Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rajtam kívül létezik köztetek...

Rajtam kívül létezik köztetek olyan, aki fél a tudástól és az új dolgoktól?

Figyelt kérdés
Nem is értem, hogy lett így diplomám (főleg informatika, ami elvileg elég innovatív terület). Nem merek új dolgokba belekezdeni, mert félek, hogy nehéz lesz vagy nem fogok hozzá érteni, esetleg frusztrálni és fárasztani fog. Pl. hónapok óta próbálom rávenni magam a webfejlesztés alapjainak tanulására, de nem megy. Nyűg számomra problémákat megoldani, ezért utáltam már az egyetem alatt pl. programozni is, de a rutindolgokat viszont szeretem, ha jól el tudom sajátítani őket. Persze így nem tudom mire fogom vinni, jelenleg is munkanélküli vagyok és sajnálom is, hogy ilyen ésszel diplomáért szenvedtem évekig, de valami megoldás kellene, hogy ne süllyedjek a hajléktalanság szintjére a tartós érdektelenségem, önbizalomhiányom és kitartásom hiánya miatt.

2020. dec. 7. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Egy olyan országban, ahol ilyen mentalitású emberek veszik körül az embert, mint az átlag magyar és csak az az egyetlen dolog biztos, hogy egyszer le kell hunynunk a szemünket, nem a valóságtól elrugaszkodott dolog félni. Ami tegnap zöld volt, az holnap utánra lila lesz! Ami holnap után lila, az egy hét múlva barna! Én is félek, mert itt semmi nem biztos!
2020. dec. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

En is anno vegzettségem tudàsom alatti munkaköröket kerestem mindig tapasztalat hiànyàban.

Mire egyszer csak ràjöttem egy szimpla vezetö sem több mint én IQ ban vagy bàrmi. Ugyanugy két keze két làba van es gyakrabban hülyébbek is.

2020. dec. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Neked csak van valami pszichés blokkod ez alapján. Mondanám, hogy pszichoterápia, de az nagyon időigényes, szerintem a te problémádon egy kineziológus is tud segíteni, még jobb is ehhez, hogy felderítse és kioldja a félelmeid gyökerét. De ha ezt nem akarod megoldani, még úgy is lehet találni monoton, agyat nem igénylő fizető tevékenységeket, csak akkor tényleg minek tanultál, én inkább beneveznék egy kinezre a helyedben.
2020. dec. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

Valószínűleg az önbizalmaddal van gond, és attól tartasz, hogy kudarcot vallasz az új területen. Lehet, hogy így lesz, de minden mester nulla volt egyszer! Senki sem végzi már elsőre kiválóan azt a valamit, kivétel nélkül mindenki úgy tanul bele a legtöbb dologba.


A tanulópénzt meg kell fizetni, mert anélkül nincs fejlődés. Kellemetlen persze az elején, de gondolj bele, mi lesz belőled a mai, haladásra épülő világban, ha soha nem mersz kipróbálni semmi újat?

2020. dec. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!