyan dolog, amit régen ki nem állhattál, hallani sem akartál róla, azonban "kipróbáltad"/megismerted és beláttad, hogy annyira nem is rossz?

Figyelt kérdés

Lehet ez egy ember is, egy zenestílus, egy étel, egy szokás, egy ruhadarab.


Bármi amit el tudsz képzelni. Írjatok ilyen történeteket, hogy mi volt az, és hogyan kedvelted meg mégis. :)


Nekem pl. régen hányingerem volt Mr. Bustától AK 26 és az egész RTM szekciótól. Bárki szót ejtett róla meg tudtam volna verni, kikapcsoltattam vele ha bekapcsolta valaki a zenelejátszón stb.

Azonban utólag mikor magamtól kattintottam rá 1-2 zenéjükre, hogy "na akkor lássuk mi is ez a nagyon szar amit utálok", rájöttem, hogy tényleg utálom mert szar, de mégis találtam 1-2 zenét amit kívülről tudok azóta tőlük, és elfogadtam, hogy tényleg van 1-2 jó számuk. Így pedig őket, mint embereket is meg tudtam kedvelni egy kicsit.


Vagy ilyen volt pl. a sárgadinnye. Kiskoromban belémrögzült, hogy utálom a sárgadinnyét, mert az mégsem görögdinnye és én az utóbbiba voltam belebuzulva. Ha kértem, hogy hozzon anya dinnyét haza, akkor ő 1x sárgadinnyét hozott, és ez akkora trauma volt, hogy csak azért sem kóstoltam meg, hanem bebeszéltem magamnak, hogy én utálom a sárgadinnyét.

Aztán évek múlva 1x megkóstoltam, és azóta nem bírom megállni, hogy ne egyek meg egybe egy egészet.


Hasonló dolgokra gondoltam, hogy írjatok.


2020. dec. 5. 21:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Így vagyok az anállal
2020. dec. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Van. Idegenkedtem a rockzenétől, meglett fejjel meg

Schuster-rajongó lettem.


Utáltam a pacalt, aztán, mikor csülkös, vörösboros pacalt ettem,

megszerettem.


Új kolléganő nagyon ellenszenves volt. Végül ő lett életem

legjobb, legkorrektebb barátnője.

2020. dec. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Kb 16 éves koromig teljesen tetoválás ellenes voltam, mindig mondtam hogy nekem nem lesz soha...és ez valamiért megváltozott és azóta már van egy pár 😄


Aztán még a kínai kajával voltam így, de 2 éve kiköltöztem Németországba és azóta minden héten járok kínaiba.

2020. dec. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Sosem szerettem a paradicsomot, kivéve a paradicsomlevest és paradicsom szószt ami édes volt.


Aztán mivel egészséges, elkezdtem rászoktatni magam. Eleinte pizza, melegszendvic feltétként karikára vágva, majd szeletelve. Végül egészen megszerettem és rendszeresen fogyasztom.


Meg régen elég csóró voltam, így ebből fakadóan mindenre azt mondtam, hogy pénzkidobás. Ha valakik beültek valahova én elővettem a házi szendvicset. Vagy beülős sörözés helyett elmentem a Tescoban megvenni a sört és azzal ültünk ki beszélgetni. Manapság meg kvázi "lételemem" lett a közös ebéd, vagy akár csak egy mekizés. De ha tehetem inkább étteremben menü ami nem túl drága.

2020. dec. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Régen megvetettem a pénzt. Azt gondoltam, hogy sokat birtokolni belőle önzés, az ilyen ember rossz és kapzsi, és én bezzeg milyen nagyszerű vagyok, hogy nem akarok belőle sokat.


Aztán beláttam, hogy mekkorát tévedtem.


Ma sem imádom a pénzt, mivel csak egy eszköz. Az autómat sem imádom, de nagyon jól jön, ha el akarok gyorsan jutni valahova. Pénz pedig mindenhez kell - és abban is tévedtem, hogy nem lehet sokat keresni azzal, amit szeretek csinálni.


Rengeteg ilyet írhatnék még, de talán ez volt a legnagyobb téveszmém.

2020. dec. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Kikoltoztem Angliaba es meglattam hogy mindenki tejet tesz a teaba :D undoritonak gondoltam, pedig meg sem kostoltam.

Kb 1 ev mulva megkostoltattak velem, es annyira izlett hgy azota minden reggel iszom egyet :D

2020. dec. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem azt mondom, hogy nem szerettem őket, de kiskoromban nagyon féltem a kutyáktól. Fogalmam sincs, miért, elvileg nem bántott soha egy kutya se, én se emlékszem rá és a szüleim se tudnak ilyen esetről. De a lényeg, hogy aztán lett egy olyan párom, akinek volt kutyája, és bár vele már nem vagyunk együtt, de ő szerettette meg velem a kutyusokat, és azóta is nagyon szeretem őket.
2020. dec. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kiskoromban utáltam amikor délután kötelező volt aludni, mióta felnőtt vagyok, a sziesztát szeretem a legjobban a napban.

Kő rockerként nem hittem volna, hogy szeretni fogok más zenét, mint a rockot, metált, se középkorúként már minden stílusból, irányzatból van kedvencem.

2020. dec. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
A tanulás. Gyerekként első perctől gyűlöltem az iskolát. Idősebben jöttem rá, hogy a tanulás teljesen mást is jelenthet, mint amit az iskolákban művelnek a gyerekekkel. :)
2020. dec. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon jópofa, érdekes kérdés. :) Elgondolkodtatott.

Ám akárhogy agyalok, alig jut eszembe pár változás.


Az egyik, hogy én is úgy vagyok, mint a 7-es válaszoló: gyerekkoromban rettenetesen féltem a kutyáktól.

Aztán 8 évesen falura költöztünk, ahol a szomszéd kutyáival olyan jól összebarátkoztam, hogy azóta is nagyon szeretem a kutyákat. :)


Azon kívül egyedül a keserű íz jut eszembe. Régen utáltam minden formában, de ma néha jólesik valami kesernyésebb kaja, hozzávaló.


Sajnos olyan dolog sokkal több van az életemben, amit egykor szerettem, ma meg nem, leginkább filmek, könyvek terén.

2020. dec. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!