Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan hétköznapi...

Létezik olyan hétköznapi embertípus, aki úgy igazán megérdemelné a halált?

Figyelt kérdés

Én több ilyet ismerek. Nehéz ezt kifejtenem, de megpróbálom. Nem véletlenül hétköznapi embert írtam, mert nem bűnözőkre vagy nyíltan erőszakos emberekre gondolok, mert ezek legalább őszinték.

Ellenkezőleg, olyanokra, akiket a környezetük rendszerint sokra tart, sok a barátjuk, szívesen vannak a közelükben. Nagyon jó kapcsolatteremtőek, jó barátnak, támogatónak adják el magukat, de valójában kizárólag saját maguk az, ami érdekli őket. Egy pillanat alatt felmérik, hogy kitől várhatnak valamit, és ha az adott ember ilyen szempontból számunkra nem hasznos és izgalmas, keresztülnéznek rajta, rosszabb esetben kigúnyolják, ellene hangolnak másokat. Tini korban szerintem ilyen a bully, tipikusan a leggyengébbet zaklató jellem, felnőttként ebből sikeres szakember, pl. vállalkozó lesz. Munkahelyen ilyen a folyton naprakész, mindenben első, pozícióért pedálozó kolléga, de ilyen az Instára posztoló, a saját unalmas életét rendkívülinek beállító senkiházi is.

Igazi hulladék jellemek, akiknél csak a barátaikat lehet jobban gyűlölni, akik annyire vaksik és bambák és szintén csak a saját érdekeik hajtják őket, hogy nem néznek és látnak az álarca mögé.

Nyilván nem tervezek semmit, de szerintem az ilyenek tényleg megérdemelnék a halált. Pontosabban úgy mondanám, hogy ha kivonjuk őket az egyenletből, senki nem veszít semmit, sőt nyer. Sokszor gondolkodom azon, hogy vajon lenne-e lelkifurdalásom, és mindig arra jutok, hogy nem.

Igaz, hogy a celebréteg pl. kifejzetten ilyen, de vannak tőlük sokkal rosszabbak, pl. a szabópéter által szocailizált vállalkozó-újgazdag réteg. Olyan, aki akkor sem segít a földön fekvőn, ha éppen tudna, mert foghegyről odaveti, hogy csakis ő tehet róla.



2020. dec. 2. 07:29
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Ilyen gondolkodással te jobban megérdemelnéd, mint bármelyikük...
2020. dec. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Morzsi007 ***** válasza:
63%

Sajnos vannak olyanok. Az én külföldi főnököm is idetartozik, csak más jellemzői vannak, ráadásul a magyarokat alapból lenézi.

Hogy mondjak egy példát.

Ma reggel beszélt valakivel mobilon teljesen nyugodtan, közben hívták a vezetékesen az alsó szintről egy magas beosztásban lévő emberke, erre felvette a kagylót és csapkodni kezdte, hogy miért hívogatják, mikor beszél a mobilján, ki kiabált, hogy szóljanak az embernek, hogy ne hívogassa, ordibált. Tudnia kellett volna a telefonálónak, hogy ő most nem ér rá. Ez a reakciója egy ilyen egyszerű szituációban, reggel fél 8-kor. Ennél sokkal durvább dolgokat is csinál, egy üzemvezető ne legyen már ilyen tírpák, gyökér. Sok évnyi munka után sok mindent láttam, hallottam és nálam ez az az embertípus, akiről a kérdező beszélt. Sokat tudnék mesélni, személyes konfliktusról is, de inkább nem. Sok ember életét megkeserítik az ilyen sz@rházik.

2020. dec. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Nem, soha nem kívántam más halálát.

De ha mégis kéne választanom akkor a többszörös, visszaeső erőszaktevőket mondanám. Pl. Aki 20 embert megerőszakolt.

2020. dec. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében körbe írtad a pszichopatákat.
2020. dec. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Csak magaddal foglalkozz, ne azzal, hogy ki milyen, kinek ki a barátja és ki milyen temperamentumú.

Halált sztem nem ezek az emberek érdemelnek, hanem azok, akik elveszik az ártatlan emberek életét!

2020. dec. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Látom sokan nem voltak még olyan szituban, amit álmukban sem képzeltek, hogy bekövetkezik és mégis belecsöppentek és valódi volt. Ezt most nem tudom elmagyarázni, de aki olyan emberrel van egy helyen több évig, aki sok másnak megkeseríti a mindennapjait, akkor megfordul az ember fejében, minek van a világon az ilyen. Mondom, ha nem volt dolgotok ilyen emberrel, akkor nem érted mit beszélek. A halál mondjuk túlzás, de az élet megleckéztethetné valahogy.
2020. dec. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Egy ember sem érdemel halált. Tetteitől függően akár tartós büntetést is, de halált nem.
2020. dec. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Nemrég azt mondtam volna dehogy. Nagyon jámbor, türelmes ember vagyok.

Viszont összehozott az élet valakivel, akire azt hittem csak filmekben létezik. Igazi pszichopata, aki gondolkodás nélkül, sőt szórakozásból átgázol másokon.

Nem részletezem, családból van aki pszichológushoz jár miatta.

Annyi volt a bűnöm, hogy házas létemre nem fogadtam a közeledését.

Cserébe megkeserítette az életem, zaklatott hónapokig. A munkahelyemen elégedetlen ügyfélnek adta ki magát, próbált lejáratni, férjemnek hazudozott, hogy lefeküdtem vele, gyerekeimet követte sötétben a frászt rájuk hozva, anyagi kárt okozott (megpróbált betörni hozzánk, betörte az ablakot, rongálta a kocsit). Na azóta azt mondom igen, az ilyennek a társadalomban nincs helye. Azóta is szabadlábon van, már mást zaklat. Nem lenne kár érte egy percig sem.

2020. dec. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%
Hát engem alap esetben a törtető, haszonleső, érdekemberek egyaltalán nem zavarnak. Az, hogy ide-oda ki mit posztol érzelmileg hidegen hagy. Mint száraz információ, úgy kezelem. Hasonlóan vagyok a celebekkel is, nem érdekelnek, az fontos nekem, hogy legyen film meg zene, hogy tudjak szórakozni. A haszonbagátságokkal sincs személyesen bajom, amennyiben jól tud működni. Nem érdekel, hogy azért hallgat-e meg valaki, mert tényleg érdekel vagy csak azért mert hasznára válok. Az se zavar, ha valaki nem tart hasznosnak és keresztülnéz rajtam. Szóval magában az ilyen jellemek semlegesek számomra, viszont ha valaki ezek mellé rosszindulatú is, például az iskolai piszkálódó, vagy azok, akik a számukra nem hasznos embereket tönkreteszik, azok már nem szimpatikusak. Viszont a halálukat nekik sem kívánom.
2020. dec. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!